Slovenky rozlúskli azerbajdžanský oriešok

TASR|27. nov 2002 o 18:05

Baku 27. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili aj v treťom zápase 2. kvalifikačnej skupiny o postup na MS 2003. V Baku po tuhom boji zdolali ...

Baku 27. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili aj v treťom zápase 2. kvalifikačnej skupiny o postup na MS 2003. V Baku po tuhom boji zdolali domáci Azerbajdžan 28:24 a po polovici kvalifikácie môžu už reálne pomýšľať na postup do jarného play off.

Azerbajdžan - SR 24:28 (10:12)

Zostava a góly SR: Kodayová, Školková - Flašková, Mravíková 2, Stuparičová 3, Glankovičová, Caltíková 2, Uhráková, Vlčková 7, Dubajová 3, Fečová, Tóthová 3/3, Kormanová 4, Hrabovská 4. Vylúčenia 6:3, 7m hody 8/7 - 8/3, Rozhodcovia: Cohen, Peretz (obaja Izr.), 2500 divákov.

V prvom polčase boli domáce hádzanárky favorizovaným Slovenkám vyrovaným súperom a nedovolili Marešovým zverenkám získať výraznejší náskok. Slovenské hráčky narážali na tvrdú azerbajdžanskú obranu a ani streľba im nevychádzala celkom podľa predstáv, keď nepremenili až päť sedemmetrových hodov. Naopak domáce zahodili iba jedinú sedmičku, no v rozhodujúcom okamihu, ktorý mohol priniesť obrat v stretnutí. V druhom dejstve získali Slovenky v rozpätí 10. - 13. minúty šnúrou štyroch gólov rozhodujúci náskok 21:14 a v závere už dovolili Azerbajdžanu iba skorigovať.

"Myslím, že môžeme byť vrchovate spokojní, lebo domov si nesieme dva cenné body zo súperovej palubovky. Pochvalu si zaslúži každá hráčka, hoci takmer všetky robili aj chyby, no vyvažovali to bojovnosťou. Skvelý výkon podala Marcela Vlčková, ktorá nám v prvých dvoch dueloch chýbala. Do zostavy optimálne zapadla a pomohla tímu najmä streľbou z diaľky," zhodnotila vystúpenie Sloveniek asistentka trénera Darina Braunová.

tabuľka 2. skupiny:

1. SLOVENSKO 3 3 0 0 89:68 6

2. Turecko 2 2 0 0 82:46 4

3. Macedónsko 2 0 0 2 46:59 0

4. Azerbajdžan 3 0 0 3 70:110 0

Ďalší program SR v 2. skupine:

SR - Azerbajdžan (Púchov, 1. decembra, 18.00)

Turecko - SR (Istanbul, 4. decembra, 19.00)

SR - Turecko (Michalovce, 8. decembra, 18.00)

/upozorňujeme redakcie, že výsledok druhého dnešného stretnutia 2. skupiny Macedónsko - Turecko i s kompletnou tabuľkou po 3. hracom dni vydáme do 19.00/