Astana prehrala, Laco dvakrát inkasoval, mal 41 zákrokov

Andreas Thuresson (vpravo) ešte v NHL.
Andreas Thuresson (vpravo) ešte v NHL. (Autor: archív SITA/AP)
SITA|15. sep 2014 o 16:48

Švédsky útočník Andreas Thuresson sa hetrikom postaral o víťazstvo Sibiru Novosibirsk.

MOSKVA. Švédsky útočník Andreas Thuresson sa hetrikom postaral o víťazstvo Sibiru Novosibirsk v pondelkovom zápase KHL nad Barysom Astana 4:1.

Dvadsaťšesťročný krídelník najprv v 17. min v presilovke prekonal v bránke kazašského klubu slovenského gólmana Jána Laca, keď vyrovnal na 1:1 a o polhodinu neskôr tiež v početnej výhode poslal svoj tím do vedenia.

V 59. min potom Thuresson upravil do opustenej svätyne Barysu na 3:1 pre domácich. Štvrtý presný zásah Sibiru pridal rovnako do prázdnej bránky Dmitrij Kugryšev. Laco mal v zápase na konte 41 úspešných zákrokov.

Hráči Ufy zvíťazili v úvodnom pondelkovom stretnutí na ľade Amuru Chabarovsk 3:2. Dva góly víťazov strelil Antti Pihlström.

Marcel Haščák i Michael Miklík ohrozili bránku Salavatu Julajev dvakrát, Rastislav Špirko korčuľoval v prvom útoku Amuru.

Ufa vyhrala štvrtý zápas v sezóne a momentálne je tretia vo Východnej konferencii. Chabarovsk prehral štvrtýkrát v ročníku.

Gól slovenského útočníka Marcela Hossu stačil hokejistom Dinama Riga len na zisk bodu v súboji na ľade Lady Togliatti. Lotyšský tím podľahol 2:3 po predĺžení.

Otvoril skóre v presilovej hre v 8. min, ale domáci ešte v prvej tretine otočili vývoj. V predĺžení rozhodol o triumfe Lady v početnej výhode Semion Valujskij, ktorému prihral slovenský obranca Peter Podhradský.

Výsledky pondelkových stretnutí:

Metallurg Novokuzneck - Avangard Omsk 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 57. Stoa, 61. Kosourov - 33. Paršin

Sibir Novosibirsk - Barys Astana 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 17., 47. a 59. Thuresson, 60. Kugryšev - 3. Boyd

Amur Chabarovsk - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 34. Niinimäki, 52. Pereťagin - 11. a 40. Pihlström, 25. Višnevskij

Traktor Čeľabinsk - SKA Petrohrad 2:6 (0:4, 2:2, 0:0)

Góly: 22. Martin Růžička, 36. Osnovin - 5. P. Thoresen, 8. Červenka, 20. D. Kalinin, 20. Martensson, 32. Kovaľčuk, 33. Kučerjavenko

Jugra Chanty-Mansijsk - Jokerit Helsinki 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 37. Buľanskij - 40. Hagman, 63. Lajunen

Lada Togliatti - Dinamo Riga 3:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. Valujskij, 14. Zjuzjakin, 61. Valujskij (PODHRADSKÝ) - 9. MARCEL HOSSA, 57. Pujacs

Lokomotiv Jaroslavľ - Ak Bars Kazaň 2:3 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Platt, 28. Kartajev - 7. Mirnov, 18. Azevedo, rozhodujúci sam. nájazd: Möller

Viťaz Podoľsk - Metallurg Magnitogorsk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 58. Horák - 8. Timkin, 34. Moziakin, 46. Batyršin, 51. Kamenev

HK Soči - Avtomobilist Jekaterinburg 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Góly: 1. Krutov, 3. Koledov, 34. Krikunov, 37. Šiškanov, 47. Warn, 59. Anisin - 8. Lazarev, 20. Antonov, 47. Jefimov