Špirko trikrát asistoval, no Amur prehral 4:5. Laco si drží formu

TASR|30. sep 2014 o 12:53

V drese Chabarovska sa predstavili aj Špirkovi krajania Michel Miklík a Marcel Haščák, bodovo sa však nepresadili.

MOSKVA. Slovenský útočník Rastislav Špirko zaznamenal v utorkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Amurom Chabarovsk a Severstaľom Čerepovec tri asistencie, no ani tento výkon nepomohol Amuru k bodom.

Amur podľahol 4:5 a zapísal si štvrtú prehru v rade.

V ďalšom stretnutí si Admiral Vladivostok vedený slovenským trénerom Dušanom Gregorom poradil na domácom ľade s Torpedom Nižnij Novgorod 4:1.

Admiral prehrával od 5. minúty po góle Wojteka Wolského 0:1, no vďaka vydarenej tretej tretine a dvom presným zásahom švédskeho útočníka Niclasa Bergforsa duel otočil a prerušil tak sériu troch prehier.

Siedmy zápas v rade vyhrali hokejista CSKA Moskva, keď získali tri body na ľade Novosibirska. Víťazný gól na 3:2 strelil v 58. minúte útočník Alexander Radulov.

Víťazstvo 2:1 na ľade Jugry Chanty Mansijsk vychytal po výbornom výkone Ján Laco z tímu Astana. Zaznamenal 34 úspešných zásahov a inkasoval len jeden gól.

KHL - utorok:

Amur Chabarovsk - Severstaľ Čerepovec 4:5 (0:1, 1:3, 3:1)

Góly: 33. Tarasov, 49. Fisenko (ŠPIRKO), 50. Lugin (ŠPIRKO), 60. Lugin (ŠPIRKO) - 31. a 45. Nikoncev, 9. Kupcov, 29. Šefer, 39. Monachov

Admiral Vladivostok - Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 36. a 43. Bergfors, 47. Zemčjonok, 60. Lisin - 5. Wolski

Sibir Novosibirsk - CSKA Moskva 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 27. Hersley, 53. Gubin - 29. Da Costa, 47. Prochorin, 58. A. Radulov

Avtomobilist Jekarerinburg - Metallurg Magnitogorsk 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Brule - 5. Zaripov, 16. Mozjakin, 22. Grigorenko, 35. Kamenev

Traktor Čeljabinsk - Avangard Omsk 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 37. Quint, 46. Panov - 21. a 24. Širokov, 27. Gustafsson, 46. Paršin

Jugra Chanty Mansijsk - Barys Astana 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 60. Kašpar - 51. Boyd, 53. Bartulis

Lada Togliatti - Salavat Ufa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Heikkinen, 48. Skačkov

Neftechimik Nižnekamsk - Bars Kazaň 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Góly: 1. Alševskij, 14. Sexton - 23. Malichin, 32. Nikulin, 43. Pesonen

Dinamo Moskva - Viťaz Podolsk 6:4 (4:1, 1:2, 1:1)

Góly: 3. a 45. Mosajlov, 7. Soin, 7. a 12. Pestuško, 22. Babenko - 5. Vyglazov, 23. Afinogenov, 31. a 59. Šitikov

Domov»Hokej»KHL»Špirko trikrát asistoval, no Amur prehral 4:5. Laco si drží formu