Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.
Česká liga - 8. kolo
Brno - Liberec 1:0 (1:0), gól: 10. J. Sýkora
Marek Kaščák a Miroslav Keresteš (obaja Brno) nezasiahli do stretnutia. Tomáš Ďubek hral do 77. min a v 13. min videl žltú kartu, Lukáš Hroššo a Ľuboš Kolár do zápasu nenastúpili, Michal Obročník, Branislav Obžera a Michal Hamuľak (všetci Liberec) nefigurujú v zápise o stretnutí.
Jablonec - České Budějovice 0:0. ČK: 15. Vošahlík (České Budějovice) po druhej ŽK
Jaroslav Machovec odohral celý zápas, Matej Podstavek (obaja České Budějovice) nehral.
Jihlava - Příbram 0:1 (0:0), gól: 63. Řezníček
Vladimír Kukoľ nastúpil v 46. min, Matúš Marcin (obaja Jihlava) nehral. Tomáš Hájovský odohral celý zápas, Martin Husár (obaja Příbram) nefiguruje v zápise o stretnutí.
Slovácko - Dukla Praha 5:1 (3:1), góly: 2., 5. a 54. Došek, 22. Kerbr, 71. Kalouda - 31. Beauguel
Tomáš Košút hral celé stretnutie, Patrik Šimko (obaja Slovácko) nefiguruje v zápise o stretnutí. Lukáš Štetina bol na ihrisku počas celého zápasu, Jakub Považanec bol na ihrisku do 76. min a vystriedal ho Marek Hlinka, Martin Chudý (všetci Dukla Praha) odchytal celé stretnutie.
Bohemians 1905 - Slavia Praha 2:0 (0:0), góly: 60. Jindřišek (z pok. kopu), 77. LIETAVA, ČK: 81. Nitrianský (Slavia)
Lukáš Pauschek odohral celý zápas, Matúš Mikuš hral do 76. min, keď ho vystriedal Ivan Lietava, Martin Cseh (všetci Bohemians 1905) sedel na lavičke náhradníkov, Lietava v 77. min skóroval - Martin Juhar odohral celé stretnutie, Matej Rakovan a Martin Dobrotka (všetci Slavia) sedeli na lavičke náhradníkov
Portugalsko - Sagres liga - 5. kolo
Vitoria Guimaraes - FC Pacos de Ferreira 1:1, Penafiel - Vitoria Setubal 2:0, Nacional Madeira - Braga 1:1
Rusko - I. liga - 8. kolo
FC Ufa - Ural Jekaterinburg 0:1, Rostov - Zenit Petrohrad 0:5, Kubaň Krasnodar - Rubin Kazaň 2:1, Spartak Moskva - Terek Groznyj 1:1
Maďarsko - 7. kolo
Nyíregyháza - ETÖ Györ 2:3, Diósgyör - Honvéd 2:1, MTK Hungária - PASE Dunaújváros 2:0, Haladás Szombathely - Fehérvár 0:2 /za Szombathely K. Kopúnek + v 29. min. ČK/, Puskás Akademia - Lombard Papa 3:0 /za domácich Hajdúch na lavičke, Harsányi od 57. min./
Grécka liga - 4. kolo
Xanthi - Levadiakos 2:0, OFI Kréta - Atromitos 1:0, Olympiakos - Veria 3:0
Rakúsko - 9. kolo
Rapid Viedeň - AC Wolfsberger 3:0 - Ján Novota (Rapid) odchytal celé stretnutie, Admira Mödling - Grödig 0:0, Altach - Wiener Neustadt 2:0, Ried - Sturm Graz 0:1
Poľsko - 9. kolo
Piast Gliwice - Cracovia Krakov 4:2 /za Piast celý zápas odohral C. Horváth, od 63. M.Ižvolt/, Podbeskidzie Bielsko-Biala - Gornik Zabrze 0:3 /za Podbeskidzie chytal M. Peškovič, 2. polčas A. Sloboda, od 67. R. Demjan - za Gornik celý zápas R. Jež, do 79. R. Gergel/, Lech Poznaň - Zawisza 6:2
Taliansko II. liga
Bari - Livorno 2:0, Bologna - Crotone 0:2 - Pavol Bajza za hostí nechytal, Brescia - Ternana 0:0 - Martin Valjent (Ternana) hral celý zápas, Catania - Modena 0:0 - Norbert Gyömbér (Catania) absolvoval celý zápas
Cittadella - Pescara 3:2, Lanciano - Frosinone 1:5, Latina - Avellino 1:2, Perugia - Vicenza 2:2, Pro Vercelli - Varese 4:0
Turecko - 3. kolo
Erciyesspor - Akhisar Belediyespor 1:2, Balikesirspor - Galatasaray 2:0, Mersin - Rizespor 2:0 /za Rizespor do 86. F. Hološko/
Škótsko - 7. kolo
Aberdeen - Ross County 3:0, Hamilton Academical - Kilmarnock 0:0, Inverness CT - St.Johnstone 2:1.
Anglicko II - 8. kolo The Championship
Watford - Bournemouth 1:1, Brighton - Blackpool 0:0, Derby County - Cardiff 2:2, Fulham - Blackburn 0:1, Leeds - Huddersfield 3:0, Middlesbrough - Brentford 4:0
Millwall - Nottingham 0:0, Norwich - Birmingham 2:2, Rotherham - Charlton 1:1, Sheffield Wednesday - Reading 1:0, Wolverhampton - Bolton Wanderers 1:0
Belgicko - 8. kolo
Mouscron-Peruwelz - Racing Genk 1:2
Holandsko - 6. kolo
Excelsior Rotterdam - Dordrecht 1:1, Den Haag - G. A. Eagles 1:1, Vitesse Arnhem - Heerenveen 1:1
Mládežnícky futbal
Turnaj 4 krajín vo Švédsku - Nórsko "18" - Slovensko "18" 1:1 (0:1)
Góly: 60. Lorentzen - 7. Vajs
Nórsko "18": Wichne - Uldal, Begby, Ovlien, Haugan (70. Steiring), Berg (71. Sleen), Lorentzen, Gjerstr?m, Samuelsen (88. Kristoffersen), Rasmussen (74. Aasheim), Chooly (70. Solli)
SR "18": Jakubech - Vitek, Kolesár, Horník, Ďurek, Krč (56. Vaclavík), Jirka, Benes (46. Kopičár), Mareš, Vajs (75. Gorelčík), Černák (63. Ocelka)
Fínska liga
KalPa Kuopio HPK Hämeenlinna 3:2 pp a sn /za hostí Viedenský 0+1/, Kärpät Oulu Espoo Blues 5:4, Lukko Rauma TPS Turku 3:2, Tappara Tampere Pelicans Lahti 2:1, SaiPa JYP Jyväskylä 5:3
Švédska liga
Frölunda Djurgarden 2:1, Leksand Skelleftea 0:2, Linköping Örebrö 3:0, MoDo HV 71 4:1, Lulea Brynäs 2:1, Växjö Färjestad 3:4 pp a sn
Švajčiarsko - 5. kolo
Bern - Kloten 5:4 (4:2, 1:2, 0:0), Davos - Lugano 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), Lausanne - Ambri-Piotta 0:2 (0:1, 0:1, 0:0), Rapperswil - Fribourg 4:5 po predĺžení (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1), Servette Ženeva - Zug 4:3 (0:0, 1:2, 3:1), Zürich - Biel 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
ATP World Tour 250 Moselle Open vo francúzskom Metz.
Dvojhra - semifinále:
Joao Sousa (Portug.-6) - Gael Monfils (Fr.-2) 7:6 (6), 6:2, David Goffin (Belg.-8) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 7:6 (4), 6:3
ITF kategórie Futures v chorvátskom Bole (dotácia 10 000 USD, antuka vonku)
Dvojhra - semifinále:
Adrian Partl (SR-4) - Germain Gigounon (Belg.-2) 7:5, 7:6 (3)
WTA v čínskom Wu-chane - kvalifikácia - 1. kolo
Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (17-SR) - Jafan Wang (Čína) 1:6, 6:3, 6:3
2. kolo (finále)
Jarmila Gajdošová (Aus.) - Karolína Schmiedlová (SR-17) 3:6, 6:1, 6:4
WTA Korea Open v juhokórejskom Soule -dvojhra - semifinále
Karolína Plíšková (2-ČR) - Maria Kirilenková (Rus.) 4:6, 7:6 (5), 6:3, Varvara Lepčenková (5-USA) - Christina McHaleová (USA) 3:6, 6:1, 7:6 (5)
WTA v čínskom Kuang-Čou - finále
Monica Niculescuová (Rum.) - Alize Cornetová (2-Fr.) 6:4, 6:0
WTA Tour v Tokiu - semifinále
Caroline Wozniacka (2-Dán.) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) 6:4, 2:6, 6:2, Ana Ivanovičová (Srb.-3) - Angelique Kerberová (Nem.-1) 7:5, 6:3
ITF v českej Hlbokej nad Vltavou
Dvojhra - semifinále - Lenka Kunčíková (ČR) - Jana Jablonovská (SR) bez boja, Jablonovská nenastúpila
Štvorhra - finále - Jana Jablonovská, Karolína Muchová (SR/ČR) - Veronika Kolářová, Petra Krejsová (ČR-2) 7:6 (2), 7:5
ITF v luxemburskom Petange (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch v hale) - dvojhra - finále
Ťia-Ťing Lu (Čína-1) - Michaela Hončová (SR-2) 6:1 skreč, Hončová odstúpila
ATP Challenger Tour Sibiu Open v rumunskom Sibiu.
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo - Marek Semjan (SR-4) - voľný žreb, Juraj Masár (SR) - Alexandru Stoica (Rum.) 6:1, 6:2
ITF v chorvátskom Bole (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).
Dvojhra - semifinále: Gabriela Pantůčková (ČR-3) - Karin Morgošová (SR-2) 6:1, 7:5
Štvorhra - semifinále: Vivien Juhászová, Karin Morgošová (SR-1) - Maša Marcová, Manca Pislaková (Slovin.) 7:6 (3), 7:6 (6)
Theresa Kleinsteuberová, Stefanie Vorihová (Nem.) - Barbora Kötelesová, Eva Zagoracová (SR/Slovin.) 6:0, 6:3
finále: Vivien Juhászová, Karin Morgošová (SR-1) - Theresa Kleinsteuberová, Stefanie Vorihová (Nem.) 4:6, 6:2, 10:2 (zápasový tajbrejk)
Women´s Handball International League - ženy - 1. kolo.
DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 25:24 (14:13)
Najviac gólov: Marčíková 7/5, Minarčíková 6, Tomašechová 3 - Kutlvašrová 7, Rajnohová 6, Kordovská 3
Pok. hody: 5/5 - 4/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 300 divákov
HC Veselí nad Moravou - Bemaco Prešov 28:23 (12:10)
Najviac gólov: Vysloužilová a Gajdošíková po 6, Slováková 4/1 - Kutiová 7/4, Šutranová 4
Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčené: 2 - 5, ČK: Šutranová (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Točík a Zych (obaja ČR), 260 divákov
HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc 23:21 (10:8)
Najviac gólov: Kertészová 11/3, Bíziková 4, Trochtová 3 - Dostálová, Chrenková po 4, Berová, Salašová, Salčáková po 3
HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce 18:29 (10:12)
Najviac gólov: Radovanovičová 5, Szőkeová 4/3, Vasičová 3 - Holešová 7, Trehubová 5/3, Levčenková 4. Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčené: 4:8, 7 m hody: 4/3 - 3/3, 420 divákov
SEHA lig - 3. kolo
Tatran Prešov - Vojvodina Novi Sad 36:30 (19:14)
TIPOS extralig - 5. kolo
HK Topoľčany - Slovan Modra 39:23
Najviac gólov: Briatka 11/1, Ďurček, Žilinčík, Kucharik po 4 - Bača 6, Michalko 5/1, Lackovič, Dome po 3. Rozhodovali: Volentics, Varga, vylúčení: 2:2, 7 m hody: 3/1 - 2/1, 250 divákov
Volejbalová extraliga mužov - 1. kolo
Spartak Myjava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (18, 21, -20, 22), 120 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá, Sloboda, 350 divákov
VK MIRAD PU Prešov - COP Trenčín 3:1 (16, 20, -21, 21), 120 minút, rozhodovali: Höger, Porvazník, 400 divákov
Spartak VKP Komárno - Chemes Humenné 3:1 (21, 14, -14, 21), 100 minút, rozhodovali: Sarka, Kraľovič, 300 divákov
VK KDS-Šport Košice - VK Prievidza 0:3 (-17, -17, -19), 70 minút
Výsledky piatkových duelov na medzinárodnom basketbalovom turnaji mužov v Prievidzi.
BC Göttingen (Nem.) - Alba Fehérvár (Maď.) 85:78 (22:24, 18:22, 20:13, 25:19)
BC Prievidza - KK Rogaška (Slovin.) 71:66 (20:23, 18:10, 21:19, 12:14)
V záverečnom zápase A-skupiny 2. ročníka Rücon Cup-u
Rücon Cup - A-skupina:
GOOD ANGELS Košice - Spartak Moskovská oblasť 57:50 (32:30)
Najviac bodov: Žirková 11, Hruščáková 9, Fiekelová 8 - Tichonenková 15, Cherepanovová 11, Namoková 7
MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra (Poľ.) - ŠBK Šamorín 59:88 (31:45)
TJ AŠ Mladá Boleslav (ČR) - MBK Ružomberok 67:77 (34:35)
Rücon 2014 Sp. Nová Ves - Aluinvent-DVTK Miškovec (Maď.) 49:94 (24:46)
TJ AŠ Mladá Boleslav - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 91:49 (47:20)
ŠBK Šamorín - MBK Ružomberok 84:78 (35:35)
Good Angels Košice - Sparta&k Moskovská oblasť (Rus.) 57:50 (32:30) - hralo sa v Lučenci
7. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Chôdza na Bacúchu - Cena Jozefa Pribilinca.
Muži - 10 km: 1. Barrondo (Guat.) 40:42, 2. Kovenko (Ukr.) 40:50, 3. Kučmín 41:19,... 6. Rízek 43:13, 7. Spevák 43:35, 9. Tichý ml. (všetci SR) 44:47.
Ženy - 10 km: 1. Ortizová (Guat.) 44:42, 2. Virbalyté (Lit.) 44:57, 3. Madarászová (Maď.) 45:46,... 8. Gáliková (SR) 48:06
Mládežnícke kategórie:
Žiaci (2 km): 1. Liutinskis (Lit.) 8:49, 2. Detko (SR) 9:42, dorastenci (10 km): 1. Černý (SR) 54:00, juniori (10 km, majstrovstvá SR): 1. Úradník (SR/VŠC Dukla B. Bystrica) 43:46, 2. Linkeš (SR/Spartak Dubnica) 49:57.
Žiačky (2 km): 1. Kavaliauskaité (Lit.) 9:51, 3. Hačundová (SR) 10:28, doratenky (5 km): 1. Kuklicová (SR) 29:29, juniorky (10 km, majstrovstvá SR): 1. Hornáková (SR/Spartak Dubnica) 52:02, 2. Čubaňová (SR/AK Bacúch) 53:25, 3. R. Piliarová (SR/VŠC Dukla) 54:10.
Seriál IRWT - konečné poradie
Muži: 1. Kovenko (Ukr.) - 2000 eur, 2. Fedaczynski - 1000 eur, 3. Augustyn (obaja Poľ.) - 500 eur, 4. Kučmín - 100 eur, 5. Rízek - 100 eur, 6. P. Spevák (všetci SR) - 100 eur.
Ženy: 1. Aidietyté (Lit.) - 2000 eur, 2. Gáliková (SR) - 1000 eur, 3. Vitoušová (Ukr.) - 500 eur, 4. Golbová - 100 eur, 5. Nawrocká (obe Poľ.) - 100 eur.
Výsledky sobotňajšieho XX. ročníka Memoriálu Pavla Antala (beh 8,5 km).
Muži: 1. Eduard Hapak (JM Demolex Bardejov) 31:42 min, 2. Tibor Sahajda (JM Demolex Bardejov) 31:53, 3. Ľuboš Kováčik (Súľov Hradná) 32:06
Ženy: 1. Soňa Vnenčáková (Triatlon team Trnava) 38:51, 2. Monika Píšová (AK Baník Prievidza) 42:43, 3. Zuzana Šúcová (Sportteam Nová Lesná) 43:01
Výsledky sobotňajšieho atletického podujatia Beh nočnou Šaľou.
Muži: 1. René Valent (behame.sk) 24:44 min, 2. Lukáš Záhorec 24:49, 3. Michal Puškár (obaja AŠK Slávia Trnava) 24:56, ... 17. Ľuboš Bogdányi (SITA Sport Team) 30:38
Ženy: 1. Jana Styková 28:27, 2. Kamila Chomaničová (behame.sk) 31:24, 3. Jana Kleskeňová 31:27
Výsledky sobotňajšieho atletického podujatia Beh Bučiny vo Zvolene.
Muži: 1. Kibere Moses Kipruto 29:24 min, 2. Cherutich Nelson Kipkogei (obaja Keňa) 29:36, 3. Alexander Matvičuk (JM Demolex Bardejov) 29:45
Ženy: 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 17:57, 2. Otero Gladys Kerubová (Keňa) 18:12, 3. Lucia Kamenská (Marathon Team Banská Bystrica) 19:37
20. ročníku veslárskych pretekov osemveslíc Devín - Bratislava.
muži: 1. VK Otrokovice (ČR) 25:36 min, 2. SVK Bratislava/Sĺňava Piešťany 25:58 (Juraj Zlacký, Stanislav Gajdošík, Martin Brozman, Lukáš Babač, Richard Vančo, Matúš Vančo, Matej Šmída, Filip Holzer, korm. Ľubo Onder) 25:58, 3. Győr (Maď.) 26:15
veteráni: 1. VK Blesk Praha (ČR) 26:58
mix (muži+ženy) 1. VK Šintava 28:12
Výsledky dostihov na sobotňajšom bratislavskom 17. mítingu slovenskej sezóny.
I. Cena Salvatora
(rovina, III. kat., 1200 m, pre 2-ročné kone slovenského chovu, celková dotácia 2100 eur)
1. Frivolina (maj. MPL Racing, tr. Pavel Kalaš - Borský Mikuláš, SR, jazd. Michal Abík, stávková kvóta 1,9), 2. Tikaram, 3. Valorous Influence
II. Cena Cortessiona
(rovina, III. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 2400 eur)
1. Tapdance (maj. Bartusch-Kovář-Kirschner, tr. Zdeněk Moravec - Otice, ČR, dž. Tomáš Lukášek, 6,6), 2. Cold Player, 3. Caduke
III. Hendikep Tempeltänzera
(rovina, III. kat., hdcp, 2400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 2400 eur)
1. Arabesca (maj. FeD, tr. Jozef Chodúr - Borský Mikuláš, SR, dž. Tomáš Lukášek, 6,5), 2. Toxic, 3. Agromerace
Oaks Deluvis (rovina, Listed, 2000 m, pre 3-ročné kobyly, dotácia 21 000 eur): 1. North Mum, tmavá hnedka, majiteľ Žrebčín Wittekindshof (Nem.), tréner Wöhler (Nem.) v centrále Gütersloh (Nem.), džokej Bojko (SR), 2. Claudia Octavia, hnedka, Álmodó (Maď.), Rosival, Alag (Maď.), Mešetovič (Srb.), 3. Fiorhead, hnedka, Vimar-Dvorníky, Sokol, Topoľčianky, Línek
Veľká cena BBAG Baden-Baden (rovina Listed, 1400 m, 2-ročné kone, 20 000 eur): 1. Oriental Sky, hnedák, Patrik ČR, Olehla, Světlá Hora, Zatloukal, 2. Linngar, tmavý hnedák valach, Chudáček, Vocásková, Němčice, Rája, 3. Donatelli, hnedák, MPL Racing, Kubovičová, Senica, Šmida
Výsledky piatkových stretnutí zámorskej bejzbalovej ligy MLB.
Los Angeles Angels - Texas 3:12, San Diego - San Francisco 5:0, Oakland - Philadelphia 3:1, Kansas City - Detroit 1:10, Minnesota - Cleveland 5:4 po 10. zmene, Colorado - Arizona 15:3
Houston - Seattle 5:10, St. Louis - Cincinnati 2:1, Pittsburgh - Milwaukee 4:2, Baltimore - Boston 3:5 po 10. zmene, New York Yankees - Toronto 5:3
Miami - Washington 2:3, Tampa Bay - Chicago White Sox 3:4, Atlanta - New York Mets 0:5, Chicago Cubs - Los Angeles Dodgers 5:14
Curling - ME v mixoch v Dánsku.
finále: Švédsko - Nórsko 9:2
o 3. miesto: Škótsko - Švajčiarsko 5:7