Športové výsledky (7. 9. 2014)

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Futbal

Prípravné zápasy

sobota

Bolívia - Ekvádor 0:4 (0:2)

Góly: 9. Noboa, 33. Cazares, 65. E. Valencia, 84. Sornoza

Čile - Mexiko 0:0

nedeľa

Paraguaj - SAE 0:0

Argentína - 6. kolo

Atlético Rafaela - Gimnasia La Plata 2:0, Vélez Sarsfield - Newell´s Old Boys Rosario 0:0, Estudiantes La Plata - Belgrano Córdoba 3:1, CA Banfield - Independiente Avellaneda 0:1

Brazília - 19. kolo

Flamengo Rio de Janeiro - Gremio Porto Alegre 0:1, FC Santos - Vitória Salvador 3:1, Chapecoense Chapeco - Goiás Goiania 0:0

MLS

Toronto - Philadelphia 0:2, New York - Kansas City 2:1, Houston - Montreal 3:2, Salt Lake - Dallas 2:1, Vancouver - DC United 0:0

Tenis

US Open

Dvojhra junioriek - finále

Marie Bouzková (ČR) - Angelina Kalininová (Ukr.-9) 6:4, 7:6 (5) za 123 minút

Dvojhra juniorov - finále

Omar Jasika (Aus.) - Quentin Halys (Fr.-5) 2:6, 7:5, 6:1 za 95 minút

ATP Challenger Tour v Banja Luke v Bosne a Hercegovine

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo

Filip Horanský (SR-1) - voľný žreb

2. kolo (finále)

Filip Horanský (SR-1) - Luka Sučevič (Srb.) 6:2, 6:3 za 58 minút

Basketbal

Basketbalistky Good Angels Košice sa stali víťazkami medzinárodného turnaja o Pohár primátora Peišťan, keď v záverečnom súboji zdolali rumunský ICIM Arad 88:83.

ICIM Arad - Good Angels Košice 83:88 (50:46)

Najviac bodov za Košice: Fikielová 18, Minčíková 16, Krivačevičová a Kiššová po 14

Piešťanské Čajky - VŠ Praha 63:50 (27:27)

Najviac bodov za Piešťany: Felixová 15, Stehlíková 14, Dudášová 12.

Triatlon

Európsky pohár v triatlone v Rumunsku

ženy Elite: 1. Julia Jelistratová (Ukr.) 2:09:18, 2. Jelena Danilovová (Rus.) 2:09:44, 3. Anastasia Abrosimovová (Rus.) 2:10:30, ... 15. Romana Gajdošová (SR) 2:14:52

muži Elite: 1. Dmitrij Poľanskij (Rus.) 1:51:07, 2. Alexander Brjuchanov (Rus.) 1:51:26, 3. Pedro Mendes (Portug.) 1:52:48

Letný biatlon

Lucia Šimová (Valaská-Osrblie) sa stala majsterkou Slovenska v letnom biatlone s hromadným štartom. Vo Vyhniach zvíťazila na 5 km trati časom 26:53,8.

V súťaži mužov dominoval na 6 km trati časom 25:19,4 Miroslav Matiaško z Dukly Banská Bystrica.

Výsledky:

juniori (20-21 rokov), 6 km: 1. Henrich Lonský (VŠC Dukla Banská Bystrica) 26:50,1, 2. Michal Kubaliak (Valaská-Osrblie) 27:05,6, 3. Ján Majerčík (Revúca) 28:11,6

juniorky (20-21 rokov), 5 km: 1. Ivona Fialková (Valaská-Osrblie) 24:41,8, 2. Petra Chudáková (MŠK Brezno) 26:28,4, 3. Alžbeta Majdišová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 28:40,3

ženy (22-30 rokov), 5 km: 1. Lucia Šimová (Valaská-Osrblie) 26:53,8, 2. Elena Ermaková (Predajná) 27:19,6, 3. Andrea Hôrčíková (VŠC Dukla Banská Bystroca) 27:53,3

muži (22-35 rokov), 6 km: 1. Miroslav Matiaško (VŠC Dukla Banská Bystrica) 25:19,4, 2. Norbert Gröne (Valaská-Osrblie) 26:14,9, 3. Michal Šima (VŠC Dukla Banská Bystrica) 27:00,9

Vodné pólo

Slovenské reprezentantky vo vodnom póle vstúpili úspešne do turnaja majstrovstiev Európy hráčok do 19 rokov v talianskom Lido di Ostia na predmestí Ríma. Slovenky v nedeľu popoludní zdolali rovesníčky z Portugalska 10:6. Hráčky SR v pondelok nastúpia proti Grékyniam, v utorok ich čaká duel proti Britkám.

Majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov - Lido di Ostia (Tal.)

B-skupina:

Slovensko "19" - Portugalsko "19" 10:6

Atletika

Banskobystrický maratón.

muži: 1. Dennis Mwanzi Musau (Keňa) 2:29:51, 2. Viktor Starodubcev (Ukr.) 2:31:26, 3. Tamás Nagy (Maď.) 2:32:19, 4. Dušan Krajčovič (Dukla B. Bystrica) 2:44:22

ženy: 1. Marija Vrajičová (Chorv.) 2:56:09, 2. Nikola Čorbová (VW Sportdiag Senec) 3:03:08, 3. Liliana Kipkosge Koechová (Keňa) 3:11:23

polmaratón

muži: 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:12:29, 2. Róbert Valíček (Obal Servis Košice) 1:13:37, 3. Tomáš Kubej (KU Ružomberok) 1:14:26

ženy: 1. Petra Fašungová (Dukla B. Bystrica) 1:23:26, 2. Natalija Malaja (Ukr.) 1:23:40, 3. Lucia Kamenská (Marathon BB Team) 1:29:20

barefoot (naboso): 1. Marek Dziegelewski (Poľ.) 1:18:34, 2. Lukáš Cintula (Borský Mikuláš) 1:22:20

Majstrovstvá Českej republiky

Výsledky Slovákov:

MUŽI - 100 m: 3. Matúš 10,82, 9. Turčáni 11,05, 200 m: 7. Papšo 21,77, 8. Turčáni 21,86, 800 m: 9. Jablokov 1:53,84, 1500 m: 6. Jablokov 3:59,91, 10. Szabo 4:03,03, 3000 m: 6. Szabo 8:36,84, 110 m prek.: 3. Papšo 14,21, výška 1. Bubeník 222, 5. Horák 207, 6. Kalafus 204, diaľka: 10. Horák 683, 5000 m chôdza: 5. Morvay 23:04,81.

ŽENY - 100 m: 2. Bezeková 11,86, Kršáková diskvalifikovaná (pokazený štart), 200 m: 3. Bezeková 23,93, 4. Kršáková 24,23, 400 m: 1. Putalová 54,41, 5. Holleyová 56,66, 400 m prek.: 1. Slaničková 57,90, 5. Holleyová 1:02,23, žrď: 10. Kalnayová 320, diaľka: 1. J. Velďáková 635, 2. D. Velďáková 614, 4. Slaničková 610, 9. Hladíková 575, trojskok: 1. D. Velďáková 13,34, 3. J. Velďáková 12,65, 6. Hladíková 12,19, kladivo: 3. Kaňuchová 59,04, 5000 m chôdza: 1. Gáliková 22:01,37, 2. Czaková 22:30,59, 4. Strmeňová 25:33,25.

Výsledky zo sveta atletiky

GATESHEAD – Míting – muži, 150 m: Kilty (V. Brit.) 15,32, Rodgers (USA) 15,33, 1 míľa: Tesfaye (Nem.) 4:00,92, 110 m prek.: Robles (Kuba) 13,40, Sharman 13,52, diaľka: Rutherford (obaja V. Brit.) 792, ženy – 150 m: A. Philipová 16,69, 500 m: Ohuruoguová 1:07,46, Sharpová 1:08,05, Childová 1:08,11, 100 m prek.: Porterová (všetky V. Brit.) 12,79, žrď: Suhrová (USA) 452.

PRAHA – Cestný beh na 10 km – muži: Ronoh 27:28 – traťový rekord, G. Mutai 27:32, Bor (všetci Keňa) 27:38,... 24. J. Urban (SR/JM Demolex Bardejov) 31:10, ženy: G. Jepkoechová 31:05, Chemtaiová 31:51, Chepchirchirová (všetky Keňa) 32:30.

LILLE – Polmaratón – muži: M. Korir 1:00:49, G. Kirui 1:00:51, Ph. Rono (všetci Keňa) 1:00:52, ženy: R. Chebetová (Keňa) 1:11:40.

BIALA PODLASKA – Míting – muži, guľa: Majewski 20,12, kladivo: Nowicki 75,88, ženy – výška: Licwinková (všetci Poľ.) 193.

SAO PAULO – Míting – muži, 100 m: A. Da Silva 10,28, diaľka: Alves 814, Dos Santos (všetci Braz.) 805.

DRUSINKINKAI – Chodecký míting – muži, 10 km: M. Ziukas 39:47, ženy – 10 km: Virbalyté (obaja Lit.) 44:17.

Hokejbal

Predohrávka 13. kola - nedeľa

HBK Lion Svidník - Protef DT Považská Bystrica 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Góly: Jašek, L. Svitana, Račko, Zavacký, Oščipovský, Barna - Čerňan, Pružinský

Džudo

Druhý ročník Európskeho pohára v džude v bratislavskej HANT aréne.

Finálové výsledky

muži

-81: András Stadler (Maď.) - Yoann Benjamin (Fr.) ippon

-90: Vitalij Kovtunov (Ukr.) - Archy Wolfman (Izr.) ippon

-100: Domenico Di Guida (Tal.) - Vladyslav Dibrova (Ukr.) ippon

+100: Kamil Grabowski (Poľ.) - Pascal Scherrenberg (Hol.) ippon

ženy

-70: Adela Jakubcová (SR) - Katahrina Lechnerová (Rak.) ippon

-78: Miranda Giambelliová (Austr.) - Christina Rakowitzová (Rak.) ippon

+78: Joanna Jaworská (Poľ.) - Mercedesz Renata Szigetváriová (Maď.) waza-ari

Horská cyklistika

MS v horskej cyklistike

Výsledky

ženy: 1. Manon Carpenterová (V.Brit.) 3:49,407 min, 2. Rachel Athertonová (V.Brit.) +0,088, 3. Tahnee Seagraveová (V.Brit) +3,463.

muži: 1. Gee Atherton (V.Brit.) 3:23,769, 2. Josh Bryceland (V.Brit.) +0,407, 3. Troy Bosnan (Aust.) +0,566,..., 69. Lukáš UČEŇ (SR) +26,350, 75. Rastislav BARÁNEK (SR) +35,156.

Moderný päťboj

Litovci Justinas Kinderis a Laura Asadauskaiteová sa stali na svetovom šampionáte v modernom päťboji vo Varšave majstrami sveta v pretekoch miešaných družstiev.

Výsledky

1. Justinas Kinderis, Laura Asadauskaiteová (Litva) 1518 b, 2. Joseph Evans, Kate Frenchová (V.Brit.) 1515, 3. Szymon Staskiewicz, Oktawia Nowacká (Poľ.) 1504.

Streľba

Veľká cena Cyrila Orešanského v streľbe z brokových zbraní v Trnave

Výsledky

trap

hlavná kategória: 1. Marcel Benkovský (ŠKP Trnava) 116 b. (v kvalifikácii) - semifinále 15, finále 13, 2. Filip Marinov (CTM) 117 - semifinále 14, finále 12, 3. Mário Filipovič 120 - semifinále 11+1, o 3. miesto 13, 4. Boris Stanko (obaja SŠŠR MV SR) 116 - semifinále 11+1, o 3. miesto 12

družstvá: 1. Adrián Gyarmati, Martin Kupkovič, Filip Marinov (ŠKP Trnava/ŠKP Trnava/CTM) 329

skeet

spoločná kategória: 1. Oliver Pistovčák 119 b. (v kvalifikácii) - semifinále 13, finále 14, 2. Michal Majeský 119 - semifinále 13, finále 12, 3. Filip Tekula (všetci SŠŠR MV SR) 116 - semifinále 11, o 3. miesto 13, 4. Dominik Lauko (ŠKP Trnava) 102 - semifinále 11, o 3. miesto 9

Duatlon

MS v duatlone

muži: 1. Gael Le Bellec (Fr.) 6:21,47 h, 2. Yannick Cadalen (Fr.) +4:18,4 min, 3. Sören Bystrup (Dán.) +5:57,6.

ženy: 1. Emma Pooleyová (V.Brit.) 6:47,27, 2. Eva Nyströmová (Švéd.) +31:50,1, 3. Laura Hrebecová (Švajč.) +33:24,3

Jazdectvo

Svetové jazdecké hry

Parkúrové skákanie - súťaž jednotlivcov - konečné poradie

1. Jeroen Dubbeldam, kôň Zenith SFN (Hol.) 0 trest. bodov, 2. Patrice Delaveau (Fr.) Orient Expree HDC 1, 3. Beezie Maddenová (USA) Cortes ´C´ 12, 4. Rolf-Göran Bengtsson (Švéd.) Casall ASK 14

Bejzbal

MLB

Tampa Bay - Baltimore 3:2, Detroit - San Francisco 4:5, Chicago Cubs - Pittsburgh 3:5 - 1. zápas, po 11. zmene, New York Yankees - Kansas City 6:2, Oakland - Houston 4:3, Washington - Philadelphia 1:3, Cincinnati - New York Mets 2:1, Chicago Cubs - Pittsburgh 0:5 - 2. zápas, Cleveland - Chicago White Sox 3:1, Boston - Toronto 4:3, Miami - Atlanta 3:4 po 10. zmene, Milwaukee - St. Louis 3:5, Minnesota - Los Angeles Angels 5:8, Texas - Seattle 2:4, Colorado - San Diego 7:6 po 12. zmene, Los Angeles Dodgers - Arizona 5:2

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. 5 krokov k vlastnému bývaniu
  2. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
  3. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
  4. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  5. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  6. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  7. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  8. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  9. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  10. Inteligencia vo všetkom
  1. Budúcnosť EÚ a inteligentných miest
  2. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
  3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  4. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  5. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
  6. Zlatá minca 2016 priniesla pre mBank sedem ocenení
  7. BILLA a Jamie Oliver pozývajú deti do zázračnej záhradky!
  8. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  9. Odšťavovač s veľkým plniacim otvorom? Nenachytajte sa!
  10. Advokáti budú v stredu bezplatne radiť v 8 mestách
  1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 24 209
  2. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 8 269
  3. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 985
  4. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 6 198
  5. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 5 841
  6. 5 krokov k vlastnému bývaniu 5 373
  7. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 3 567
  8. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 3 235
  9. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 2 988
  10. Rodinná dovolenka v Burgenlande 1 764

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Desať vecí, ktoré treba vedieť o osýpkach

Prečítajte si desať základných otázok a odpovedí týkajúcich sa osýpok, ich prenosu, príznakov, možnej epidémie a ochrane pred nakazením.

KOMENTÁRE

Keď sú osýpky v hlavách

Keď sa na osýpky neočkovalo, ročne sa nimi nakazilo 10- až 20-tisíc detí.

EKONOMIKA

Fico sa chváli ekonomickými výsledkami. Oprávnene?

Prvého mája zverejníme súbor opatrení pre pracujúcich, tvrdí premiér.

Neprehliadnite tiež

Útočník San Jose odohral zápasy play off s dvoma zlomeninami na tvári

Jedna zlomenina išla z hornej pery do časti nosa. K druhej prišiel pod spodným radom zubov.

Slovan dá šancu mladým. Povinnosť nám velí vyhrať, tvrdí Karhan

Trnavčania strácajú zo siedmeho miesta na tretiu Podbrezovú aktuálne štyri body. Bojujú tak o Európsku ligu.

Frankfurt postúpil do finále pohára, Bénesova penalta nestačila

Mladý Slovák bol autorom úspešnej strely v jedenástkovom rozuzlení.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop