AKTUALIZOVANÉ 17:49

Majstrom sveta je Kwiatkowski, Sagan skončil v piatej desiatke

Poliak zaútočil päť kilometrov pred cieľom. Striebro má Austrálčan Gerrans, bronz Španiel Valverde.

Prvý Poliak s titulom majstra sveta Michal Kwiatkowski.(Zdroj: SITA/AP)

PONFERRADA. Poliak Michal Kwiatkowski sa stal v španielskej Ponferrade majstrom sveta v cyklistike jednotlivcov.

Dvadsaťštyriročnému jazdcovi vyšiel záverečný únik a do cieľa prišiel asi desať metrov pred svojimi súpermi.

Na druhej priečke skončil Austrálčan Simon Gerrans a bronz má domáci favorit Alejandro Valverde, pre ktorého je to už šiesta medaila z tejto disciplíny.

Peter Sagan sa držal s favoritmi do posledného stúpania, napokon prišiel na 43. pozícii s odstupom 42 sekúnd. Peter Velits obsadil 87. miesto, jeho brat Martin preteky nedokončil.

„Som rád, že som v závere sezóny dokázal preteky aspoň dokončiť, veď na posledných som nedokázal prísť do cieľa. Sezona sa nevydarila podľa mojich predstáv. Som rád, že už je za mnou,“ vravel v cieli slovenským novinárom.

„Nohy ma dnes neposlúchali. To, že som bol v hlavnom pelotóne, nie je efektívne. Každá sezóna nemôže byť super. Nejaké výsledky predsa len boli, aj keď sme zvyknutí na viac. Dúfam, že to všetci pochopia. V budúcej sezóne sa budem snažiť opäť niečo dokázať.“

Poliaci usilovne pracovali

Cyklisti v Ponferrade po celý čas jazdili po 18-kilometrovom okruhu, na ktorom ich čakalo 14 kôl a celkovo 255 kilometrov.

Prvý únik menej známych jazdcov sťahovali na čele pelotónu najmä usilovní Poliaci, postupne sa pridali Taliani a atak sa definitívne skončil 62 kilometrov pred cieľom.

Talianski jazdci potom pridali a začali diktovať tempo. Natiahli pelotón, z ktorého začali odpadávať jazdci.

Krok nedokázal držať ani Martin Velits, ktorý zostal vzadu a napokon odstúpil z pretekov.

Nástup Kwiatkowskeho

Záverečné štyri okruhy sa jazdili v daždivých podmienkach. Počas nich sa o únik pokúsilo viacero pretekárov, ale nikto si nevypracoval výraznejší náskok.

Michal Kwiatkowski zaútočil päť kilometrov pred cieľom a aj keď sa za ním vydala silná skupina hlavných favoritov, svoj únik napokon s víťazným pokrikom dotiahol až do cieľa.

"V poslednom okruhu som sa cítil dobre, preto som sa pokúsil o atak. Ďakujem tímovým kolegom za pomoc. Vedel som, že takýmto spôsobom sa dajú vyhrať preteky, lebo som to videl dva dni predtým v kategórii do 23 rokov. Bol to trochu risk, ale vyšlo mi to," uviedol v cieli prvý Poliak s titulom majstra sveta Kwiatkowski.

Tretí Valverde má zase zo šampionátov už štyri bronzové a dve strieborné medaily.

Majstrovstvá sveta v Španielsku - preteky s hromadným štartom (Ponferrada, 254,8 km): 1. Michal Kwiatkowski (Poľ.) 6:29:07 h, 2. Simon Gerrans (Aus.) +1 s, 3. Alejandro Valverde (Šp.), 4. Matti Breschel (Dán.), 5. Greg Van Avermaet (Belg.), 6. Tony Gallopin (Fr.) všetci rovnaký čas, 7. Philippe Gilbert (Belg.) +4, 8. Alexander Kristoff (Nór.) +7, 9. John Degenkolb (Nem.), 10. Nacer Bouhanni (Fr.) obaja rovnaký čas, ... 43. Peter Sagan +42 s, 87. Peter Velits +13:43, Martin Velits (všetci SR) nedokončil

Online prenos

Online prenos sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

16.36 Prvá osmička. Poľsko zlato, Austrália striebro, Španielsko bronz.

v.jpg


16.33 Petra Sagana klasifikovali priebežne na 41. mieste. Valverde má vďaka bronzu už šiestu medailu z majstrovstiev sveta.

16.30 Kwiatkowski to zvládol a je majstrom sveta! Druhý skončil Austrálčan Gerrans, tretí Španiel Valverde.

16.29 Kwiatkowski sa snaží z posledných síl udržať náskok. Tesne za ním je šestica van Avermaet, Gerrans, Valverde, Gilbert...

16.28 Saganova strata sa zdá byť priveľká, medaila pre Slovensko to dnes nebude.

16.27 Najlepšiu pozíciu má po stúpaní Kwiatkowski, vpredu je sám s 8-sekundovým náskokom. Za ním je skupina favoritov, v ktorej Sagan chýba. 2 km do cieľa.

16.24 Na stúpaní útočí aj Španiel Rodriguéz, za ním idú Valverde, Gilbert, Gerrans, van Avermaet. Sagan už má trochu problémy a stráca. 4 km do cieľa.

16.23 Sagan je stále medzi kandidátmi na víťazstvo. Vrátil sa do čela pelotónu.

16.22 Kwiatkowski útočí, odtrhol sa z pelotónu a dostihol vedúcu skupinu. Tá začína posledné stúpanie dnešných pretekov.

16.20 Jazdci, ktorí v šprinte nemajú dobré šance, zrejme čakajú na útok do posledného stúpania na Mirador. Pelotón je momentálne v zjazde z predchádzajúceho kopca Confederacion. 8 km do cieľa.

16.17 Posledných 10 kilometrov. Kto zaútočí prvý? Sagan v pelotóne nie je práve v dobrej pozícii, drží sa až príliš vzadu. Vedúca štvorka má k dobru len 12 sekúnd.

16.14 Šprintérske tímy sa už zoraďujú na čele pelotónu. V ňom je stále John Degenkolb, veľmi dobrý šprintér. Málokto počítal, že sa v hlavnom balíku udrží až do posledného kola, ale je tu. Zjavne ťahá z posledného, ale to po 240 km asi väčšina.

16.11 12,5 km pred cieľom, štvorica Andersen, Gautier, De Marchi a Kiryienka už ma k dobru len 17 sekúnd. Zdá sa, že o víťazstvo sa bude šprintovať.

16.09 Španieli ťahajú pelotón, náskok vedúcej štvorice sa pomaly zmenšuje pod 30 s. Tempo v hlavnom balíku je vysoké.

16.08 Pelotón potrebuje sťahovať náskok, pätnásť kilometrov nie je veľa. V hlavnej skupine sú všetci hlavní favoriti.

16.05 V poslednom kole je už aj 70-členný pelotón so Saganom. Na vedúcu štvoricu stráca 40-45 sekúnd.

16.04 Štvorici zazvonili do posledného kola. Zostáva 18,2 km.

16.03 Úplne vpredu sú Michael Valgren Andersen (Dánsko), Cyril Gautier (Francúzsko), Alessandro De Marchi (Taliansko), pripája sa k nim Kiryienka a sila úniku narastá.

15:59 Z pelotónu sa odpojil aj Bielorus Vasil Kiryienka.

12.jpg

Sagan (v modrom s trikolórou) v pelotóne. Foto: Reprofoto SME/RTVS

15.55 Víťaz Tour de France Vincenzo Nibali odpadol z pelotónu. Ten vedú Špenieli, tentoraz musia stíhať trojicu Valgren Andersen, De Marche, Gautier (+20 s).

15.52 Na čele stále prichádza k únikom, od pelotónu sa oddeľujú malé skupinky. Špica je pomerne rozdrobená, pre favoritov je ťažké kontrolovať priebeh.

15.48 Končí sa aj únik Viscontiho a Kennaugha. Petra Sagana je vidieť úplne vpredu, takticky ide veľmi dobre. 29,4 km do cieľa.

15.46 V pretekoch zostalo už len zhruba 80 jazdcov.

15.44 Sagan je na výbornej pozícii v čele hlavného balíka. Ten 30 kilometrov pred cieľom pelotón prakticky dostihol vedúcu skupinku, vpredu zostávajú iba Visconti a Kennaugh.

15.41 Vedúca skupina veľmi nespolupracuje, náskok padá na pol minúty. Visconti to skúša sám.

15.39 Do cieľa zostávajú dve kolá, resp. 26 kilometrov.

15.38 Vo vedúcej skupine sú: Tony Martin, Sep Vanmarcke, Dani Navarro, Simon Geschke, Tim Wellens, Christopher Juul Jensen, Yury Trofimov, Peter Kennaugh, Edvald Boasson Hagen, Giovanni Visconti, Giampaolo Caruso a Michael Albasini.

15.32 Tony Martin bol dostihnutý 10-člennou skupinou. Pelotón je 40 km pred cieľom 40 sekúnd pozadu.

15.31 „Momentálne je to trochu vyčkávanie, čo sa bude diať,“ komentujú na RTVS.

15.28 Martin Velits mal na poslednom medzičase vyše 6-minútovú stratu. Náskok Tonyho Martina na čele klesá na 14-15 sekúnd.

15.22 Martin ma na 11-člennú skupinu náskok 20 sekúnd, na pelotón zhruba 35-45 sekúnd. Pelotón je stále pomerne veľký, v RTVS ho odhadujú na 80 jazdcov. V čele sú Austrálčania.

10.jpg

Argentínčan Caída de Sepúlveda mal na klzkej vozovke škaredý pád. Foto: Twitter/@Ponferrada2014


15.19 Sagan je v pelotóne stále okolo 30. miesta a udržuje kontakt s čelom balíka.

15.14 Martin si rýchlo vypracoval desaťsekundový náskok na 12-člennú skupinu. Pelotón má stratu 30 sekúnd. Do cieľa je 50 km.

15.12 Tony Martin sa oddelil od vedúcej skupinky a ide sám. Nemec je výborný časovkár, počas kariéry predviedol niekoľko výborných samostatných únikov.

15.08 Vo vedúcej 12-člennej skupine sú 57 km pred cieľom Giovanni Visconti, Peter Kennaugh, Simon Geschke, Chris Sorensen, Tony Martin či Dani Navarro. Pelotón je 22 sekúnd pozadu, ťahajú ho Austrálčania. Sagan bol na medzičase na 51. mieste.

15.05 Pelotón stráca 20 sekúnd. Mali by v ňom byť aj Sagan a Velits.

15.01 Taliani hovorili pred pretekmi o taktike organizovaného chaosu a presne to teraz predvádzajú. Od pelotónu sa oddelila menšia skupina, v ktorej sú okrem Taliana Viscontiho aj dvaja Španieli a Brit Kennaugh. Štvorčlenná skupinka, ktorá bola v úniku od začiatku pretekov, bola dostihnutá.

14.55 Pelotón je vpredu rozdrobený, je tam viacero skupiniek.

14.51 V pretekoch skončili štyria Poliaci. Odviedli svoju prácu na čele pelotónu, kde ich nahradili talianski pretekári. Odkedy udávajú tempo, pelotón sa nedokáže dať dohromady. Tempo sa zvyšuje.

14.49 Posledné štyri kolá, pelotón je natiahnutý. Čoskoro dostihne štvorčlennú skupinku v úniku, jej náskok klesá k minúte. 68 km do cieľa.

9.jpg

Foto: Twitter/@Ponferrada2014

14.43 Martin Velits mal na vrchole stúpania Mirador manko približne 30 sekúnd a stráca kontakt s pelotónom.

14.42 Pelotón sa začína výraznejšie trhať. Peter Sagan si drží dobrú pozíciu, je zhruba na 30. mieste. Peter Velits bol na 50. priečke, no tiež bez straty.

14.39 Dážď je, zdá sa, stále silnejší, v čele pelotónu sa bojuje o pozície. Zhoršujúce sa počasie môže vyhovovať jazdcom, ktorí sa chcú pokúsiť o únik.

14.38 Štvorica v úniku má 77 km pred cieľom už len štvorminútový náskok. K snaživým Poliakom sa vpredu pridávajú ďalšie silné tímy - Španieli, Holanďania, Briti či Taliani.

14.32 Nórske tímové vozidlo vyletelo z cesty. Trénera museli previezť do nemocnice, podľa BBC má zlomenú nohu.

14.26 Ľudia vyťahujú dáždniky, v Ponferrade opäť prší. V pelotóne sa začína boj o popredné miesta.

8.jpg

Dážď sa vrátil. Foto: Twitter/@Ponferrada2014

14.22 Peter Sagan sa 85 km pred cieľom pomaly posúva v pelotóne vyššie, aktuálne je na zhruba 30. mieste.

14.19 Cyklisti zdolávajú posledné kolá v približne rovnakej rýchlosti. Pelotón nepotrebuje zvyšovať tempo, aby skresával náskok - aktuálne zhruba šesťminútový.

lap_res.jpg

Foto: Reprofoto SME/RTVS


((anketa))

14.02 100 kilometrov do cieľa. Slováci sú v hlavnej skupine, Poliaci pokračujú v tvrdej práci na jej čele, stratu stiahli na osem minút.

13.50 Náskok vedúcej štvorice klesol 110 kilometrov pred cieľom k deviatim minútam.

13.49 RTVS odvysielala rozhovory s členmi slovenského tímu spred štartu. „Nálada je výborná,“ uviedol tréner Ján Valach. „Taktika? Dostať chalanov do záveru a vo finále byť s prvými. Finále bude o dobrej pozícii.“

„Bratia Velitsovci sú pripravení veľmi dobre, otáznik som tentoraz ja,“ priznal zase Peter Sagan. „Chcel som sa po TdF poriadne pripraviť na MS, dúfam, že som z toho vyťažil maximum.“ Od nedele podľa vlastných slov neočakáva nič. „V posledných pretekoch to nevyzeralo, že by som mal ísť majstrovstvá sveta,“ povedal so smiechom.

13.42 Slovenský tím má pripravený náhradný bicykel pre Petra Sagana vždy, keď pelotón prechádza okolo občerstvovacej zóny.

13.21 Preteky sú presne v polovici, do cieľa zostáva 127 km. Rozdiel medzi jazdcami v úniku a pelotónom je 11 minút. Slováci sa ocitli na konci hlavnej skupiny, zrejme ide o technické problémy. Problém však bol iba dočasný.

13.13 Na trati sa stále veľa nedeje, RTVS vypĺňa prenos reportážmi. Ani tempo nie je veľmi vysoké, Nór Edvald Boasson Hagen sa v pelotóne pokojne rozpráva so spolujazdcami.

7.jpg

Prechod priehradou. Foto: Twitter/@Ponferrada2014

13.09 Peter Velits pred štartom dnešných pretekov poskytol krátky rozhovor portálu Cyclingnews. „Sme iba malý tím, ale na druhej strane je to dobrá príležitosť,“ povedal. „Nie je na nás vyvíjaný veľký tlak, držíme sa veľkých tímov a z toho môžeme profitovať. No ak sa niekomu z nás niečo stane, budeme mať na trati len lídra.“

Na otázku, ako sa cíti Sagan, Velits odpovedal: „Ťazko povedať, neviem toho veľa. Je to dobrý jazdec a aj keď nie je vo forme, tak vie zájsť dobré preteky.“

13.01 Poliaci tvrdou prácou stiahli náskok skupinky vpredu na 12 minút.

5.jpg

Templársky hrad v 70-tisícovej Ponferrade. Foto: Twitter/@Ponferrada2014

12.47 Tempo na čele pelotónu udáva deväťčlenný poľský tím, ktorý pracuje pre Michała Kwiatkowskeho. Slovenská trojica je v prednej polovici pelotónu okolo 30-40. miesta.

12.32 Pelotón s trojicou Slovákov ukončil piate kolo, cyklisti si v slnečnom počasí dali dolu pláštenky. Strata na únik 14 minút, 155 kilometrov do cieľa.

12.27 „Preteky sú ťažšie ako (klasika) Miláno - San Remo“, povedal pred štartom jeden z favoritov dnešných pretekov Alexander Kristoff. Za najväčších súperov považuje deväťčlenný belgický tím a Petra Sagana.

12.20 V Ponferrade je už slnečno, najmä v klesaniach je však stále mokro. Dážď by sa podľa predpovedí mal ešte vrátiť.

4.jpg

Foto: Twitter/@Ponferrada2014

12.02 Nemecko a Poľsko začali pracovať na čele pelotónu v snahe ukrojiť z náskoku vedúcej skupiny. Tempo sa zvyšuje, vpredu je André Greipel, ktorý dnes bude zrejme pracovať pre krajana Johna Degenkolba.

11.59 Nibali sa vrátil do pelotónu. Nad Ponferradou sa miestami ukazuje slnko, cesty zostávajú mokré a klzké.

11.56 Štvorica jazdcov v úniku zakončila štvrté kolo a zhruba 180 km pred cieľom má k dobru vyše 15 minút.

11.47 Nibali si pri páde narazil ľavý bok. S ďalšími štyrmi jazdcami musí stíhať pelotón, čakajú na neho talianski spolujazdci.

11.45 V centre Ponferrady spadla malá skupina jazdcov z pelotónu, sú medzi nimi aj Talian Vincenzo Nibali a Litovčan Ramūnas Navardauskas. Všetci sú však v poriadku a pokračujú v pretekoch.

11.27 Dážď neustáva a viacerí pretekári zašli k tímovým vozidlám po pláštenky. Náskok vedúcej štvorice narastá po 60 kilometroch k dvanástim minútam.

2.jpg

Prší. Foto: Twitter/@Ponferrada2014

11.21 Peter Sagan má v dnešných pretekoch číslo 109, Martin Velits 110 a Peter Velits 111. Kompletnú štartovú listinu nájdete tu.

11.07 Štvorica má vpredu po odjazdení dvoch zo 14 kôl vyše 7-minútový náskok.

11.02 Je za nami prvá hodina pretekov s už klasickým scenárom. Z pelotónu unikla štvorčlenná skupinka menej známych jazdcov s minimálnou šancou na víťazstvo. Sú v nej Zydrunas Savickas (Litva), Matija Kvasina (Chorvátsko), Carlos Quintero (Kolumbia) and Alexander Polivoda (Ukrajina).

10.59 Preteky sa začali za daždivého počasia krátko po desiatej hodine. Cesty sú mokré, niektorí jazdci si dali plášte.

1.jpg

Štart pretekov. Foto: Twitter/@Ponferrada2014


MS v Španielsku - preteky jednotlivcov

V uplynulých sezónach chodil Peter Sagan na majstrovstvá sveta ako jeden z hlavných favoritov, pred nedeľňajšími pretekmi v španielskej Ponferrade sa však o ňom až tak nehovorí.

Nie je to Saganov rok,“ komentoval známy blog inrng. Aj keď v prvej polovici sezóny dosiahol niekoľko výborných výsledkov, očakávania boli určite vyššie.

Od júnových pretekov Okolo Švajčiarska navyše nezvíťazil a mal nezvyčajne tichú druhú polovicu sezóny. Aj preto ho odborníci len opatrne zaraďujú do širšieho okruhu favoritov.

V ňom sú napríklad Švajčiar Fabian Cancellara, Belgičan Greg van Avermaet, Austrálčan Simon Gerrans, Nór Alexander Kristoff či Španiel Alejandro Valverde.

Dobrá trať

„Je preňho len dobré, že nedosiahol v poslednom období výraznejšie výsledky,“ hľadá pozitíva Sebastian Weber, Saganov tréner v tíme Cannondale. „Len by to na neho zvýšilo tlak a viac by sa o ňom hovorilo ako o favoritovi,“ povedal pre Velonews.

V prospech Slováka hovorí aj trasa. „Ponferrada je pre Sagana perfektná,“ tvrdí športový riaditeľ Cannondale Mario Scirea.

Saganovi budú pomáhať bratia Peter a Martin Velitsovci.

Samotnú trať je ťažké jasne zaradiť. Podľa inrng sa dajú očakávať jedny z najotvorenejších pretekov za posledné roky, kde o dúhový dres môžu súťažiť šprintéri aj vrchári.

Na rozdiel od vlaňajších pretekov v Toskánsku budú jazdci po celý čas jazdiť 18-kilometrovom okruhu, na ktorom ich čaká 14 kôl a celkovo 254,8 kilometra.

Na trati sú dve stúpania. Prvé (Confederacion) je dlhšie, no pomerne mierne a úseky s najvyšším osempercentným stúpaním sú krátke. Druhé stúpanie (Mirador) je už prudšie a má maximálny sklon 11 percent.

Cieľ je na rovine. „Možno to nie je najťažší okruh, ale pribúdajúce kilometre si vyberú svoju daň,“ upozorňuje inrng.

Má formu?

Otázkou je, akú taktiku by mal Sagan zvoliť. V najlepšej forme je schopný sám zaútočiť alebo vyhrať v záverečnom špurte. Práve aktuálna forma je však veľká neznáma.

„Príprava by mala byť optimálna, aj keď posledné výsledky o tom nesvedčia,“ uviedol Peter Sagan pred víkendom. „Neviem, ako na tom som. Uvidíme v pretekoch.“

Na španielskej Vuelte mu to v kopcoch veľmi nešlo a v prípadnom hromadnom finiši sú aktuálne väčší favoriti.

„Určite má šancu skončiť medzi najlepšími,“ verí mu Peter Privara, šéf slovenskej cyklistiky. „Kto ho pozná, vie, že urobí maximum a pokúsi sa získať medailu.“

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho
 2. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
 3. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
 4. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
 5. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
 6. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami
 7. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
 8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy
 9. Nonstop banka vo vrecku - aplikácia Mobil Banking
 10. Ako sme jazdili v socializme
 1. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
 2. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho
 3. Už aj seniori presadajú do SUV
 4. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
 5. Americká ambasáda zaberá pozemky už rok bez nájomnej zmluvy
 6. Bratislava gets a new public space and park
 7. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
 8. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
 9. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me
 10. Stavebný úrad neoprávnene predĺžil americkej ambasáde lehotu
 1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 27 810
 2. Ako sme jazdili v socializme 3 773
 3. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 2 052
 4. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho 1 748
 5. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 1 707
 6. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me 1 573
 7. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 1 444
 8. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 388
 9. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov 1 352
 10. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 1 194

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?

KOMENTÁRE

Naozaj sa chce SNS rozvádzať?

Podpredseda SNS Paška reklamuje ombudsmanku Patakyovú.

Neprehliadnite tiež

Hološko sa na Kozáka nehnevá

Keď hráte pred sedemsto divákmi, je to ako tréningový zápas, hovorí futbalista Slovana Bratislava Filip Hološko.

Bakoš dostal možnosť po treste spoluhráča. Dvomi gólmi pomohol otočiť zápas

Bakoš nastúpil v základnej zostave pri neúčasti Michaela Krmenčíka.

Číňanom už len hráči nestačia. Doplatil na to aj Kucka

Čínske spoločnosti míňajú stovky miliónov na futbalové kluby v Európe. Nakupujú v Anglicku, Taliansku, vlastnia aj Slaviu Praha.

Škrtel by sa mohol vrátiť do Premier League, má ho chcieť tréner West Bromwichu

Tony Pulis pozná Škrtela z jeho osemročného pôsobenia v FC Liverpool.