Ramos kopol penaltu ako Panenka, Španieli zdolali Macedóncov

Španielski futbalisti oslavujú Ramosov gól.
Španielski futbalisti oslavujú Ramosov gól. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. sep 2014 o 11:42

Španielski futbalisti sa na zápas proti Slovensku naladili víťazstvom 5:1 nad Macedónskom.

VALENCIA. Najbližší súper Slovenska v kvalifikácie majstrovstiev Európy má za sebou úspešný vstup do bojov o francúzsky šampionát.

Víťazi dvoch uplynulých kontinentálnych šampionátov (2008, 2012) zdolali v pondelok večer vo Valencii Macedónsko 5:1 a zásluhou vysokého triumfu sa usadili na čele kvalifikačnej C-skupiny.

Po neúspešnom vystúpení Španielska na MS v Brazílii ukončili kariéru v reprezentačnom tíme skúsení stredopoliari Xavi Hernandez a Xabi Alonso.

Trénerovi Vicentemu del Bosquemu chýbal navyše v pondelok aj tvorca hry Andres Iniesta, tvorenie hry tak mala na starosti dvojica David Silva, Cesc Fabregas.

Tretí najmladší debutant

Domáci rozhodli o výsledku už v prvom polčase. Skóre otvoril z pokutového kopu "panenkovským" spôsobom stopér Sergio Ramos, o minútu neskôr sa pri svojej premiére v národnom mužstve presadil aj Paco Alcacer.

Hostia potom znížili zásluhou premenenej penalty z kopačky Ibraimiho, ale rezultát úvodného dejstva zakončil gólom do šatne Sergio Busquets.

V 50. minúte zvýšil na 4:1 najlepší hráč na ihrisku David Silva a kouč Del Bosque tak neskôr mohol dať šancu aj mladíkom Marcovi Bartrovi a Munirovi El Haddadimu.

Druhý menovaný sa v 77. minúte stal tretím najmladším debutantom v španielskej reprezentácii, keď na ihrisku nahradil Kokeho. El Haddadi ako produkt mládežníckej akadémie FC Barcelona minulý týždeň oslávil svoje 19. narodeniny.

Ramosova penalta.

Chýbala plynulosť

"Potešil ma výsledok ako aj predvedený výkon. Prvé zápasy nebývajú ľahké a preto sme radi, že sme vstúpili do kvalifikácie víťazstvom. Trochu mi chýbala v našej hre väčšia plynulosť, ale to sa časom spraví."

"Sme si vedomí, že po svetovom šampionáte v Brazílii sme stratili na povesti a preto je len na nás, aby sme dobré meno získali späť. Myslím, že dnes sme k tomu urobili prvý krok," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii kouč de Bosque.

Z individuálnych výkonov vyzdvihol hru Davida Silvu a debutanta Alcacera. "Paco hral veľmi dobre, naplnil naše očakávania. Dobre sa na ihrisku pohyboval a strelil aj gól. David zvládol úlohu tvorcu hry na výbornú. Dali sme mu voľnosť v strede poľa a tú využil," dodal Del Bosque.

Ďalším súperom Španielov v kvalifikačnej C-skupine bude 9. októbra v Žiline Slovensko.

Kvalifikácia ME - C-skupina

Španielsko - Macedónsko 5:1 (3:1)

Góly: 16. Ramos (z 11 m), 17. Paco Alcacer, 45.+3 Busquets, 50. Silva, 90.+1 Pedro - 28. Ibraimi (z 11 m). Rozhodoval: Sidiropoulos (Gr.), ŽK: Koke, Fabregas - Ristovski, Abdurahimi.

Španielsko: Casillas - Juanfran, Ramos (68. Bartra), Albiol, Alba - Busquets - Pedro, Fabregas, Koke (77. El Haddadi), Silva - Paco Alcacer (57. Isco)

Macedónsko: Pačovski - Mojsov, Šikov, Cuculi - Ristovski, Spirovski (64. Radeski), Trajkovski, Alilovski (46. Demiri) - Ibraimi, Jahovič, Abdurahimi (74. Velkoski)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Ramos kopol penaltu ako Panenka, Španieli zdolali Macedóncov