Barcelona dávala ukážkové góly, Neymar má hetrik

Lionel Messi (vľavo) a Neymar sa postarali o päť gólov Barcelony.
Lionel Messi (vľavo) a Neymar sa postarali o päť gólov Barcelony. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2014 o 23:18

Futbalisti Realu Madrid rozhodli o víťazstve na ihrisku Villarrealu už v prvom polčase.

MADRID. V sobotňajšom zápase 6. kola španielskej futbalovej Primery Division zvíťazil Real Madrid na ihrisku Villarrealu 2:0.

Skóre otvoril v 32. minúte pohotovou strelou chorvátsky stredopoliar Luka Modrič. O osem minút zvýšil po rýchlej kontre portugalský kanonier Cristiano Ronaldo.

Ten skóroval už v šiestom súťažnom zápase v rade. Real naplno bodoval v domácej lige tretíkrát za sebou a vyšvihol sa na priebežné 4. miesto tabuľky.

Ronaldo je s 187 presnými zásahmi už tretím najlepším ligovým strelcom v dejinách Realu, keď prekonal Carlosa Santillanu. V historickej tabuľke sú pred ním už iba dve legendy - Raúl (228 gólov) a Di Stéfano (216).

Barcelona má skóre 17:0

Nezaváhala ani Barcelona, ktorá rozstrieľala na Nou Campe Granadu 6:0. O tri góly sa postaral Brazílčan Neymar, dva pridal Argentínčan Lionel Messi a zostávajúci Chorvát Ivan Rakitič.

Barcelona tak v domácej súťaži v tejto sezóne stále ešte ani raz neinkasovala, v šiestich zápasoch dosiahla päť víťazstiev a jednu remízu pri impozantnom skóre 17:0. Na čele priebežnej tabuľky má trojbodový náskok pred druhou Valenciou, tá však má zápas k dobru.

Na čele tabuľky má Barcelona naďalej dvojbodový náskok pred druhým Atléticom Madrid, ktoré v sobotu rozdrvilo Sevillu 4:0.

Messi dal už 401 gólov

Messi spolu so sobotňajšími zásahmi strelil v kariére už 401 gólov. V drese katalánskeho veľkoklubu skóroval už 359-krát, za národný tím doteraz zaznamenal 42 gólov.

"Aj keby som počítal góly, ktoré som strelil v škole počas veľkých prestávok, nikdy v živote nedosiahnem hranicu 400 gólov. Sledovať Lea, s akou ľahkosťou skóruje, a popri tom asistuje spoluhráčom, je potešenie," pochválil ho tréner Barcelony Luis Enrique.

FC Barcelona Granada 6:0 (3:0)

Góly: 26., 45. a 66. Neymar, 62. a 82. Messi, 43. Rakitič

Messiho gól na 4:0.

Neymarov gól na 5:0.

Villarreal - Real Madrid 0:2 (0:2)

Góly: 32. Modrič, 40. Cristiano Ronaldo