Topoľčany aj Hlohovec zvládli predohrávky

Hádzanári Topoľčian zdolali Košice, Hlohovec na domácej palubovke vyhral nad Novými Zámkami.

V stredu odohrali predohrávky 2. kola hádzanárskej extraligy.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

BRATISLAVA. Obaja slovenskí účastníci Pohára EHF zvládli stredajšie predohrávky 2. kola extraligy v hádzanej mužov a víťazne sa naladili na víkendové povinnosti na európskej scéne.

Viac roboty mali hádzanári vicemajstrovského HK Agro Topoľčany, ktorí rozhodli o svojom triumfe na pôde 1. MHK Košice až v závere, hoci po prvom polčase mali šesťgólový náskok. Víťazný gól hostí na 31:30 strelil Ukrajinec Ivanicja.

Hráči HC Sporta Hlohovec zdolali súperov z HC Štart Nové Zámky jednoznačne 31:22, ale v prvom polčase to bol do 25. min (11:11) vyrovnaný duel.

Zverenci trénera Martina Liptáka si do prestávky utvorili štvorgólové vedenie. V druhom dejstve definitívne rozhodli o osude duelu na prelome druhej a tretej desaťminútovky päťgólovou šnúrou na 28:18.

Kým víťazi majú na konte po dvoch kolách plný počet štyroch bodov, zdolaným svieti v tabuľke zatiaľ nula.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov

1. MHK Košice - HK Agro Topoľčany 30:31 (15:21)

Najviac gólov: Maguška 10/3, M. Hriňák 7, Pecha a Müller po 3, Fuňak 3/1 - Klačanský 8/2, Slaninka 6, Polakovič 5/1

Pok. hody: 4/4 - 5/3, vylúčení: 2 - 2, ČK: 18. M. Meluš (Topoľčany) za úder do tváre protihráča, rozhodovali: Vydra a Gedeon, 200 divákov

HC Sporta Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 31:22 (16:12)

Najviac gólov: Guzy 6, Miženko 5, S. Mažár 5/3 - T. Straňovský 8/2, Lukács 6, Monczka 4

Pok. hody: 8/6 - 3/2, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula, 600 divákov