Hlohovec zdolal doma hladko Bursu

Ľubomír Ďuriš z Hlohovca (vľavo) strieľa na bránku.
Ľubomír Ďuriš z Hlohovca (vľavo) strieľa na bránku. (Autor: TASR)
TASR|6. sep 2014 o 20:51

Hádzanári Hlohovca si utvorili výbornú pozíciu pred odvetou 2. kvalifikačného kola Pohára EHF.

HLOHOVEC. Hádzanári HC Sporta Hlohovec urobili výrazný krok k postupu do 2. kvalifikačného kola Pohára EHF.

V sobotňajšom prvom zápase prvého kola zdolali doma turecký tím Bursa Nilüfer BK suverénne 35:25. Odveta je na programe v sobotu 13. septembra o 15.00 SELČ v Burse.

Martin Lipták, tréner Sporty: "Bola to výborná hádzaná z jednej i druhej strany. Ukázalo sa, že aj Turci majú kvalitné mužstvo a hralo sa šesťdesiat minút v plnom tempe. Duel ponúkol krásne veci a kto dnes prišiel do haly, musel byť spokojný."

Pohár EHF - 1. kvalifikačné kolo, prvý zápas

HC Sporta Hlohovec - Bursa Nilüfer BK 35:25 (16:11)

Najviac gólov: Baláž a Mažár po 6, Guzy, Miženko a Ďuriš po 4 - Grk 7, Mutlu 5, Eyővge 4. Rozhodovali: Azemi, Beqiri (obaja Kosovo), vylúčení: 6:6, ČK: 43. Akat (Bursa), 7m hody: 7/6 - 8/6, 1200 divákov.

Sporta vstupovala do duelu v pozícii jasného favorita a od začiatku to na palubovke aj potvrdzovala. Na konci úvodnej päťminútovky viedli domáci 3:0 a ich náskok postupne narastal.

Pestrá hra v ofenzíve znamenala v 18. minúte vedenie 12:7 a päťgólový rozdiel medzi tímami bol aj pri odchode do kabín.

Bursa síce odštartovala druhý polčas úvodným gólom, potom ale nasledovali štyri presné zásahy Hlohovca za sebou a stav 20:12.

Rozdiel v kvalite oboch tímov bol zrejmý a štvrťhodinu pred koncom viedli domáci už o desať gólov 26:16. Pohodlný náskok si Sporta držala až do konca a má nakročené do druhého kvalifikačného kola súťaže.