Plzeň zdolala Ostravu 2:0, rozhodla penalta

Marek Šichor (vľavo) z Ostravy napadá slovenského futbalistu Patrika Hrošovského z Plzne. (Autor: Pavel Němeček, MAFRA)
TASR|21. sep 2014 o 17:43

Sparta Praha zdolala Hradec Králové, za domácich nastúpil v 83. min Michal Breznaník.

PRAHA. V nedeľňajšom zápase 8. kola českej futbalovej ligy zvíťazila Viktoria Plzeň doma nad Baníkom Ostrava 2:0.

Plzeň je lídrom tabuľky so 17 bodmi, doma zatiaľ vyhrala všetky 4 zápasy. Duel rozhodla penalta a červená karta pre hosťujúceho Filipa Kašu v 31. minúte.

Súper Slovana Bratislava v I-skupine Európskej ligy UEFA Sparta Praha doma zdolala Hradec Králové 3:1 vďaka dvom gólom útočníka Davida Lafatu.

V dresedomácich nastúpil v 83. minúte aj slovenský legionár Michal Breznaník. Český majster je v tabuľke druhý, na Plzeň stráca jeden bod.

Česká liga - 8. kolo

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Góly: 31. Kolář (z 11 m), 75. Vaněk, ČK: 31. Kaša Ostrava

/M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský odohral celý zápas, M. Bakoš (všetci Plzeň) nastúpil v 80. min - J. Greguš (Ostrava) odohral celý zápas/

Sparta Praha - Hradec Králové 3:1 (1:1)

Góly: 20. a 49. Lafata, 55. Hušbauer - 6. Malinský

zostava Sparty: Bičík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Vacek (63. Dočkal) - Konate, Hušbauer (78. Mareček), Krejčí (83. Breznaník) - Lafata