AS Rím sa medzi elitu vrátil vo veľkom štýle, duel poznačili výtržnosti

Gervinho (vľavo) oslavuje jeden zo svojich dvoch gólov.
Gervinho (vľavo) oslavuje jeden zo svojich dvoch gólov. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. sep 2014 o 14:19

Dvoma gólmi sa pod to podpísal Gervinho, jeden presný zásah pridala aj nová posila Juan Manuel Iturbe.

RÍM. Futbalisti AS Rím sa po trojročnej pauze vrátili do Ligy majstrov vo veľkom štýle. V stredu deklasovali v úvodnom zápase E-skupiny na svojom trávniku CSKA Moskva 5:1, keď už po polhodine hry viedli štvorgólovým rozdielom.

"Tvrdo sme bojovali o to, aby sme mohli v tejto elitnej súťaži hrať a dnes sme potvrdili, že byť tu si zaslúžime," povedal po zápase kouč talianskeho tímu Rudi Garcia.

"Sme na správnej ceste, hoci takéto vysoké víťazstvo niekedy môže priniesť viac zla ako dobra. Uvidíme, ako si mužstvo poradí s účinkovaním na troch frontoch - v Európe, v lige i domácom pohári."

Garcia vedel, že triumf v domácom dueli proti CSKA je povinnosťou, keďže v skupine figurujú ešte európski giganti Bayern Mníchov a Manchester City. Už po polhodne hry bolo "vybavené" a hoci po zmene strán už AS nešlo na plný plyn, na pohodlný trojbodový zisk to stačilo.

Dvoma gólmi sa pod to podpísal Gervinho, jeden presný zásah pridala aj nová posila Juan Manuel Iturbe. Ten ale musel už v prvom polčase opustiť ihrisko pre zranenie kolena.

Duel na Olympijskom štadióne poznačili aj výtržnosti fanúšikov oboch táborov. Už pred zápasom utrpeli zranenia po útoku domácich "tifosi" dvaja priaznivci CSKA, priamo na štadióne potom musel rozhodca pre nepokoje na tribúnach stretnutie v druhom polčase približne na tri minúty prerušiť. "Ultras" CSKA hádzali na domácich divákov rôzne predmety a poriadok nastolili až príslušníci poriadkovej polície.

Domov»Futbal»Liga majstrov»AS Rím sa medzi elitu vrátil vo veľkom štýle, duel poznačili výtržnosti