Arsenal nemal proti Dortmundu šancu, Klopp: Mám najlepšiu prácu

Tréner Dortmundu Jürgen Klopp (vľavo) sa so svojimi zverencami teší z výhry.
Tréner Dortmundu Jürgen Klopp (vľavo) sa so svojimi zverencami teší z výhry. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. sep 2014 o 11:42

Futbalisti Arsenalu Londýn predviedli v Dortmunde bezkrvný výkon a zaslúžene prehrali 0:2.

DORTMUND. Futbalisti Arsenalu Londýn predviedli v Dortmunde bezkrvný výkon a zaslúžene podľahli domácej Borussii 0:2.

Zápas vyznel jasne v prospech Dortmundu, ktorý si vytvoril dostatok šancí na skórovanie, prvú však premenil až v 45. minúte Ciro Immobile.

Pre talianskeho útočníka, ktorý prišiel do Dortmundu v lete z FC Turín za 18 miliónov eur, to bol prvý presný zásah v žlto-čiernom drese. Krátko po prestávke zvýšil vedenie domácich Pierre Emerick Aubameyang, ktorý hral výborne a terorizoval obranu súpera svojou rýchlosťou. Okrem gólu ešte nastrelil žrď.

"Náš výkon bol takmer perfektný. Keď taký výkon vidíte, tak si poviete, že máte najlepšiu prácu na svete. Užíval som si zápas od prvej do poslednej minúty," zhodnotil duel kouč Borussie Jürgen Klopp, ktorý za šesť rokov doviedol mužstvo k dvom nemeckým titulom a v roku 2013 do finále Ligy majstrov.

Podľa oficiálnych štatistík UEFA vyslali hráči Dortmundu 24 streleckých pokusov, z toho sedem na bránu. Naopak, súper bol v útoku bezzubý a nevypracoval si ani jednu príležitosť, ktorá by zaváňala gólom. "Dortmund si víťazstvo zaslúžil," podotkol útočník Lukas Podolski.

Arsene Wenger bol sklamaný z výkonu mužstva, ktoré hrá skupinovú fázu LM už sedemnástykrát v rade: "Nášmu výkonu chýbala iskra. Narazili sme na veľmi disponovaného súpera a môžeme byť radi, že sme podľahli len o dva góly. Rozdiel medzi nami a Dortmundom bol dnes až príiš veľký."

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal nemal proti Dortmundu šancu, Klopp: Mám najlepšiu prácu