"Tretie miesto je pre mňa krásny výsledok, no chcela som hodiť viac," povedala Hrašnová. "Ukázalo sa, že na konci sezóny už žiadna z nás nemá top formu. Snažila som sa strhnúť aj divákov, aby nás podporili, ale oni príliš nereagovali, počasie a samotný štadión som si však užila."
Na štadióne Le Grand po prvom dni viedla Európa s 222,5 bodu pred Amerikou 191, Afrikou 164 a Áziou-Pacific 137,5. V plejáde výsledkov, ktorým chýbala výnimočnosť a len potvrdzovali, že sezóna vrcholila skôr, zaujali niektoré iným spôsobom. Česká oštepárka Špotáková zvíťazila posledným pokusom dlhým 65,52, vo výške dominoval s 237 cm Ukrajinec Bondarenko, ktorý sa márne pokúšal o 243 cm.
V trojskoku si Francúz Compaoré zlepšil osobný rekord na 17,48, za ním Juhoafričan Mokoena vytvoril národný rekord so 17,35. Rýchlych bolo 100 m prek., svetová tabuľková jednotka Američanka Harper Nelsonová zabehla rekord podujatia 12,47 a Britka Porterová národný rekord 12,51. Vo vrhu guľou prišiel ázijsko-pacifický tím o isté body, keď nenastúpila jasná favoritka, prechorená Novozélanďanka Adamsová. Na dvojstovke s kvalitnými 19,98 skončili hneď dvaja, víťazný Edward z Panamy a Jamajčan Dwyer, taktiež z amerického tímu.
Súboj štyroch kontinentov v Kontinentálnom pohári druhýkrát nadviazal v štvorročnej perióde na predchádzajúci Svetový pohár družstiev. Kladivárka Hrašnová sa stala vôbec prvou Slovenkou, ktorá si vybojovala európsky dres, pred ňou si takúto poctu zaslúžili diskár Bugár, prekážkar Ivan (obaja 1981 tretí) a kladivár Charfreitag (2010 - 1.).
Pred štyrmi rokmi sa prvýkrát súťažilo s novým názvom KP a v Splite zvíťazila po revidovaní výsledkov vplyvom dopingových prehreškov Amerika 422,5 pred pôvodne prvou Európou 417, Afrikou 293 a Áziou-Pacific 290,5. IAAF obetovala na prize-money 2,9 milióna dolárov, zarobil si každý štartujúci so sumami 30.000 - 15 - 10 - 7 - 5 - 3 - 2 - 1000 za prvé až ôsme miesto, prípadný svetový rekord podfarbilo 50-tisíc.
Výsledky
muži
100 m: 1. Dasaolu (V. Brit.) 10,03, 2. Rodgers (USA) 10,04, 3. Ogunode (Katar) 10,04
200 m: 1. Edward (Pan.) 19,98, 2. Dwyer (Jam.) 19,98, 3. Ogunode (Katar) 20,17
400 m: 1. Merritt (USA) 44,60, 2. Makwala (Bots.) 44,84, 3. Masrahi (SAE) 45,03
1500 m: 1. Souleiman (Džib.) 3:48,91, 2. Kiprop (Keňa) 3:49,10, 3. Mekhissi-Benabbad (Fr.) 3:49,53
3000 m: 1. Ndiku (Keňa) 7:52,64, 2. Ibrahimov (Azerb.) 7:53,14, 3. Lagat (USA) 7:53,95
5000 m: 1. Koech (Keňa) 13:26,86, 2. Robertson (N. Zél.) 13:29,27, 3. Amloson (Eritr.) 13:31,31
110 m prek.: 1. Šubenkov (Rus.) 13,23, 2. Ash (USA) 13,25, 3. Sharman (V. Brit.) 13,25
400 m prek.: 1. Fredericks (JAR) 48,34, 2. Hussein (Švajč.) 48,47, 3. Culson (Portor.) 48,88
3000 m prek.: 1. Birech (Keňa) 8:13,18, 2. Jager (USA) 8:14,08, 3. Kamal (Katar) 8:17,27
4x100 m: 1. Amerika (Collins, Rodgers, Carter, Thompson) 37,97, 2. Európa 38,62, 3. Afrika 39,10
diaľka: 1. Gaisah (Hol.) 811, 2. Claye (USA) 798, 3. Visser (JAR) 796
trojskok: 1. Compaore (Fr.) 17,48, 2. Mokoean (JAR) 17,35, 3. Claye (USA) 17,21
výška: 1. Bondarenko (Ukr.) 237, 2. Uchov (Rus.) 234, 3. Baršim (Kat.) 234
žrď: 1. Lavillenie (Fr.) 580, 2. Sue Changrui (Čína) 565, 3. Hollis (USA) 555
guľa: 1. Storl (Nem.) 21,55, 2. Richards (Jam.) 21,10, 3. Kovacs (USA) 20,87
disk: 1. Kanter (Est.) 64,46, 2. Fernandez (Kuba) 62,97, 3. Morgan (Jam.) 62,70
kladivo: 1. Pars (Maď.) 78,99, 2. Elgamel (Afr.) 78,89, 3. Fajdek (Poľ.) 78,05
ženy
100 m: 1. Campbell-Brownová (Jam.) 11,08, 2. Ahyeová (Trin. a Tob.) 11,25, 3. Schippersová (Hol.) 11,26
200 m: 1. Schippersová (Hol.) 22,28, 2. Atkinsová (USA) 22,53, 3. Soumareová (Fr.) 22,58
400 m: 1. McCororyová (USA) 49,94, 2. Williams-Millsová (Jam.) 50,08, 3. Grenotová (Tal.) 50,60
800 m: 1. Sumová (Keňa), 2. Wilsonová (USA) 2:00,07, 3. Arzamasovová (Biel.) 2:00,31
1500 m: 1. Hassanová (Hol.) 4:05,99, 2. Rowburyová (USA) 4:07,21, 3. Seyaumová (Et.) 4:07,61
3000 m: 1. Dibabová (Et.) 8:57,53, 2. Bahtová (Švéd.) 8:58,48, 3. Kuikenová (Hol.) 9:01,41
100 m prek.: 1. Harper Nelsonová (USA) 12,47, 2. Porterová (V. Brit.) 12,51, 3. Rolederová (Nem.) 13,02
400 m prek.: 1. Spencerová (Jam.) 53,81, 2. Childová (V. Brit.) 54,42, 3. Oluwakemiová (Bahr.) 54,70
3000 m prek.: 1. Coburnová (USA) 9:50,67, 2. Ayalewová (Et.) 9:51,59, 3. Jebetová (Bahr.) 9:55,24
4x100 m: 1. Amerika (Bartolettová, Ahyeová, Henry-Robinsonová, Campbell-Brownová) 42,44, 2. Európa 42,98, 3. Ázia-Pacific 45,40
trojskok: 1. Ibarguenová (Kol.) 14,52, 2. Konevová (Rus.) 14,27, 3. Saladuchová (Ukr.) 14,26
žrď: 1. Ling Li (Čína) 455, 2. Žuková-Krasnovová (Rus.) 445, 3. Ryzihová (Nem.) 430
guľa: 1. Schwanitzová (Nem.) 20,02, 2. Carterová (USA) 19,84, 3. Gong Lijiao (Čína) 19,23
disk: 1. Lewis-Smallwoodová (USA) 64,55, 2. Samuelsová (Austr.) 64,39, 3. Perkovičová (Chorv.) 62,08
kladivo: 1. Wlodarczyková (Poľ.) 75,21, 2. Bingsonová (USA) 72,38, 3. Hrašnová (SR) 70,47
oštep: 1. Špotáková (ČR) 65,52, 2. Viljoenová (JAR) 63,76, 3. Gleadleová (Kan.) 61,38