Basketbalistky Česka zdolali na MS Brazíliu, Američanky si poradili s Čínou

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2014 o 22:15

Skvelý obrat predviedli na MS turecké basketbalistky a napokon zdolali Francúzsko o dva body.

ANKARA, ISTANBUL. Basketbalistky USA si v úvodný deň majstrovstiev sveta podľa očakávania poradili s Čínou presvedčivo 87:56.

Pozíciu favoritiek potvrdili v C-skupine Austrálčanky, ktoré zdolali Kubu 90:57. Prvý zápas na MS zvládli aj Češky, ktoré vyhrali najmä vďaka skvelému výkonu v obrane nad Brazíliou 68:55.

Najväčšiu drámu ponúkol ťahák B-skupiny medzi Tureckom a Francúzskom. Domácim nevyšiel prvý polčas, v ktorom nastrieľali iba 17 bodov. V druhom však pred 10-tisíc fanúšikmi predviedli výborný výkon v obrane a otočili skóre.

Obrat zo 17:27 na 36:35 zariadili skúsené pivotky Nevriye Yilmazová a Lara Sandersová, kľúčovú trojku dala v záverečnej minúte ďalšia z tureckých opôr Isil Albenová.

Výsledky

A-skupina: Japonsko - Španielsko 50:74 (28:42), Brazília - Česko 55:68 (20:27)

B-skupina: Mozambik - Kanada 54:69 (32:35), Turecko - Francúzsko 50:48 (17:27)

C-skupina: Kuba - Austrália 57:90 (31:45), Kórejská republika - Bielorusko 64:70 (30:32)

D-skupina: Srbsko - Angola 102:42 (46:18), Čína - USA 56:87 (32:39)

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalistky Česka zdolali na MS Brazíliu, Američanky si poradili s Čínou