Prešov nepostúpil do Ligy majstrov, vo finále prehral s Brestom

Prešovčania si nezahrajú v Lige majstrov.
Prešovčania si nezahrajú v Lige majstrov. (Autor: archív SITA)
TASR|7. sep 2014 o 19:10

Hádzanári slovenského majstra budú pokračovať v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF.

BREST. Hádzanárom Tatrana Prešov nevyšiel ďalší pokus o postup do hlavnej fázy prestížnej Ligy majstrov.

V bieloruskom Breste prehrali v dramatickom nedeľňajšom finále kvalifikačného turnaja 1. skupiny s domácim HC Meškov 24:26.

Zverenci trénera Petra Dávida tak nedosiahli na miestenku medzi elitnú spoločnosť a na európskej scéne budú v tejto sezóne pokračovať iba v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF.

Kvalifikačný turnaj o postup do Ligy majstrov - 1. skupina

finále

HC Meškov Brest - Tatran Prešov 26:24 (12:12)

Najviac gólov: Rutenka 6, Vukič 4, Božovič a Manojlovič po 3 - Antl 6, Kopčo 5, Rábek 4, Číp 3, Krok a Krištopans po 2. Rozhodovali: Krkačev, Kolevski (obaja Maced.), vylúčení: 2:2, 7m hody: 3/2 - 2/1, 3500 divákov.

zápas o 3. miesto

Targos Bevo HC - Vojvodina Novi Sad 25:30 (11:15)

Skóre rozhodujúceho duelu Brest - Prešov otvoril po necelých 40 sekundách hry Rábek, potom sa ale dostali k slovu domáci a otočili na 2:1 vo svoj prospech. V úvode dominovala na oboch stranách najmä defenzíva a tak ešte v 13. minúte to bolo iba 3:2 pre Brest.

Prešovčania potom prežili oslabenie a o dve minúty neskôr po góle Antla otočili na 5:3. Tatranu ale v 19. minúte absolútne nevyšla presilovka, dvakrát inkasoval a domáci sa dotiahli na 6:6. Prešov si aj vďaka skvelým zákrokom brankára Krupu trikrát v prvom dejstve vypracoval dvojgólový náskok, ale bieloruský šampión vždy kontroval a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu 12:12.

Aj po prestávke pokračoval vyrovnaný zápas, v prvej desaťminútovke si ani jeden tím nedokázal vypracovať vyšší náskok. Až v 39. minúte Brest odskočil na 16:14 a kouč Tatrana Dávid reagoval oddychovým časom. Domáci ale vzápätí zaznamenali ďalšie dva presné zásahy a zvýšili už na štvorgólový rozdiel 18:14.

Hrozivo narastajúce manko zastavili až dva góly Kroka za sebou, k nemu sa pridal Radčenko a v 44. minúte tak Prešov prehrával už iba 17:18. Brest ale opäť zapol na vyššie obrátky a štvrťhodinu pred koncom sa dostal do náskoku 21:17.

Prešov v dramatickom závere mohutne doťahoval a po šnúre štyroch gólov dokázal znížiť v 58. minúte zásluhou Antla na 23:24. Domáci si ale v búrlivej atmosfére tesný náskok postrážili a postúpili do elitnej spoločnosti Ligy majstrov.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov nepostúpil do Ligy majstrov, vo finále prehral s Brestom