Žilina zdolala Ružomberok 5:1 a dostala sa na čelo tabuľky

Futbalisti Žiliny sú po jasnom víťazstve na čele Fortuna ligy.

Radosť futbalistov Žiliny.(Zdroj: TASR)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>

ŽILINA. Futbalisti Žiliny zdolali na domácom trávniku v zápase 12. kola Fortuna ligy Ružomberok jasne 5:1. Vďaka zaváhaniu Trenčína sa vyšvihli na prvú priečku tabuľky, majú však odohratý o zápas viac.

MŠK Žilina MFK Ružomberok 5:1 (2:1)

Góly: 70. a 88. Škvarka, 5. Čmelík, 29. Škriniar, 61. Mihalík 12. Lupták. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Škriniar Zreľák, Gerát, Ondrek, 2066 divákov.

MŠK Žilina: Krnáč Kadlec, Králik, Škriniar, Letič Pečovský Paur (64. Škvarka), Káčer Čmelík (81. Zuziak), Jelič, Mihalík (71. William)

MFK Ružomberok: Šavol Ondrek, Kružliak, Práznovský, Lovás Nagy, Gerát (71. Vavrík) Lupták, Turčák (75. Liener), Ferenčík (71. Vaniš) Zreľák

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Ďalšie zlyhanie Slovana, v Podbrezovej prehral 0:1. Straka: Nechápem

Žilinčania napriek viacerým zmenám v zostave začali proti poslednému Ružomberku aktívne a v 5. min im to prinieslo vedenie. Šavol strelu Jeliča neudržal, po skrumáži ju získal Čmelík a svojím tretím gólom v sezóne otvoril skóre.

Liptáci však onedlho z nevinnej situácie vyrovnali, keď Škriniar s Letičom neodpratali center do bezpečia a Lupták poslal loptu zblízka za Volešáka. Vedenie mal na kopačke v 15. min Mihalík, ktorý prenikol po ľavej strane až do šestnástky, ale Šavol jeho dobrý pokus vyrazil.

O dve minúty mohol skórovať Paur, ale v čistej šanci krížnou strelou minul bránu. Až potom našiel Letič hlavu Škriniara, a ten získal domácim opäť vedenie.

Druhý polčas bol v réžii žlto-zelených. Blízko ku gólu bol v 56. min Škriniar, ktorého hostia nechali v pokutovom území hlavičkovať, ale Šavol na bránkovej čiare zachytil. O päť minút sa však nevyznamenal, keď mu prešla popod ruky tvrdá strela Mihalíka z 20-tich metrov a skončila v sieti.

Žilinčania sa nezastavili, a keď v 70. min prestrelil Šavola z priameho kopu z hranice 16-tky nádherne strieľajúci Škvarka, bolo rozhodnuté. Ružomberčania sa potom už len prizerali viacerým pekným kombináciám domácich, a v 88. min pustil Šavol ďalší lacný gól po strele Škvarku z diaľk.

Hlasy trénerov

Adrián Guľa, tréner Žiliny: Chlapci odviedli kvalitnú tímovú prácu, hrali kolektívne, jednoducho, tvrdo pracovali po strate lopty. Tímovým výkonom sme sa dopracovali k zaslúženému víťazstvu.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: Žilina nás nepotrestala zo šancí, ktoré si vytvorila, ale gólmi, ktorým sa dalo predísť. To nás zrazilo na kolená a nemali sme silu na to, aby sme s výsledkom niečo dokázali urobiť. Nemáme podporu skúsených hráčov a títo chlapci sa s nepriaznivým priebehom zápasu nevedia vyrovnať, upadajú a neveria si.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Dunajská Streda prehrávala s Trenčínom 0:2, ale otočila na 3:2