Bayern zdolal nováčika z Paderbornu 4:0 a predbehol ho na čele ligy

Hráč Paderbornu Elias Kachunga (vľavo) a hráč Bayernu Dante.
Hráč Paderbornu Elias Kachunga (vľavo) a hráč Bayernu Dante. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. sep 2014 o 22:18

V štyroch utorkových zápasoch Bundesligy padlo 17 gólov.

BERLÍN. V utorňajšom zápase 5. kola najvyššej nemeckej Bundesligy zvíťazili majstrovský Bayern Mníchov doma nad nováčikom z Paderbornu 4:0.

Hostia, ktorí boli pred utorkom na čele tabuľky, klesli na štvrtú pozíciu s ôsmimi bodmi, Bayern sa dostal na čelo s 11 bodmi za tri výhry a dve remízy.

Najprv sa presadil Mario Götze, po ňom v 14. minúte aj pekným zakončením Poliak Robert Lewandowski. V závere druhého dejstva ešte Götze dorážkou upravil na 3:0 a skóre pečatil po prihrávke od Arjena Robbena do odkrytej brány Thomas Müller v 86. minúte.

Prvá prehra nováčika

Paderborn utrpel prvú prehru medzi elitou. "Cítil som sa výborne a som rád, že som sa strelecky presadil. Vyhrali sme 4:0, naďalej sa však chceme zlepšovať. Podarilo sa nám revanšovať za víkendovú remízu v Hamburgu," povedal Lewandowski.

Paderbornu úvod novej sezóny vychádza. Do Mníchova cestoval s bilanciou dvoch víťazstiev a dvoch remíz s cieľom prekvapiť favorita, Bayern však nováčika nepodcenil. "Som spokojný, zlepšujeme sa každým zápasom, no ešte cítim, že hráči nie sú na vrchole formy," konštatoval Guardiola.

Iná liga

"Bayern hrá inú ligu ako my," reagoval kapitán Paderbornu Uwe Hünemeier, na ktorého slová nadviazal tréner Andre Breitenreiter: "Vstúpili sme do zápasu dobre, vytvorili sme si aj nejaké šance, ale góly dával Bayern. Je to svetový tím. Za stavu 0:2 sme posilnili defenzívu, lebo hrozilo, že kanonáda Mníchovčanov bude pokračovať."

Freiburg, v ktorého drese sa na trávniku Hoffenheimu predstavil od 67. minúty slovenský reprezentant Karim Guédé, mal duel rozohraný výborne. V 33. minúte viedol 2:0 po zlepených góloch Mike Frantza.

Domáci ešte do polčasu znížili a v 63. minúte Sebastian Rudy vyrovnal. V 75. minúte hostí ale z penalty opäť dostal do vedenia Vladimir Darida, krátko na to však videl červenú kartu a v závere preto hostia tvrdo pykali, keď v 90.+3 minúte vyrovnal na konečných 3:3 Jannik Vestergaard.

Bundesliga - 5. kolo:

Bayern Mníchov - SC Paderborn 4:0 (2:0)

Góly: 8. a 78. Götze, 14. Lewandowski, 86. Müller, 71.000 divákov

2:0 Lewandowski:

1899 Hoffenheim - SC Freiburg 3:3 (1:2)

Góly: 44. Elyounoussi, 63. Rudy, 90.+3 Vestergaard - 31. a 33. Frantz, 75. Darida (z 11 m), ČK: 81. Darida (Freiburg), 24.872 divákov

Werder Brémy - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:3 (0:0)

Góly: 48. Meyer, 51. Neustädter, 85. Barnetta, 41.000 divákov.

Eintracht Frankfurt - FSV Mainz 05 2:2 (1:2)

Góly: 45.+1 Meier, 82. Seferovič - 41. Hofmann, 44. Okazaki, 44.000 divákov.

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern zdolal nováčika z Paderbornu 4:0 a predbehol ho na čele ligy