AKTUALIZOVANÉ 22:22

Slovan prestrieľal Záhreb 44:17, prehral 1:4

Klub prvýkrát viedol Matikainen, piatykrát po sebe prehral, druhýkrát nebolo vypredané.

Sprava tréner Petri Matikainen, asistent trénera Vladimír Országh a tréner brankárov Pavol Rybár.(Zdroj: TASR)
Zažite zápasy SR na MS v hokeji už od 30 € >>

Slovan - Záhreb 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 21. Nagy (Vondrka, Nedorost) - 27. Pelletier (Segal), 33. Segal (Pelletier, St. Pierre), 55. Segal (Pelletier, St. Pierre), 56. Bjorkstrand (Murray), 7985 divákov, strely 44:17

Rozhodcovia: Vasiljev, Cyplakov - Ivanov, Nesterov, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Katic 5+DKZ za úder do hlavy a krku, Palushaj 10 min za nešportové správanie (obaja Záhreb), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

Zostava Slovana: Backlund - Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Štajnoch, Starosta, Mihálik - Nagy, Nedorost, Vondrka - Jeglič, Surový, Bartovič - Netík, Bližňák, Hudáček - Murley, Šťastný, Luntner

Záhreb: Brust - Flood, Martinovic, Hutchinson, Mezei, Thomas, Katic - Glumac, Murray, Bjorkstrand - Stewart, Wright, Hedden - Segal, St. Pierre, Pelletier - Palushaj, Anderson, Perkovich

BRATISLAVA. Fínskemu trénerovi Petrimu Matikainenovi nevyšla premiéra na striedačke Slovana Bratislava, keď jeho zverenci prehrali v poslednom stretnutí v rámci štvorzápasovej domácej série v KHL so Záhrebom 1:4.

Belasí tak natiahli negatívnu sériu už na päť duelov a v prebiehajúcom ročníku majú bilanciu tri víťazstvá a päť prehier.

Slovanisti, už s uzdravenými kanonierom Ladislavom Nagyom a obrancom Martinom Štajnochom, boli v úvode aktívnejší a v prvej tretine prestrieľali súpera vysoko 16:3. Gól ale padol až v 21. minúte, keď si siedmy tohtosezónny zásah pripísal Nagy.

O šesť minút neskôr však vyrovnal Pelletier a v 33. už viedli hostia zásluhou Segala. Po druhom inkasovanom góle sa hra domácich zosypala.

Hlasy:

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo, veď som sem prišiel len v utorok. Mali sme v zápase veľa presiloviek, množstvo striel. Cítil som, že chlapci zo seba vydali maximum. V útoku a najmä v okolí bránky musíme zlepšiť hru, často hráme v rohoch. Je veľa vecí, na ktoré sa musíme sústrediť. Už v piatok chcem v Záhrebe hrať lepšie a najmä efektívnejšie."

Chuck Weber (tréner Medveščaku): "Hrali sme len s piatimi a neskôr so štyrmi obrancami, často v oslabení, bolo to teda veľmi náročné. Chlapci zabojovali, brankár Brust chytal fantasticky. Dnes sme premenili šance a to rozhodlo. Už v piatok nás čaká odveta u nás doma, bude to náročný súper. Teším sa zo zisku trochu bodov."

Ladislav Nagy: "Musíme viac cloniť, pretože strely od modrej čiary niekedy ani nedoletia k bránke. Musíme to dotlačiť, obrancovia to musia lepšie triafať. Dnes sme sa v koncovke trápili. Všetci si musíme vstúpiť do svedomia, začať viac bojovať a víťaziť. Chýbalo nám aj kus šťastia, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Bez bojovnosti to nepôjde."

Milan Bartovič: "Do zápasu sme išli sústredení. Nechýbala nám bojovnosť a vôľa, ale momentálne nám k víťazstvu ešte niečo chýba. Pred zápasom sme si s trénerom niečo povedali, doniesol impulz, ale vždy je to hlavne na hráčoch, aby to maličkosťami nejako nakopli. Verím, že to v najbližšej dobe príde. Treba za tým ísť a myslieť pozitívne. Nedarí sa, nejde to podľa očakávania, takže sa dal očakávať aj ten piskot divákov."

Mário Lunter, útočník Slovana, ktorý mal premiéru v KHL: "Škoda, mali sme dosť šancí, nepremenili sme ich. Keď sme dostali gól na 1:3, už to pre nás bolo ťažšie. Tréner Országh mi volal predvčerom večer, že mám prísť na tréning a že môžem zabojovať o miesto v zostave. Ako štvrtá lajna sme hrali podľa mňa celkom dobre, ale tiež sme mohli dať nejaký gól."

Ivan Baranka: "Výsledok je pre nás trochu krutý. Musíme pokračovať v práci, viac sa tlačiť do bránky a verím, že sa to časom otočí."

Laco chytil 31 z 34 striel

Hokejisti Barysu Astana prehrali v prvom stredajšom zápase KHL na domácom ľade s Lokomotivom Jaroslavľ 3:4 po samostatných nájazdoch.

V bránke kazašského tímu odchytal celý duel slovenský reprezentačný brankár Ján Laco. V riadnom hracom čase a predĺžení zneškodnil 31 z 34 striel hostí, v záverečnom rozstrele ho z trojice strelcov Lokomotivu prekonal iba český útočník Jiří Novotný.

Bol to napokon víťazný nájazd, keďže na domácej strane nebol ani jeden z tria exekútorov úspešný.

Astana - Jaroslavľ 3:4 sn (1:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Rymarev, 40. Dawes, 60. Bochenski - 21. Averin, 36. Novotný, 55. Koňkov, rozh. sam. nájazd Novotný, Laco mal 91,18-percentná úspešnosť zásahov

Online Slovan - Záhreb:

Zápas nebol druhýkrát v sezóne na domácom ľade vypredaný, Čerepovec videlo 8832 divákov, Záhreb tentokrát priamo na štadióne už len 7985 ľudí. Doma hral Slovan doteraz 5 zápasov.

Slovan opäť doma prehrá. Na bránku Brusta vyslal 43 striel, z toho obranca Kurtis Foster až desať, no je to už 1:4, domáci inkasovali v oslabení.

Strely na bránku sú 43:16, na góly je to 1:3. Slovan dnes už asi prehrá. Piatykrát v rade.

52. min: Dnes to zatiaľ na vyrovnanie nevyzerá, Slovan už šance nemá, dúfajme aspoň v záverečný tlak.

44. min: Slovan tlačí hostí, ktorí ledva odolávajú, domáci hrajú presilovku o dvoch hráčov. Slovan nevyužil presilovky piatich proti štyrom, trom, ani následnú proti štyrom.

Začala sa tretia tretina, strely na bránku boli po druhej 28:10. Slovan prehráva nezaslúžene.

37. min: Vylúčenie Sersena Slovan prežil, von ide hosťujúci Američan Palushaj, ktorý dostal trest 2+10 minút. Slovan odohral aj ďalšiu presilovku zle.

32. min: Ďalšie šance má opäť Slovan, nepremenili ich Šťastný, Foster ani Nedorost. Slovan nevyužil ďalšiu presilovku. Naopak, presilovku využili hostia a vedú 2:1.

27. min: Hostia vyrovnali hneď po tom, čo sa Mezei vrátil na ľad, Slovan presilovku dobre nehral.

24. min: Na trestnú lavicu ide Slovák Branislav Mezei (Záhreb).

21. min: Krásnu akciu Slovana zakončuje ešte krajším gólom Laco Nagy, ktorý posledný zápas vynechal. Slovan tak v poslednej chvíli využil presilovku.

Slovan hral v závere prvej tretiny presilovku, ktorú nevyužil, v úvode druhej ju ešte bude mať možnosť hrať 50 sekúnd. Strely na bránku v I. tretine boli 16:3. Štajnoch v zápase zrejme už skončil.

12. min: Strely na bránku sú 13:0 pre Slovan!

7. min: Katic dostal trest 5 minút + DKZ. Surovo fauloval Štajnocha v šanci, obranca belasých dostal poriadny úder do hlavy a ostal ležať na ľade. Vondrka trafil v presilovke tyč prázdnej bránky. Slovan dlhú presilovku nevyužil.

Zápas sa začal. Prvú veľkú šancu mal v 4. minúte slovanista Andrej Šťastný, pálil tesne vedľa. Šancu mal aj v 6. minúte Libor Hudáček, ale Barryho Brusta neprekonal ani on.

Proti Záhrebu sa po jednozápasovej pauze vrátil do zostavy najproduktívnejší hráč domácich Ladislav Nagy. Po zranení naskočil na svoj vôbec prvý duel v prebiehajúcej sezóne obranca Martin Štajnoch, ktorý nastúpil v tretej formácii s Tomášom Starostom.

Petri Matikainen počas svojej premiéry na lavičke Slovana. FOTO - TASR

Štyri prehry v rade

BRATISLAVA. Nový tréner hokejistov Slovana Bratislava Petri Matikainen urobil pred svojou stredajšou premiérou na lavičke belasých viacero zmien v zostave.

Od 19.00 nastúpi Slovan proti Medveščaku Záhreb prvýkrát v zostave s obrancom Martinom Štajnochom, ktorý sa doliečil po zranení, i útočníkom Máriom Lunterom, ktorý sa vrátil z Banskej Bystrice.

V útoku nebude chýbať Ladislav Nagy, ktorý pre zranenie ramena vynechal predchádzajúci duel proti CSKA Moskva.

Slovan chce proti Medveščaku ukončiť sériu štyroch prehier. V úvode ročníka zdolal súpera doma 5:2 a už v piatok sa predstaví na chorvátskom ľade.

V bránke Backlund

Do bránky sa pri Matikainenovej premiére postaví Johan Backlund, v prvej obrane budú hrať Ivan Baranka a Michal Sersen a pred nimi Nagy s Václavom Nedorostom a Michalom Vondrkom.

Štajnoch bude hrať v tretej obrane s Tomášom Starostom, siedmym zadákom na súpiske bude Vladimír Mihálik. Informácie zverejnil web Slovana.