Je hračkou prírody, odmietol Real. Totti hrá v Ríme 23 rokov

Francesco Totti hrá za AS Rím od roku 1992.
Francesco Totti hrá za AS Rím od roku 1992. (Autor: TASR/AP)
Tomáš Olšiak|3. okt 2014 o 00:26

Legenda rímskeho AS je zároveň jeho najväčším fanúšikom. Iný dres by na seba neobliekol. „Titul s Rímom bol pre mňa viac než titul majstra sveta,“ hovorí Francesco Totti.

Francesco Totti

• Od roku 1992 hrá v AS Rím. Za 23 sezón sa stal ikonou klubu.
  • V talianskej lige nastrieľal 235 gólov. V historickej tabuľke Serie A je druhý za Silviom Piolom (274).
  • V Lige majstrov odohral 51 zápasov a strelil 16 gólov.
  • V roku 2006 sa stal majstrom sveta.
  • Je ambasádorom UNESCO a angažuje sa v charite pre deti.

BRATISLAVA. Väčšina jeho rovesníkov má už profesionálnu kariéru dávno za sebou, on nastupuje v základnej zostave talianskeho vicemajstra. Ako stredný útočník.

Francesco Totti si dal oneskorene k sobotňajším 38. narodeninám ten najkrajší darček – vďaka gólu do siete Manchester City sa stal najstarším hráčom, aký kedy skóroval v Lige majstrov.

„Totti je hračkou prírody. Nepripomínajte mu jeho vek, cíti sa, akoby mal o desať rokov menej,“ povedal o ňom jeho tréner v AS Rím Rudi García.

„Pri všetkej úprimnosti, na rekord som vôbec nemyslel. Vždy myslím viac na tím než na seba. Práve to ma drží pri futbale tak dlho,“ povedal pre Sky Sport Totti.

Lepší než City

Oveľa viac než vlastný rekord tešil Tottiho výkon Rimanov. V Serii A zatiaľ nestratili ani bod, v Lige majstrov po výhre 5:1 nad CSKA Moskva zaskočili aj bohatý Manchester City a boli blízko k víťazstvu.

Hráči rímskeho klubu ukázali, že v tejto sezóne s nimi treba v boji o trofeje vážne počítať.

„Keď vezmeme celých 90 minút, mali sme lepšie šance a mohli sme vyhrať. Vieme, že postúpiť zo skupiny s Manchester City a Bayernom Mníchov nie je ľahké, no ak budeme hrať takto, môžeme to dokázať,“ povedal Totti pre Sky Sports.

AS Rím prehrával už od štvrtej minúty po premenenej penalte Argentínčana Agüera, Totti však aj na pôde anglického majstra ukázal, že vek je preňho len číslo.

Domov»Futbal»Taliansko»Je hračkou prírody, odmietol Real. Totti hrá v Ríme 23 rokov