Oslabený Trenčín vyrovnal proti Žiline v nadstavenom čase

Dávid Guba (vľavo) v súboji so Žilinčanom Milanom Škriniarom.
Dávid Guba (vľavo) v súboji so Žilinčanom Milanom Škriniarom. (Autor: SITA)
SITA|17. sep 2014 o 18:18

Žilina v polčase vyhrávala 2:0, domáci vyrovnali vďaka dvom gólom striedajúceho Edmonda.

Futbal - Fortuna liga - 10. kolo - streda

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:2 (0:2)

Góly: 59. a 90.+ Edmond - 30. Jelič, 38. Piaček

ŽK: 49. Rodríguez da Silva, 85. Hajradinovič, 88. Kleščík, 90.+ Moses Simon - 17. Jelič, 41. Káčer, 80. Škvarka, 84. William Alves de Oliveira, 85. Paur, ČK: 68. Mondek (Trenčín), rozhodovali: Michlian - Roszbeck, Bednár, 3128 divákov

Trenčín: Šemrinec - Mondek, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek - Lobotka - Moses Simon, Mišák (56. Lawrence), Hajradinovič, Guba (56. Edmond) - Jairo

Žilina: Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Káčer (64. Paur), Pečovský, Škvarka - Čmelík, Jelič (76. Hučko), J. Mihalík (57. William Alves de Oliveira)

TRENČÍN. Futbalisti MŠK Žilina dosiahli v priebehu štyroch dní dobrý výsledok s ďalším ašpirantom na majstrovský titul.

Po nedeľňajšom domácom jasnom víťazstve nad Slovanom Bratislava (3:0) získali v stredajšom dueli 10. kola Fortuna ligy bod v Trenčíne za remízu 2:2.

Zverenci trénera Adriána Guľu, bývalého kouča AS, boli blízko aj k trom bodom, ale v nadstavenom čase zachránil domácich od prvej prehry v sezóne striedajúci Emannuel Edmond, ktorý po hodine hry strelil aj prvý gól AS.

Žilina pritom viedla po prvom polčase už 2:0, navyše v 68. min dostal domáci obranca Karol Mondek červenú kartu. MŠK vedie tabuľku Fortuna ligy o bod pred Trenčínom, AS má dva zápasy k dobru.

Povedali po zápase

Martin Ševela, asistent trénera Trenčína: "Prvý polčas bol z našej strany nervózny. Boli sme ustráchaní a z minima šancí sme nedokázali trafiť priestor brány. Hostia využili z minima šancí maximum. Za druhý polčas musím hráčov pochváliť. Siahli si na dnom síl. Znížili sme, prišli sme o Mondeka. Potom sa ukázala psychická sila tímu. V každom súboji šli hráči naplno a silou vôle dokázali vyrovnať."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Zápas bol pre oko diváka výborný. Mužstvá ukázali nasadenie. Do stretnutia sme mali veľmi dobrý vstup. Boli sme dôrazní a súpera do ničoho nepustili. Po prestávke sme začali hazardovať so šancami a hrali sme tak, akoby sme sa báli víťazstva. Rozuzlenie priniesol nadstavený čas. Stalo sa, čo sa stalo. Zisk bodu je pre nás strata."

Poradie strelcov

5 gólov: Ján Vlasko (Spartak Trnava), Matej Jelič (MŠK Žilina)

4 góly: Seydouba Soumah, Juraj Halenár (obaja ŠK Slovan Bratislava)

3 góly: Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Nermin Haskič (MFK Košice), František Kubík, Moses Daddy-Ajala Simon (obaja AS Trenčín), Jan Kalabiška (FK Senica), Pavol Jurčo (FC DAC 1904 Dunajská Streda), David Střihavka (Dukla Banská Bystrica), Peter Sládek (Spartak Myjava), Martin Mikovič (Spartak Trnava)