Ligový pohár: Arsenal vypadol, Liverpool vyhral 14:13 na jedenástky

Alexis Sanchez z Arsenalu (vľavo) a Dušan Tadič zo Southamptonu.
Alexis Sanchez z Arsenalu (vľavo) a Dušan Tadič zo Southamptonu. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. sep 2014 o 23:40

V penaltovom rozstrele v zápase 3. kola anglického Ligového pohára medzi Liverpoolom a Middlesbrough sa vystriedali všetci hráči na trávniku.

LONDÝN. Arsenal Londýn vypadol z Ligového pohára po prehre doma 1:2 so Southamptonom. Futbalisti FC Liverpool sa prebojovali do 4. kola súťaže, keď v 3. kole zdolali FC Middlesbrough 14:13 po dramatickom jedenástkovom rozstrele.

V rekordne dlhom rozstrele uspelo 20 z prvých 22 strelcov, čiže kompletných jedenástok oboch tímov vrátane brankárov. Svoje pokusy nepremenili iba domáci Raheem Sterling a hosťujúci Patrick Bamford, a tak sa museli niektorí hráči predstaviť pri pokuse z bieleho bodu aj druhý raz.

Nasledovali ešte štyri série, až sa napokon v tridsiatom pokuse celého rozstrelu pomýlil Albert Adomah z Middlesbrough - netrafil bránku.

Veľký zážitok

"Víťazstvo sa vždy ráta, bez ohľadu na to, akým spôsobom sa dosiahne. Tento zápas bol veľký zážitok a skúsenosť najmä pre našich mladých hráčov," komentoval kouč Liverpoolu Brendan Rodgers.

Zostrih zápasu a penaltového rozstrelu.

"Samozrejme, v našom prejave bolo priveľa chýb, ale chcem vyzdvihnúť charakter a mentalitu hráčov najmä v predĺžení, v ktorom zahrali veľmi dobre. Gratulácia patrí aj futbalistom súpera, ktorí boli excelentní," dodal tréner.

Jeho zverenci v zápase dvakrát viedli. Najprv v 10. minúte zásluhou 17-ročného debutanta Jordana Rossitera 1:0 a potom v predĺžení, keď v 109. minúte trafil o tri roky starší Španiel Suso na 2:1. Hostia však vyrovnali aj druhý raz vďaka gólu Bamforda z tretej minúty nadstaveného času v predĺžení.

Rekordný rozstrel

"Mali sme veľkú šancu zdolať Liverpool. Všetko v tomto zápase bolo skvelé - herná kvalita, atmosféra, dráma. Jediné, čo nám nevyšlo, bola posledná penalta," povedal smutný tréner FC Middlesbrough Aitor Karanka.

Šlo o najdlhšiu penaltovú sériu v histórii tejto pohárovej súťaže. Slovenský obranca Liverpoolu Martin Škrtel v zápase nehral.

So súťažou sa rozlúčili aj FC Everton, ktorý podľahol Swansea City 0:3.

Sunderland - Stoke City 1:2

Domov»Futbal»Anglicko»Ligový pohár: Arsenal vypadol, Liverpool vyhral 14:13 na jedenástky