Mladí slovenskí volejbalisti prehrali na ME aj piaty zápas

Filip Gavenda smečuje cez bulharský blok.
Filip Gavenda smečuje cez bulharský blok. (Autor: TASR)
TASR|3. sep 2014 o 22:46

Slováci prehrávali už 0:2, po najlepšom výkone na turnaji napokon prehrali až v tajbrejku.

NITRA. Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali na majstrovstvách Európy juniorov aj svoj piaty zápas.

Zverenci trénera Miroslava Palguta podľahli v Nitre Srbsku po päťsetovej bitke 2:3, keď sa dostali do tajbrejku zo stavu 0:2. S turnajom sa tak lúčia po svojom najlepšom výkone.

Z Nitry postúpili do semifinále ME Rusi a Francúzi, o 5. až 8. miesto budú hrať v Brne Taliani a Srbi. Bulhari a Slováci na turnaji končia.

V druhej skupine v Brne si postup do semifinále vybojovali Poliaci a Slovinci, o 5.-8. miesto budú hrať Česi a Turci a domov idú Rumuni a Belgičania. Na turnaji je vo štvrtok voľno, v piatok sú na programe semifinálové zápasy.

Slovensko - Srbsko 2:3 (-20, -20, 23, 14, -13)

Zápas trval: 125 minút. Rozhodovali: Feshti (Alb.), Geukes (Nem.), 100 divákov.

SR: Porubský, Lamanec, Gavenda, Ondrovič, Mečiar, Hoďák, libero Jančura (Malachovský, Jurko, Petráš, Firkaľ). Tréner: M. Palgut.

Srbsko: Stokovič, Nadaždin, Mehič, Radosavljevič, Masulovič, Šimič, libero Brkovič (Dodič, Radovič, Buša). Tréner: S. Reljič.

Povedal po zápase

Miroslav Palgut, tréner SR (zdroj www.svf.sk): "Zo začiatku sme nepodávali tak ako bolo adekvátne a tak ako sme sa dohodli, ani takticky, ani agresívne. Začali sme v koncovke druhého setu konečne hrať s nasadením a vôľou a hoci sme prehrali, nakoniec som rád aspoň za to, že sme sa takto vrátili do zápasu. Zatlačili sme servisom, následne sme blokovali a išlo to. Súper začal pod našim tlakom robiť chyby a dostávali sme sa na koňa. Našim cieľom bolo postúpiť do Brna, ale stretli sme sa so silnými súpermi svetovej triedy. Mrzí ma najmä prvý zápas s Bulharskom, nehrali sme uvoľnene a poznačilo to ďalší priebeh turnaja. Popravde povedané na tímy ako Rusko, Taliansko a Francúzsko nemáme, mrzí ma, že sme nevyhrali aspoň nejaký set. Citeľne nám chýbali Krajčovič a Nemec."

Majstrovstvá Európy hráčov do 20 rokov

I. skupina (Nitra)

Francúzsko - Taliansko 3:2 (-12, 22, -20, 22, 9)

Rusko - Bulharsko 3:0 (14, 19, 17)

II. skupina (Brno)

Turecko - Slovinsko 2:3 (-22, 21, -22, 22, -14)

Belgicko - Rumunsko 1:3 (-21, 24, -21, -13)

Poľsko - Česko 3:0 (19, 27, 31)

Domov»Halové športy»Volejbal»Mladí slovenskí volejbalisti prehrali na ME aj piaty zápas