Everton zobral Liverpoolu víťazstvo krásnym gólom v závere

Päť zápasov, ktoré sa dnes oplatí sledovať

Hráč FC Liverpool Adam Lallana (uprostred v červenom) v zápase proti Middlesbrough.(Zdroj: TASR/AP)
NEAPOL vs. AC MILAN v talianskej Serii A naživo >>

BRATISLAVA. V anglickej Premier League bolo dnes na programe slávne liverpoolske derby medzi domácim FC a Evertonom.

FC Liverpool viedol 1:0 vďaka gólu kapitána Stevena Gerrarda z priameho kopu v 65. minúte, ale v záverečnom nápore dokázal Everton vyrovnať, keď v nadstavenom čase skóroval po ďalšej výstavnej strele Phil Jagielka. V základnej zostave Liverpoolu nastúpil aj slovenský obranca Martin Škrtel a odohral celý zápas.

Súboj o najlepší tím v grófstve Merseyside sa prvý raz hral už v roku 1984, Everton vtedy vyhral 3:0. Celkovo tieto mužstvá proti sebe hrali už 223-krát, 89 zápasov vyhral FC, 66 Everton, 68 sa skončilo remízou.

V sobotu sú v európskych ligách na programe aj ďalšie atraktívne súboje. Pripravili sme pre vás výber piatich najzaujímavejších, zoradené sú podľa času úvodného výkopu.

Premier League - 6. kolo

FC Liverpool - Everton 1:1

Vyrovnávajúci gól Jagielku.

Góly: 65. Gerrard - 90.+2 Jagielka

FC Liverpool: Mignolet - Manquillo, Škrtel, Lovren, Moreno - Sterling, Gerrard, Lallana, Henderson - Markovic (60. Coutinho), Balotelli (88. Lambert)

Everton: Howard - Stones, Jagielka, Hibbert (73. Browning), Baines - McCarthy, Besic (80. Eto'o), Barry, Naismith - Lukaku, Mirallas (31. McGeady)

Predzápasové kurzy: 1,85 - 3,55 - 4,05

Gól Gerrarda na 1:0.

Oba tímy boli v minulej sezóne v popredí tabuľky anglickej ligy, ale vstup do nového ročníka im príliš nevyšiel.

FC Liverpool mal po piatich kolách na konte iba šesť bodov (dve víťazstvá, tri prehry) a Everton ešte o bod menej (jedno víťazstvo, dve remízy a dve prehry).

Hralo sa o dôležité body a derby začali lepšie domáci, ktorí od úvodných minút zamestnávali defenzívu Evertonu. Tá mala na čele s brankárom Howardom veľa práce najmä s aktívnym Balotellim.

Po bezgólovom prvom polčase zostávalo ťažisko hry na útočnej polovici Liverpoolu a v 65. minúte sa vypredaný Anfield dočkal gólu z kopačky Gerrarda, ktorý poslal loptu do siete excelentným spôsobom z priameho kopu.

Domáci diváci už oslavovali ďalší triumf nad veľkým rivalom, v 92. minúte ich však schladila presná strela Jagielku, vyrovnal.

Bundesliga – 6. kolo

Schalke – Dortmund 2:1

Góly: 10. Matip, 23. Choupo-Moting - 26. Aubameyang

Predzápasové kurzy: 3,55 - 3,65 - 1,95

Bol to súboj dvoch nemeckých zástupcov v Lige majstrov, ktorí sa v domácej súťaži zatiaľ len hľadajú. O všetkom podstatnom sa rozhodlo za 26 minút.

Schalke pomohli dva rýchle góly a hoci Borussia dokázala rýchlo skorigovať stav vďaka Aubameyangovi, vyrovnať už do konca stretnutia nedokázala.

Dortmund prehral už tretí zo šiestich ligových zápasov v sezóne a klesol na 9. priečku. Naopak, Schalke sa v neúplnej tabuľke posunula z 13. na 7. miesto.

Arsenal Londýn – Tottenham 1:1

Góly: 74. Oxlade-Chamberlain - 56. Chadli

Vyrovnávajúci gól Arsenalu.

Predzápasové kurzy: 1,80 - 3,80 - 4,90

V Anglicku bolo dnes na programe aj druhé veľké derby – londýnske medzi Arsenalom a Tottenhamom. Zrodilasa v ňom remíza 1:1.

Na gól belgického reprezentanta Nacera Chadliho z 56. minúty dokázal z domáceho mužstva odpovedať iba krídelník Alex Oxlade-Chamberlain, ktorý sa presadil v 74. minúte z dorážky, keď loptu bezchybne upratal do ľavej šibenice.

Arsenal tak kráča súťažou stále bez prehry, po štvrtej remíze mu však patrí v tabuľke až 4. miesto, Tottenham je priebežne ôsmy.

Fortuna liga - 12. kolo

Dunajská Streda – Trenčín 3:2

Góly: 69., 90.+3 Szabó (druhý z 11 m), 86. Saláta - 12. Holúbek, 35. Tóth (vl.). Rozhodoval: Horváth, ŽK: Brašeň, Černák (obaja DAC), ČK: 90.+2 Rundič (Trenčín),

DAC Dunajská Streda: Penksa - Turňa, Tóth, Saláta, Szabó - Krišto, Horváth (53. Černák) - Ujlaky, Brašeň, Štepanovský (82. Antunovič) - Jurčo (59. Sabler)

AS Trenčín: Šemrinec - Lawrence, Čögley, Kleščík, Da Silva (74. Rundič)- Holúbek, Hajradinovič (90. Guba), Lobotka, Mišák (68. Opatovský) - Jairo, Simon

Predzápasové kurzy: 2,90 - 3,05 - 2,35

Futbalisti Dunajskej Stredy senzačne otočili zápas 12. kola Fortuna ligy proti lídrovi súťaže AS Trenčín. Do prestávky prehrávali 0:2, ale gólmi v druhom polčase súboj otočila na 3:2. O víťazný zásah sa postaral v tretej minúte nadstaveného času z penalty Otto Szabó.

V strhujúcom závere najskôr hrdina zápasu Szabó dorazil do siete strelu Štepanovského. V 86. minúte po nedôraze Trenčanov v šestnástke umiestnil skákajúcu loptu do siete Kornel Saláta a obrat zavŕšil z jedenástky opäť Szabó.

Dunajská Streda v tejto sezóne na domácom trávniku ešte neprehrala.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Dunajská Streda prehrávala s Trenčínom 0:2, ale otočila na 3:2

Primera Division - 6. kolo

Atlético Madrid – FC Sevilla 4:0

Góly: 19. Koke, 42. Niguez, 83. Raul Garcia, 89. Jimenez

Predzápasové kurzy: 1,75 - 3,80 - 4,95

V jednom z ťahákov dnešného programu španielskej ligy sa stretli dva nezdolané tímy, napokon však zo zápasu bola jasná záležitosť Atlética Madrid.

Finalista ostatného ročníka Ligy majstrov zatiaľ napriek letným odchodom viacerých opôr na čele s kanonierom Diegom Costom nadväzuje na vydarenú vlaňajšiu sezónu.

Sevilla, ktorá v predchádzajúcich piatich zápasoch dostala len tri góly, sa v Madride nezmohla na vážnejší odpor a prehrala 0:4.