Slovan dvakrát viedol, v Kazani prehral. Prvýkrát v sezóne

Ladislav Nagy otvoril skóre zápasu gólom zo sóla cez celé klzisko.

Slovan prvýkrát v sezóne prehral, zdolala ho Kazaň.(Zdroj: ilustračné: archív SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

Hokej - KHL - streda

Kazaň - Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Góly: 17. Pajgin (Kosticyn, Mirnov), 18. Medvedev (Petrov, Azevedo), 52. Pesonen (Pajgin), 57. Varnakov - 10. Nagy (Nedorost), 12. Murley (Sigalet), 45. Vondrka (Jeglič).

Rozhodovali: Bulanov, Sojin - Misjur, Raming, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Kazaň: Nilsson - Medvedev, Musin, Nikulin, Kornejev, Pajgin, Heshka, Denisov, Rylov - Möller, Burmistrov, Varnakov - Malychin, Mirnov, S. Kosticyn - K. Petrov, Azevedo, Pesonen - Lukojanov, Svitov, Obuchov

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Starosta, Sigalet, Brejčák, Mihálik - Nagy, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček - Murley, Tičar, Bartovič - Jeglič, White, Ölvecký

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava si pripísali prvú prehru v novom ročníku KHL. V stredajšom záverečnom zápase v rámci úvodného tripu podľahli domácemu tímu AK Bars Kazaň 3:4, keď neudržali náskok 2:0 ani 3:2.

Zverenci trénera Rostislava Čadu prvýkrát v sezóne vyšli bodovo naprázdno, po štyroch vystúpeniach majú deväť bodov.

Dve individuálne akcie

Hostia si vďaka individuálnym akciám Ladislava Nagya a Matta Murleyho rýchlo vypracovali dvojgólový náskok, no ešte v prvej tretine oň prišli, keď sa v priebehu 43 sekúnd o vyrovnanie postarali obrancovia Zijat Pajgin a Jevgenij Medvedev.

V druhom dejstve mohol vrátiť slovenskému účastníkovi KHL vedenie kapitán Milan Bartovič, trestné strieľanie však nepremenil. Podarilo sa to až v 45. minúte Michalovi Vondrkovi po výbornej prihrávke Žigu Jegliča.

Aj tento náskok ale Slovan stratil, domáci gólmi Janneho Pesonena v 52. minúte a Michaila Varnakova v 57. minúte otočili skóre a tešili sa z víťazstva.

Nagyov gól.

Štyri domáce zápasy

Hokejisti Slovana majú teraz v nadnárodnej súťaži trojdňovú prestávku, po nej ich čaká séria štyroch stretnutí na domácom ľade.

Odštartujú ju v nedeľu 14. septembra o 17.00 h duelom s Torpedom Nižnij Novgorod, v Slovnaft aréne ďalej narazia na Severstaľ Čerepovec, CSKA Moskva a Medveščak Záhreb.

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Myslím si, že sme videli rýchly a bojovný zápas, v ktorom dobre hrali obrany a útoky oboch tímov. My sme zápas stratili v dvoch rovnakých situáciách, kedy sme inkasovali po sebe rýchle dva góly, čo rozhodlo o výhre domácich."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovanu sa v záverečných minútach už nepodarilo vyrovnať. Slovan prvýkrát v sezóne prehral. Domáci vyhrali aj na strely, 28:24.

57. min - Kazaň strelila gól. V okolí bránky Slovana spravil niekoľko kľučiek slabo bránený Varnakov, na dvakrát potom prekonal Backlunda.

56. min - Po veľkom nedorozumení v obrane Slovana sa domáci dostali do šance, akciu nezakončili akciu gólom.

52. min - Kazaň strelila gól. Pajgin z rohu našiel Pesonena, ktorý bol pred bránkou úplne sám.

45. min - Slovan strelil gól. Jeglič sa na obrannej modrej čiare zbavil dvoch protihráčov, uvoľnil sa popri pravom mantineli a pred bránkou našiel voľného Vondrku, ktorý poslal Slovan do vedenia.

44. min - Kazaň vstúpila do tretej tretiny aktívne, Slovan sa sústredí na ubránenie minimálne jedného bodu.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. Veľa hokejovej krásy sme v nej nevideli. Po rozháranej prvej časti zápasu sa viac a hlavne pozornejšie bránilo. Slovan sa mohol dostať do vedenia v 24. min, Bartovič však nepremenil trestné strieľanie. Celkovo je to na strely 18:16 v prospech domáceho tímu, v druhej tretine 12:7.

36. min - V druhej tretine nevidíme ani zďaleka toľko šancí ako v prvej. Tímy viac bránia, dávajú si pozor.

30. min - V polovici riadneho hracieho času sme videli po jednej veľkej šanci na oboch stranách. Hosťujúcu bránku ohrozil po viacerých kľučkách Lukojanov, Backlund vyrazil betónom. Potom sa Slovan dostal do protiútoku 2 na 1, Vondrka však nezužitkoval Nedorostovu prihrávku.

28. min - Oba tímy už mali výhodu presilovky, pri domácej sa Slovan dostal k trestnému strieľaniu. Potom prišla presilovka hostí, rovnako zostala nevyužitá.

24. min - Počas oslabovky vypichol na modrej čiare nepresnú prihrávku domácich Bartovič. Rútil sa do protiútoku, zastavili ho nedovolene. Nasledovalo trestné strieľanie, ktoré však kapitán Slovana nepremenil.

23. min - V druhej tretine sme ešte gólovú šancu nevideli. Doteraz sa hralo 4 na 4, za Slovan sedel na trestnej lavici za prifilmovanie pádu Nagy. Kazaň teraz bude hra presilovku po Sersenovom faule.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. Slovan sa dvomi peknými gólmi dostal do vedenia. Potom bol niekoľko minút lepším tímom, až kým neprišlo domáce vyrovnanie. Domácim sa to podarilo v priebehu 43 sekúnd. V prvej tretine boli strelci efektívni, domáci vystrelili šesťkrát, hostia deväťkrát.

17. min - Kazaň strelila gól. A je vyrovnané. Medzi kruhy si nakorčuľoval Medvedev, ktorého medzi kruhmi našiel Azevedo.

17. min - Kazaň strelila gól. Obrana Slovana si nevšimla nakorčuľovaného Pajgina, ktorý pohodlne znížil na rozdiel jedného gólu.

12. min - Slovan strelil gól. A bola to ďalšia paráda. Murley spravil kľučku na obrancu a strelou švihom prekonal Nilssona.

10. min - Slovan strelil gól. Hostia využili svoju prvú presilovku. Puk spoza Backlundovej bránky vyviezol Nagy, prešiel cez hráča na modrej čiare, poradil si aj s ďalšími dvomi protihráčmi a parádne poslal Slovan do vedenia.

8. min - Prvýkrát zahrozil Slovan. Prvá formácia hostí sa usadila v útočnej tretine. Od modrej čiary nebezpečne vystrelil Brejčák, Nillson puk vytlačil vedľa bránky.

7. min - Backlund má za sebou prvý vážnejší zákrok, Azevedovu strelu nepustil do bránky. Slovan pozorne bráni modrú čiaru, cez ktorú sa domáci tím ťažko dostáva.

5. min - Slovan po vylúčení Mihálika prežil prvú oslabovku zápasu. Domáci sa počas nej k šanci nedostali.

1. min - Zápas sa začal. Slovan hrá v porovnaní s predošlými tromi zápasmi v nezmenenej zostave.