Futbalisti Nigérie prehrali doma prvýkrát po 33 rokoch

Nigérijská futbalová reprezentácia.
Nigérijská futbalová reprezentácia. (Autor: archív TASR/AP)
TASR|7. sep 2014 o 10:52

Za prehru zrejme môže situácia v krajine, ešte donedávna Nigérii hrozil trest za zasahovanie vlády do personálnych záležitostí futbalovej federácie.

ABUJA. Nigérijskí futbaloví reprezentanti prehrali súťažný zápas na domácej pôde po dlhých 33 rokoch, keď vstúpili do kvalifikácie Afrického pohára národov prekvapujúcou prehrou 2:3 s Kongom v meste Calabar.

Nigéria predtým naposledy podľahla na domácom trávniku v roku 1981, keď v kvalifikácii MS nestačila v Lagose na Alžírsko (0:2).

Nigérii hrozil trest od FIFA za to, že vláda zasahovala do personálnych zmien na futbalovej federácii po majstrovstvách sveta, ale nakoniec najvyšší futbalový orgán trest pre africký tím zrušil.

Nepokojná situácia v krajine sa však napokon zrejme podpísala pod prekvapujúcu prehru.

Domáci viedli po góle Efeho Ambroseho, ale už o 13 minút vyrovnal kapitán Prince Oniangue a potom francúzsky rodák Thievy Bifouma poslal ďalšími dvomi gólmi hostí do vedenia 3:1.

Domáci už len skorigovali stav v 86. minúte zásluhou Gbolahana Salamiho. Víťazi Afrického pohára 2013 Nigérijčania sa v ďalšom kvalifikačnom zápase A-skupiny predstavia na pôde Juhoafrickej republiky, ktorá zdolala v sobotu Sudán 3:0.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Futbalisti Nigérie prehrali doma prvýkrát po 33 rokoch