Košice otočili zápas s Libercom, prvýkrát vyhrali v Lige majstrov

Hokejisti slovenského majstra vyhrali v Lige majstrov až na štvrtý pokus.

Peter Bartoš strieľa gól na 4:3.(Zdroj: TASR)

Hokej - Liga majstrov - sobota

Košice - Liberec 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 24. Lapšanský (Philipp), 29. Lapšanský (Drgoň), 38. Češík (Kolena), 49. Bartoš (Spilar) - 8. Bulíř (Bulík, Valský), 35. Bartek (Voráček), 38. Bulíř (Valský)

Rozhodovali: Gebei (Rak.), Kubuš - M. Korba, Rovenský (všetci SR), vylúčení 7:10 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia 0:0, 4144 divákov.

Košice: Hylák (45. Melicherčík, 47. Hylák) - Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Phillip, Macejko - Lapšanský, Hrnka, Bartánus - Spilar, Bartoš, Jenčík - Bicek, Češík, Kolena - Sojčík, Stupka, Hiňďoš

Liberec: Lašák - Škoula, T. Voráček, Vitásek, Výtisk, Gřegořek, Derner, Plutnar - Bulík, Krenželok, Bartek - Bulíř, Filippi, Valský - Urban, J. Vlach, Vampola - Jass, Kica, Jonák

KOŠICE. Hráči HC Košice si pripísali prvé body a premiérový triumf v hokejovej Lige majstrov 2014/2015 až vo štvrtom zápase základnej A-skupiny, keď v sobotu v domácej Steel arene zdolali český tím Bílí Tygři Liberec 4:3.

Prvý gól duelu strelil v 8. min v presilovej hre hosťujúci Bulíř, v druhej časti otočil skóre stretnutia v početných výhodách Lapšanský - Lašáka prekonal v 24. a 29. minúte.

Hostia sa presnými zásahmi Barteka a Bulířa opäť dostali do vedenia, no na košickej strane vyrovnal na 3:3 Kolena. Rozhodnutie zariadil v 49. min skúsený košický útočník Peter Bartoš.

Košičania sa najbližšie v LM predstavia v stredu 24. septembra na ľade fínskeho Kärpätu Oulu, ktorému doma podľahli 1:2.

Povedali po zápase

Anton Tomko, tréner Košíc: "Dnešný zápas bol diametrálne odlišný od zápasu v Liberci. Bol to rýchlejší, atraktívnejší hokej. Diváci videli veľmi dobrý hokej. Aj my sme mali veľa vylúčených hráčov. Za bojovnosť najmä v záverečných oslabeniach sme si zaslúžili zvíťaziť."

Peter Bartoš, autor víťazného gólu: "Dôležité je, že sme dnes dali štyri góly. Využili sme presilovky a dúfam, že sa mužstvo nakoplo. Nech nám to vydrží čo najdlhšie. Ukázala sa sila mužstva a verím, že v takomto duchu budeme pokračovať."

Pavel Hynek, tréner Liberca: "Diváci videli atraktívny zápas. My sme odohrali dobrú prvú tretinu, no v druhej sme začali veľmi profesorsky. Z toho plynuli vylúčenia, ktorých bolo asi sedem, čo je veľmi veľa. V závere sme už nedokázali vyrovnať ani počas powerplay. Musím však oceniť výkon domácich v druhej a tretej tretine. Dali do hry všetko, hrali s veľkým nasadením a vyhrali zaslúžene."

B-skupina:

Vallerenga Oslo - Zürich SC Lions 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 25. Sorvik, 51. Gunnarsson - 9. Nilsson, 47. Blindenbacher, 49. Cunti

BK Färjestad - Viedeň Capitals 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 42. Wallin - 3. MacArthur, rozh. sam. náj. Jessiman

C-skupina:

Briancon Diables Rouges - Servette Ženeva 2:7 (1:0, 1:4, 0:3)

Góly: 18. Labrecque, 37. Bernier - 21. Romy, 21. Rubin, 35. Romy, 37. Pyatt, 41. D'Agostini, 54. D'Agostini,

E-skupina

SC Bern - Tappara Tampere 4:3 pp a sn (0:0, 2:0, 1:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. a 37. Ritchie, 49. Berger, rozh. sam. náj. Berger - 53. Kaksonen, 56. Kolomatis, 59. Aalto

Stavenger Oilers - HC Oceláři Třinec 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Trettenes, 12. Kissel - 4. a 19. Irgl, 32. DRAVECKÝ

G-skupina:

Adler Mannheim - Växjö Lakers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Tardif - 25. Laakso, 47. Johnson

H-skupina:

SaiPa Lappeenranta - ERC Ingolstadt 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 9. Leivo, 11. Spina, 25. McIntyre, 35. Hämäläinen, 54. Spina - 20. Buck, 26. Ross

EV Zug - HC Vítkovice Steel 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 6. a 41. Bouchard, 14. Sondell - 34. HUNA, 57. VANDAS

J-skupina:

AIK Skelleftea - Krefeld Pinguine 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Petterstrom, 8. Forssell, 24. Norman, 55. Sundqvist

IFK Helsinki - Sonderjyske Vojens 10:1 (4:0, 4:1, 2:0)

Góly: 1. Partanen, 7. Rask, 12. Ramstedt (ZÁBORSKÝ), 15. ZÁBORSKÝ, 25. Kuparinen, 26. Leino, 27. ZÁBORSKÝ, 36. Nykopp, 50. Partanen, 59. Luttinen - 39. Dineen

Priebeh a góly zápasu Košíc

60. min - Zápas sa skončil. V jeho závere Liberec nevyužil dlhú presilovku, počas ktorej odvolal brankára a hral 6 na 4. Košice si pripísali prvé víťazstvo v Lige majstrov.

59. min - Liberec využil presilovku na to, aby už tri minúty pred koncom hral bez brankára. Chvíľu sa dokonca hralo 6 na 3.

56. min - Liberec sa snaží o vyrovnanie, teraz však mohol inkasovať, Jenčík ale v brejku nedotiahol blafák do úspešnej koncovky.

49. min - Košice strelili gól. Počas hry 4 na 4 skóroval Peter Bartoš.

47. min - Košice sú v tretej tretine aktívnejšie, viac sa tlačia do útoku. Liberec však pozorne bráni.

41. min - Začala sa tretia tretina.

40. min - Skončila sa druhá tretina.

38. min - Košice strelili gól. Netrvalo dlho a stav je opäť vyrovnaný. Pred Lašákom sa presadil Češík.

38. min - Liberec strelil gól. Hosťujúcemu tímu sa podaril obrat. V útočnom pásme z otočky spomedzi kruhov skóroval Bulíř.

36. min - Veľkú šancu na vedúci gól pre Košice mal Peter Bartoš, tomu ale puk šikovne vypichol Lašák.

35. min - Liberec strelil gól. Pri hre 4 na 4 sa strelou po nakorčuľovaní spoza bránky presadil Martin Bartek.

29. min - Košice strelili gól. Domáci opäť využili presilovku, strelcom je znova Lapšanský, ktorý doklepol puk za Lašákov chrbát po závare pred bránkou Liberca.

24. min - Košice strelili gól. Počas presilovky prekonal Lašáka strelou švihom Adam Lapšanský.

21. min - Začala sa druhá tretina.

20. min - Skončila sa prvá tretina. V jej závere domáci hráči napriek niekoľkým šanciam nevyužili presilovku.

15. min - Domáci teraz mali dve šance. Najprv Lašákovi vypadol puk po tvrdej Lapšanského strele, potom Spilar po technických finesách skončil až na brankárovi Liberca.

11. min - Košičanov po dobrom úvode gól Liberca zabrzdil, domáci sa nevedia dostať do tempa.

8. min - Liberec strelil gól. Presilovú hru využil presnou strelou Tomáš Bulík.

4. min - Košiciam robí problémy pozorná defenzíva Liberca, domáci sa dopustili viacerých zakázaných uvoľnení.

1. min - Zápas sa začal.