Slovenky prehrali na turnaji v Chebe aj s Češkami

Slovenky v Chebe aj druhýkrát prehrali.
Slovenky v Chebe aj druhýkrát prehrali. (Autor: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)
TASR|12. sep 2014 o 21:39

Pre slovenské hádzanárky je turnaj prípravou na decembrové majstrovstvá Európy.

CHEB. Slovenské hádzanárky prehrali aj svoj druhý zápas na 41. ročníku tradičného medzinárodného turnaja O štít mesta Cheb.

Domácim Češkám podľahli v piatok 26:28 a po druhom hracom dni figurujú bez bodu na poslednom mieste tabuľky.

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, ale domáce hráčky boli stále o krok vpred. Manko 4:6 ešte Slovenky dokázali zmazať a v 18. minúte vyrovnať na 7:7, koniec prvého dejstva ale patril Češkám a do kabín odchádzali s trojgólovým náskokom.

Päť minút po prestávke to bolo 17:12 pre český národný tím, ktorý v 40. minúte zvýšili už na 20:13. Hosťujúce hráčky výraznú stratu dokázali v závere iba korigovať a v Chebe stále čakajú na prvý bod.

V sobotu nastúpia zverenky trénera Dušana Poloza na svoj záverečný duel proti Poľsku (14.00 h). Pre Slovenky je podujatie prvou vážnejšou sezónnou previerkou v príprave na decembrový európsky šampionát.

Dušan Poloz, tréner SR /zdroj: chf.cz/: "Mali sme v zápase viac slabších ako lepších úsekov. Dobre sme dokázali odohrať iba jednu desaťminútovku v prvom polčase. V tom druhom sme sa už nedostali do tempa, pretože Češky predviedli kolektívnejší výkon a väčšie nasadenie."

O štít mesta Cheb - druhý deň

Česko - Slovensko 28:26 (13:10)

Najviac gólov ČR: Chrenková 5, Malá a Crhová po 4 - Zostava a góly SR: Súlovská, Gubiková, Turóciová - Rajnohová 2, Blažeková, Bujnochová, Szücs 1, Szöllösiová 2, Dubajová 2, Tomášechová 1, Szarková 1, Michnová 5, Súkenníková 1, Kostelná 1, Bačíková 1, Trehubová 8, Bizíková, Horňáková 1. Rozhodovali: Opava, Válek (obaja ČR), 600 divákov.