Slovan vyhral v Magnitogorsku, Nagy strelil víťazný gól

Hokejistom Slovana sa podarilo zvíťaziť 3:2 na ľade aktuálneho víťaza Gagarinovho pohára.

Slovan vo štvrtok vyhral nad Medveščakom Záhreb.(Zdroj: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

Hokej - KHL - sobota

Magnitogorsk - Slovan 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Kovář (Lee, Mozjakin), 29. Grigorenko (Kosov) - 9. Nedorost (Nagy), 17. Bartovič (Murley, Tičar), 50. Nagy (Baranka, Jeglič)

Rozhodovali: Kadyrov, Safjuľov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6614 divákov.

Magnitogorsk: Košečkin Birjukov, Antipin, Chabarov, Lee, Ibragimov, Bereglazov, S. Tereščenko Mozjakin, Kovář, Zaripov Platonov, Brent, Osala Kosov, Kamenev, Jakucenia Pare, Junkov, Timkin - Grigorenko

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Starosta, Sigalet, Brejčák, Mihálik - Nagy, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček - Murley, Tičar, Bartovič - Jeglič, White, Ölvecký

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava vyhrali aj v druhom zápase v novom ročníku KHL.

Štatistiky
  • Strely: 29 - 19
  • Buly: 57 % - 43 %
  • Brankári: 84 % - 93 %
  • Presilovky: 1 - 2
  • Vylúčení: 8 - 10

V sobotu triumfom 3:2 prekvapili na ľade obhajcu Gagarinovho pohára Metallurgu Magnitogorsk.

Domáci favorit sa ujal vedenia hneď v úvode vďaka využitej dvojnásobnej presilovke, Slovan ale ešte v prvej tretine odpovedal v rovnakej výhode z hokejky Václava Nedorosta a Milan Bartovič potom poslal svoj tím do vedenia.

Metallurg v druhej tretine dominoval a v polovici duelu zmazal manko, v tretej časti ale Ladislav Nagy v presilovke štvrtým gólom v sezóne rozhodol o cennom triumfe Slovana.

Ďalší duel v rámci trojzápasového tripu na ľade súperov odohrajú zverenci trénera Rostislava Čadu v pondelok o 15.00 SELČ v Jekaterinburgu proti domácemu Avtomobilistu.

Nagyov gól.

Tréner Slovana Rostislav Čada podľa klubového webu povedal: "Po celý zápas sme veľmi dobrou obranou čelili útočnej sile domácich. Až na gól v oslabení sme nedovolili gólovo sa presadiť veľmi silnej prvej formácii. Dva góly sme strelili v presilových hrách a to boli hlavné dôvody, že sme dnes získali tri body."

Ladislav Nagy: "Celé mužstvo hralo veľmi bojovne a obetavo. Naďalej platí, že sa musíme ešte viac vyvarovať vylúčení, máme ich stále dosť. Aj dnes mal súper veľmi veľa presiloviek, v ktorých mal dostatok šancí. Našťastie ich však nepremenil."

"Toto rozhodne musíme ešte zlepšiť. Naopak, v našich presilovkách sa zdokonaľujeme. Pri tom mojom góle mi to Baran (Baranka - pozn.) pekne prihral a ja som strieľal z prvej na bránu. Prešlo to a som veľmi rád za tri body. Teraz musíme zabojovať v ďalších dvoch zápasoch."

Zostrih zápasu.

Priebeh a góly zápasu Slovana

Zápas sa skončil. Magnitogorsku sa nepodarilo zužitkovať hru bez brankára. Tretiu tretinu aj celý zápas tak vyhral Slovan víťazným gólom Ladislava Nagya.

60. min - Domáci už hrajú bez brankára. Hudáček sa snažil trafiť prázdnu bránku, bolo z toho zakázané uvoľnenie.

59. min - Magnitogorsk si stále nevypracoval očakávaný tlak, keď už sa dostal k presilovke, rýchlo ju po Antipinovom faule stratil.

55. min - Nedorost si odsedel dve minúty z faul na Zaripova, domáci však presilovku nevyužili. Chýbal im v nej práve Zaripov, na ktorého tvári sa po Nedorostovom zákroku objavila krv.

50. min - Slovan strelil gól. Po Barankovej prihrávke sa strelou z prvej v presilovke 4 na 3 presadil Nagy.

49. min - Hudáček s Ölveckým sa počas hry 4 na 4 rútili v prečíslení na domácu bránku. Gól nedali, ale podarilo sa im vybojovať presilovku.

47. min - Tretia tretina je z oboch strán opatrnejšia ako dve predošlé, zatiaľ sme nevideli vyloženú gólovú šancu.

44. min - Pri vylúčení Sigaleta sa domácemu tímu nepodarilo využiť presilovku. Dnes v presilovke strelili jeden gól, išlo vtedy o výhodu o dvoch hráčov.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. Jediný gól v nej strelili domáci, vyrovnali ním na 2:2. V druhej tretine sme videli polovicu vylúčení v porovnaní s prvom - tri. Aktívne boli najmä prvé dva domáce útoky. V bránke Slovana dobre chytá Backlund. Na strely je to 24:14 v prospech Magnitogorska.

38. min - Pri zlom striedaní Magnitogorska prešiel stredom klzisko poľahky Netík, zvolil ale silové zakončenie a puk vystrelil na pripraveného Košečkina.

37. min - Elitnej domácej trojici z prvého útoku sa prvýkrát stalo, že si počas presilovky nedokázala vypracovať veľký tlak.

31. min - Slovan prežil oslabovku pri vylúčení Sersena. V jej prvej polovici si opäť obrovský tlak vytvorila trojica Mozjakin, Kovář, Zaripov. Potom unikol Nagy, ktorý pohybom oklamal Leeho a spoza bránky našiel Vondrku, gól však z toho nebol.

29. min - Magnitogorsk strelil gól. Pred bránkou Slovana sa ocitol nepokrytý Grigorenko, ktorý pohodlne prekonal Backlunda.

28. min - Pri snahe domácej elitnej formácie to dlhý čas vyzeralo ako v presilovke, hralo sa však 5 na 5. Obrana Slovana veľkému tlaku odolala.

Do sľubnej šance sa predtým dostal domáci Timkin, Backlund však jeho bekhendovú strelu zlikvidoval.

24. min - Po Hudáčkovej prihrávke mal veľkú šancu Surový, Košečkin jeho strelu vyrazil. Následne hral Slovan presilovku, počas dvoch minút si však nevypracoval vyloženú šancu.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. Pár sekúnd pred jej koncom mal ešte veľkú šancu Zaripov, ktorý ale spomedzi kruhov neprekonal Backlunda. Slovan hral v prvej tretine dobre, no inkasoval v oslabovke o dvoch hráčov. Najlepšie hral domáci prvý útok, ktorý však aj stratil puk pri vedúcom góle Slovana. Celkovo sa veľa vylučuje, doteraz rozhodcovia rozdali 12 trestných minút.

17. min - Slovan strelil gól. Domáci mali niekoľko minút prevahu, problémy robil hlavne domáci prvý útok Zaripov, Kovář, Mozjakin. Elitný útok však stratil v útočnom pásme puk. Do protiútoku 3 na 2 vyrazil Slovan a Murley perfektne našiel Bartoviča.

13. min - Rozhodcovia aj v tomto zápase často vylučujú hráčov. Teraz Vondrka "zrušil" presilovku Slovana, momentálne sa hrá 4 na 4.

9. min - Slovan expresne využil presilovku o dvoch hráčov. Nedorost vyhral buly, po Sersenovej prihrávke vystrelil Nagy a puk dorazil do bránky Nedorost.

4. min - Magnitogorsk strelil gól. Presilovku o dvoch hráčov pri vylúčení Brejčáka a Sersena využil Kovář.

2. min - Slovan síce začal aktívne, k prvej veľkej šanci sa ale dostali domáci. Po chybe v rozohrávke, keď Surový nenašiel Starostu, Mozjakin spoza bránky našiel voľného Leeho, ten ale trafil iba Backlunda.

1. min - Zápas sa začal. Hokejisti Slovana Bratislava práve hrajú druhý zápas sezóny. Po domácom víťazstve nad Medveščakom Záhreb 5:2 bojujú na ľade Metallurgu Magnitogorsk.

Tréner Rostislav Čada pred duelom proti aktuálnemu víťazovi Gagarinovho pohára nespravil žiadne zmeny v zostave oproti predošlému stretnutiu, píše oficiálny web účastníka KHL.