Všetko nasvedčuje, že novým trénerom Slovana bude Říha

Český tréner sledoval sobotňajšiu prehru Slovana Bratislava s CSKA Moskva zo sky boxu s generálnym manažérom Marošom Krajčim.

V Slovane uvažujú, ako ďalej posilniť tím.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Novým trénerom hokejového Slovana Bratislava sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane Miloš Říha.

Napovedá tomu fakt, že sa v sobotu objavil v Slovnaft Arene v sky boxe vedľa generálneho manažéra klubu Maroša Krajčiho.

Ten sa v prestávke duelu proti CSKA Moskva (1:4) k celej situácii nechcel vyjadriť, kým nebude všetko dotiahnuté a uzavreté.

O Říhovi sme ako o favoritovi na post písali už v piatok.

Má dobré meno

Návrat 55-ročného Čecha do Bratislavy nevyvrátil ani Vladimír Országh, ktorý na jeden zápas prebral pozíciu hlavného trénera.

„Už je to potvrdené?“ odpovedal s úsmevom na otázku redaktora TA3 a pokračoval: „Je veľmi skúsený, v Slovane niečo dosiahol. Nielen tu, ale aj v celej KHL má veľmi dobré meno.“

Říha pôsobil v Slovane už dvakrát, v rokoch 2002 a 2005 získal extraligový titul. V KHL viedol Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk.

Na lavičke bratislavského klubu sa uvoľnilo miesto po jeho krajanovi Rostislavovi Čadovi, ktorý vo štvrtok požiadal o rozviazanie zmluvy. So Slovanom počas svojho druhého angažmánu začal tretiu sezónu v KHL.

„Mali sme len jeden tréning, nemenili sme skoro nič. Chceli sme hrať trochu útočnejšie, na výrazné zmeny však nebol čas. Vedeli sme, že príde nový tréner a už to bude na ňom,“ povedal Országh.

Meno nového trénera ešte oficiálne nepoznajú ani hráči. „Vedenie nám ho prezradí v pondelok,“ povedal obranca Michal Sersen.

Rozhodli individuálne chyby

Slovanu vyšiel vstup do sezóny, po domácom víťazstve nad Medvečakom Záhreb získal v troch zápasoch vonku nečakane šesť bodov. Doma však prišli dve prehry.

Slovan nevyhral ani na tretí pokus - už bez Čadu. Pod vedením dočasnej dvojice Vladimír Országh, Ján Lipiansky prehral s CSKA Moskva 1:4.

„Nemyslím si, že to s nami ide dole kopcom. Musíme sa pozrieť, proti komu sme hrali, bol to naozaj kvalitný súper,“ vysvetľoval Országh. „Naše mužstvo má svoju silu. Verím, že v najbližších zápasoch sa to obráti.“

V útoku chýbal domácim Ladislav Nagy, ktorého vyradilo zranenie v hornej časti tela. Slovan sa však strelecky trápil v utorok aj so svojím najlepším strelcom, s Čerepovcom prehral 0:3.

„Máme problémy v koncovke. Musíme na tom pracovať. Tlačiť sa viac do bránky, viac strieľať,“ vyzýva Sersen.

Až na pár minút v tretej tretine, keď Slovan znížil na jednogólový rozdiel, bol tím okolo hráčov ako Radulov, Denisov, Prochorkin či Arťuchin lepším – technickejším, agresívnejším a taktickejším.

Desať minút pred koncom White za stavu 1:2 stratil v obrannej tretine puk a Radulov pohodlne skóroval. „Odvtedy sa len dohrávalo. Individuálne chyby nás stáli zápas,“ povedal Országh.

Slovan hrá v stredu doma proti Medveščaku Záhreb zrejme už s novým trénerom. O dva dni neskôr je na programe tretí vzájomný duel s týmto súperom v Chorvátsku.

Zostrih zápasu.

Kontinentálna hokejová liga

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 48. Vondrka - 14. Muršak (Prochorkin, Arťuchin), 29. Stas (Denisov, Muršak), 50. Radulov (Grigorenko, Da Costa), 52. Grigorenko

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharenkov (Rus.), Rönn (Fín.) - Otmachov, Palej (obaja Rus.), 10 055 divákov

Slovan Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Starosta, Mihálik - Jeglič, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček - Murley, Bližňák, Bartovič - White, Tičar, Šťastný

CSKA Moskva: Galimov - Denisov, Zajcev, Panin, Kiselevič, Bondarev, Mišarin, Jegoršev - Radulov, Da Costa, Grigorenko - Arťuchin, Prochorkin, Muršak - Telegin, Stas, Andronov - Žafjarov, Korotkov, Žarkov - Mamin