Záborský rozhodol v predĺžení, vo Fínsku skóroval aj Viedenský

Tomáš Záborský.
Tomáš Záborský. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|27. sep 2014 o 19:00

Vo fínskej hokejovej lige sa darilo slovenským strelcom, vo Švédsku zasa vychytal víťazstvo brankár Július Hudáček.

HELSINKI, ŠTOKHOLM. Dvaja slovenskí útočníci sa strelecky presadili v sobotňajších zápasoch fínskej hokejovej ligy. O víťazstve IFK Helsinki nad Lukkom Rauma 5:4 rozhodol gólom v siedmej sekunde predĺženia Tomáš Záborský, ktorý si predtým pripísal aj asistenciu.

Hämeenlinna triumfovala nad Tapparou Tampere 5:2, prvý gól domácich padol v štvrtej minúte duelu z hokejky slovenského centra Mareka Viedenského.

Vo Švédsku vychytal v zápase 6. kola elitserien Július Hudáček výhru Örebra nad Djurgaardenom 5:4 po predĺžení. Slovenský gólman chytil 15 z 19 striel súpera.

Výsledky

Fínsko: IFK Helsinki - Lukko Rauma 5:4 pp (za domácich ZÁBORSKÝ 1+1), HPK Hämeenlinna - Tappara Tampere 5:2 (za domácich VIEDENSKÝ 1+0), Ilves Tampere - Ässät Pori 2:3, KalPa Kuopio - JYP Jyväskylä 3:2, Vaasan Sport - Kärpät Oulu 0:4, SaiPa Lappeenranta - Espoo Blues 4:1

Švédsko: Örebro - Djurgaarden 5:4 pp (J. HUDÁČEK v domácej bránke 15 úspešných zásahov, 78,95-percentná úspešnosť), Växjö - Lulea 4:2, Brynäs - Linköping 4:3 pp, Färjestad - Frölunda 3:2 pp a sn, HV 71 - Skelleftea 4:3, MoDo - Leksand 5:3

Švajčiarsko, 7. kolo: Bern - Rapperswil 5:2, Davos - Lausanne 5:3, Kloten - Ambri-Piotta 3:2, Lugano - Biel 7:4, Servette Ženeva - Zürich 3:2 po predĺžení, Zug - Fribourg 6:1

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Záborský rozhodol v predĺžení, vo Fínsku skóroval aj Viedenský