Slovan prehral v Podbrezovej 0:1, Hamšík pomohol Neapolu k výhre

Opora SSC Neapol Marek Hamšík.
Opora SSC Neapol Marek Hamšík. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|28. sep 2014 o 10:45

Tri najzaujímavejšie futbalové zápasy, ktoré sa dnes oplatilo sledovať.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava sú naďalej v kríze. V zápase 12. kola Fortuna ligy prehrali u nováčika z Podbrezovej 0:1.

Slovan čaká už vo štvrtok ďalší súboj v Európskej lige UEFA, na Pasienkoch privíta Neapol. Talianskemu tímu sa generálka vydarila, vyhral v zápase 5. kola Serie A na pôde nepríjemného Sassuola 1:0. Jediný gól súboja strelil v 28. minúte Callejón, rozhodujúcu akciu založil slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Serie A - 5. kolo

Sassuolo - Neapol 0:1

Gól: 28. Callejón

Žlté karty: 23. Brighi, 52. Taider, 55. Zaza, 74. Gazolla - 52. Gargano

Sassuolo: Consigli - Gazzola (76. Vrsaljko), Canavaro, Acerbi, Peluso - Brighi (56. Missiroli), Magnanelli, Taider - Floccari (72. Pavoletti), Zaza, Sansone

Neapol: Rafael Cabral - Zúňiga, Albiol, K. Koulibaly, Britos - Gargano (77. Jorginho), D. López - Callejón, Hamšík (61. De Guzmán), Insigne - Higuaín (70. Zapata)

Predzápasové kurzy: 4,9 – 3,7 - 1,77

Neapolčanov upokojil gól Callejóna po necelej polhodine. Španiel usmernil do siete ideálny center od Higuaína, na začiatku akcie bol slovenský reprezentant Marek Hamšík. Hostia napokon dosiahli druhé ligové víťazstvo v sezóne a prerušili sériu troch zápasov bez výhry.

Hamšík mal veľkú šancu už v 5. minúte, zblízka však mieril len do brankára domácich. Neapol mal viac z hry a rýchlymi kombináciami sa ľahko dostával pred šestnástku Sassuola, ale napriek prevahe už viac gólov nepridal.

Hamšíka v 61. minúte vystriedal De Guzmán. Kouč Neapola Rafael Benítez sa snažil vystužiť defenzívu, jeho tímu sa však zvoľnenie tempa mohlo vypomstiť - Pelusov pokus z 86. minúty však skončil len na brvne hosťujúcej bránky.

Gól Callejóna.

Fortuna liga - 12. kolo

Podbrezová – Slovan Bratislava 1:0

Gól: 5. Podio

Podbrezová: Maťašovský - M. Pančík, Kupčík, Minčič, Greško (20. Snitka)- J. Pančík, Kochan, Podio, Harvilko - Vaščak - Nworah

Slovan Bratislava: Perniš - Čikoš, Niňaj, Kolčák, Jablonský - Milinkovič, Štefánik, Lásik, Kubík - Fořt, Soumah

Predzápasové kurzy: 2,95 – 3,25 – 2,2

Obhajca majstrovského titulu Slovan je naďalej v kríze. Nedarí sa mu v európskych pohároch ani v domácej súťaži, v ktorej nevyhral už štvrtý zápas v rade.

Po prehrách s Trenčínom 0:2, Žilinou 0:3 a remízou v Dunajskej Strede 1:1, podľahol v nedeľu aj na trávniku nováčika súťaže z Podbrezovej. O zápase rozhodol rýchly gól Podia už z 5. minúty.

Primera Division - 6. kolo

San Sebastian – Valencia 1:1

Góly: 36. Canales - 15. Gil

Predzápasové kurzy: 2,65 – 3,1 - 2,7

Valencia vstúpila do sezóny výborne. V prvom kole síce len remizovala na pôde FC Sevilla, ďalšie štyri zápasy však jasne vyhrala a zakaždým nastrieľala po tri góly.

Aj na pôde San Sebastianu viedla, ale náskok neudržala a napokon uhrala len remízu. Valencia tak nevyužila šancu bodovo sa dotiahnuť na vedúcu Barcelonu.

San Sebastian potvrdil, že proti favoritom sa mu doma zvykne dariť. Pred mesiacom zdolal Real Madrid 4:2 a víťazstvo nedoprial ani Valencii.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Slovan prehral v Podbrezovej 0:1, Hamšík pomohol Neapolu k výhre