Petrohrad zatiaľ vyhral všetko, má rekord KHL

Danis Zaripov.
Danis Zaripov. (Autor: METALLURG.RU)
SITA|25. sep 2014 o 17:21

Veterán Danis Zaripov strelil za Magnitogorsk hetrik a pridal jednu asistenciu.

MOSKVA. Hokejisti SKA Petrohrad vyhrali prvých deväť stretnutí v sezóne 2014/2015 v Kontinentálnej hokejovej lige a vytvorili nový rekord súťaže. Tím doteraz nestratil ani bod a má stopercentný štart do ročníka.

Hokejisti úradujúceho víťaza Gagarinovho pohára z mesta Magnitogorsk zvíťazili v domácom súboji nad Amurom Chabarovsk vysoko 7:2. Pred vlastnými fanúšikmi prehrával miestny Metallurg po prvej tretine už 0:2, no potom na ľade dominoval a prejavilo sa to aj vo výslednom skóre. Trio Slovákov hrajúcich za Vladivostok - Rastislav Špirko, Marcel Haščák a Michel Miklík nebodovalo.

Ľubomír Pokovič sa na striedačke Dinama Minsk tešil z víťazstva 3:1 na ľade Severstaľu Čerepovec. Bieloruskému tímu patrí po troch triumfoch v rade 5. priečka v tabuľke Západnej konferencie.

Dôvod na víťaznú radosť nemal Dušan Gregor. S Admiralom Vladivostok stratil ďalší dobre rozohratý zápas, keď po dvoch tretinách na ľade nováčika Jokeritu Helsinki držal nerozhodný stav 3:3. Jeho zverenci však inkasovali v záverečnej časti hry až štyri góly a napokon prehrali 3:7.

Výsledky - štvrtok:

Avtomobilist Jekaterinburg - Sibir Novosibirsk 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Bumagin (Megalinskij, Krysanov), 17. Simakov (Megalinskij, Metľuk) - 9. Karavajev (Thuresson), 28. Alexejev (Gubin), 63. Hersley (Thuresson)

Metallurg Magnitogorsk - Amur Chabarovsk 7:2 (0:2, 5:0, 2:0)

Góly: 27. Zaripov (Antipin, Kovář), 31. Osala (M. Juňkov), 32. Zaripov, 33. Platonov (Zaripov), 38. Pare (Bereglazov), 42. Pare (Lee, Batyršin), 43. Zaripov (Kovář) - 9. Orlov (Fisenko), 18. Orlov (Taimi)

CSKA Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Billins, 10. Zajcev, 12. Da Costa, 20. Da Costa, 37. Stas, 51. Arťuchin - 8. Hennessy, 14. Sexton, 56. Chochrjakov

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Minsk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 33. Monachov - 37. Cheechoo, 40. Linglet, 60. Ellison

HK Soči - Dinamo Moskva 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Babenko

Torpedo Nižnij Novgorod - Lada Togliatti 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 15. Wolski, 19. Salminen, 60. Krasnoslobodcev

AK Bars Kazaň - Metallurg Novokuzneck 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Petrov - 17. Stoa, roz. nájazd Komaristij

Jokerit Helsinki - Admiral Vladivostok 7:3 (1:1, 2:2, 4:0)

Góly: 10. Aaltonen, 22. Karalahti, 28. Moses, 43. Moses, 45. Huhtala, 52. Hagman, 58. Omark - 8. Sigarjov, 38. Bergfors, 40. Ušenin

SKA Petrohrad - Atlant Mytišči 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)

Góly: 4. Panarin, 7. Ponikarovskij, 28. Červenka, 31. Martensson, 37. Panarin - 8. Černov, 25. Voronin, 35. Engqvist, 45. Sošnikov

Dinamo Riga - Viťaz Podoľsk 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)