Nišikori triumfoval v Malajzii a vyhral už tretí turnaj v tomto roku

Kei Nišikori vyhral turnaj v Kuala Lumpure.
Kei Nišikori vyhral turnaj v Kuala Lumpure. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. sep 2014 o 13:27

Japonský tenista Kei Nišikori zdolal vo finále turnaja v Kuala Lumpure Juliena Benneteaua z Francúzska v dvoch setoch.

KUALA LUMPUR. Japonský tenista Kei Nišikori vyhral turnaj ATP v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 1 022 255 USD, tvrdý povrch).

Najvyššie nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finále štvorku turnaja Juliena Benneteaua z Francúzska za 108 minút 7:6 (4), 6:4. Finalista nedávnych US Open získal šiesty turnajový titul a už tretí v tomto roku (predtým Barcelona a Memphis).

Benneteau sa v Kuala Lumpure prebojoval do finále tretí rok v rade, ale ani raz neuspel.

V prvom sete prehrával Nišikori 1:3, 2:4 i 3:5, ale set dotiahol do tajbrejku. V ňom už zverenec trénera Michaela Changa jednoznačne dominoval. O osude stretnutia rozhodla siedma hra druhého setu, v ktorej Benneteau neudržal svoj servis a Nišikori už doviedol súboj do víťazného konca.

Výsledky

Dvojhra - finále: Kei Nišikori (Jap.-1) - Julien Benneteau (Fr.-4) 7:6 (4), 6:4

Štvorhra - finále: Marcin Matkowski, Leander Paes (Poľ./India-4) - Jamie Murray, John Peers (V. Brit./Aus.-2) 3:6, 7:6 (5), 10:5 (zápasový tajbrejk)

Domov»Tenis»Nišikori triumfoval v Malajzii a vyhral už tretí turnaj v tomto roku