Športové výsledky (4. 10. 2014). Raonic je prvým finalistom v Tokiu

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Tenis

WTA v rakúskom Linzi

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo

Kristína Kučová (SR) - Richel Hogenkampová (Hol.) 7:6 (4), 7:6 (2) za 113 minút

Hokej

Fínsko

Liiga - 10. kolo

SaiPa - Sport 6:2, Ässät - Kärpät 2:3 pp a sn, IFK Helsinki - KalPa 1:2, Jyväskylä - Espoo 5:1, TPS Turku - Tappara 2:0, Ilves - Hämeenlinna 2:1

Švédsko

Elitserien - 8. kolo

Lulea - HV 71 2:1, MODO Hockey - Växjö 0:5, Färjestad - Linköping 1:5, Frölunda - Skelleftea 2:3 pp a sn, Djurgarden - Brynäs 1:5, Leksand - Örebro 3:2 /J. Hudáček za hostí kryl 25 striel/

Článok pokračuje pod video reklamou

Volejbal

MS žien - druhá fáza:

E-skupina:

BARI:

Dominikánska republika - Čína 2:3 (-19, -19, 22, 22, -10)

Taliansko - Japonsko 3:0 (23, 20, 19)

TERST:

Nemecko - Belgicko 3:0 (20, 15, 21)

Chorvátsko - Azerbajdžan 1:3 (23, -23, -13, -23)

F-skupina:

VERONA:

Srbsko - USA 0:3 (-22, -20, -22)

Brazília - Rusko 3:1 (17, -25, 19, 25)

MODENA:

Turecko - Holandsko 3:1 (-23, 17, 16, 20)

Bulharsko - Kazachstan 3:0 (22, 15, 13)

Hádzaná

I. liga mužov

A-skupina - 3. kolo:

ŠKP Bratislava "B" - Lehota pod Vtáčnikom 29:23 (17:15)

Stupava - Cífer 25:25 (11:12)

Malacky - voľno

Piešťany - voľno

B-skupina - 3. kolo:

Tatran Prešov "B" - Bardejov 37:18 (17:9)

Sečovce - Levoča 30:22 (15:15)

Športová gymnastika

MS v čínskom Nan-ningu

Kvalifikácia mužov (piatok, sobota - konečné poradie po desiatich sledoch):

Družstvá (48 klasifikovaných, do utorkového finále postúpilo osem najlepšie ohodnotených krajín): 1. Čína (Čcheng Žan, Teng Šu-ti, Lin Čhao-pchan, Liou Žung-ping, Liou Jang, Jou Chao, Čang Čcheng-lung) 362,698 bodu, 2. Japonsko (Kohei Kamejama, Rjohei Kato, Šogo Nonomura, Kenzo Širai, Kazujuki Takeda, Jusuke Tanaka, Kohei Učimura) 361,609, 3. USA (Jacob Dalton, Danell Leyva, Samuel Mikulak, Alexander Naddour, John Orozco, Paul Ruggeri III, Donnell Whittenburg) 360,393, 4. Veľká Británia 357,193, 5. Rusko 356,957, 6. Nemecko 348,643, 7. Brazília 348,100, 8. Švajčiarsko 345,993 - postup do finále, 9. Ukrajina 345,540, 10. Kórejská republika 343,59

Jednotlivci:

Viacboj (160 klasifikovaných /dostali body aspoň v jednej disciplíne/, do štvrtkového finále postúpilo 24 najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja pretekári z jednej krajiny):

1. Kohei Učimura (Jap.) 92,165 bodu (prostné: 15,800, kôň s držadlami: 15,166, kruhy: 15,266, preskok: 15,400, bradlá: 15,333, hrazda: 15,200), 2. David Beľavskij (Rus.) 90,748, 3. Teng Šu-ti (Čína) 90,630, 4. Donnell Whittenburg (USA) 89,631, 5. Čcheng Žan (Čína) 89,631, 6. Jusuke Tanaka (Jap.) 89,507, ... 74. Slavomír Michňák (SR) 81,232 (prostné: 13,866, kôň s držadlami: 14,500, kruhy: 12,800, preskok: 13,666, bradlá: 13,200, hrazda: 13,200) - nepostúpil do finále

Jednotlivé náradia a disciplíny (do budúcotýždňového víkendového finále postúpilo osem najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja pretekári z jednej krajiny):

prostné (252 klasifikovaných): 1. Denis Abľazin (Rus.) 16,066, 2. Kenzo Širai (Jap.) 16,033, 3. Diego Hypolito (Braz.) 15,900, ... 141. Slavomír Michňák (SR) 13,866 - nepostúpil do finále

kôň s držadlami (254 klasifikovaných). 1. Krisztián Berki (Maď.) 16,066, 2. Alexander Naddour (USA) 15,633, 3. Sašo Bertoncelj (Slovin.) 15,558, ...33. Slavomír Michňák (SR) 14,500 - nepostúpil do finále

kruhy (244 klasifikovaných): 1. Liou Jang (Čína) 15,933, 2. Denis Abľazin (Rus.) 15,866, 3. Eleftherios Petrounias (Gréc.) 15,733, ... 207. Slavomír Michňák (SR) 12,800 - nepostúpil do finále

preskok (38 klasifikovaných s priemerom z dvoch skokov, rátalo sa do súťaže jednotlivcov): 1. Jang Hak-seon (Kór. rep.) 15,449 (prvý skok: 15,366, druhý skok: 15,533), 2. Denis Abľazin (Rus.) 15,383 (prvý skok: 15,266, druhý skok: 15,500), 3. Ri Se-gwang (KĽDR) 15,250 (prvý skok: 15,400, druhý skok: 15,100), ...Slovensko nemalo zastúpenie

preskok (252 klasifikovaných s jedným skokom, rátalo sa do viacboja): 1. Oleg Verňajev (Ukr.) 15,466, 2. Kohei Učimura (Jap.) a Ri Se-gwang (KĽDR) - obaja 15,400, ... 168. Slavomír Michňák (SR) 13,666

bradlá (253 klasifikovaných): 1. Danell Leyva (USA) 15,900, 2. Oleg Verňajev (Ukr.) 15,766, 3. Jusuke Tanaka (Jap.) 15,700, ... 167. Slavomír Michňák (SR) 13,200 - nepostúpil do finále

hrazda (248 klasifikovaných): 1. Epke Zonderland (Hol.) 15,600, 2. Kohei Učimura (Jap.) 15,200, 3. Čang Čcheng-lung (Čína) 15,166, ... 109. Slavomír Michňák (SR) 13,200 - nepostúpil do finále

Džudo

Výsledky jednotlivých hmotnostných kategórií na sobotňajších majstrovstvách Slovenska v Banskej Bystrici:

MUŽI

Do 60 kg: 1. Marek Pentka (Dukla Banská Bystrica), 2. Matúš Urbančík (Zemplín Michalovce), 3. Martin Mokoš (STU Bratislava) a Štefan Matiaš (Dukla Banská Bystrica)

Do 66 kg: 1. Matej Poliak (STU Bratislava), 2. Martin Jantek (Dukla Banská Bystrica), 3. Vladimír Pustaj (Judo Club ZŤS Martin) a Alexander Roman (ŠK Kolárovo)

Do 73 kg: 1. Martin Zagorov (STU Bratislava), 2. Martin Becík (Dukla Banská Bystrica), 3. František Zicho (Mladosť Žilina) a Adam Gažo (Dukla Banská Bystrica)

Do 81 kg: 1. Peter Žilka (Judo Klub Sokol Vrútky), 2. Matúš Milichovský (Dukla Banská Bystrica), 3. Miroslav Kopiš (Judo Club ZŤS Martin) a Jerguš Mráz (Dukla Banská Bystrica)

Do 90 kg: 1. Milan Randl (Dukla Banská Bystrica), 2. Patrik Macko (TJ Sokol Bratislava), 3. Eduard Vidra (TJ Sokol Bratislava) a Ernest Karpáty (ŠK Kolárovo)

Do 100 kg: 1. Matej Hajas (Dukla Banská Bystrica), 2. Jozef Gajdoš (ZŤS Dubnica nad Váhom), 3. Patrik Pšenák (Patrónka Bratislava), 4. Marek Horváth (DK Spišská Nová Ves) - štartovali štyria pretekári

Nad 100 kg: 1. Jozef Majer (Slávia PU Prešov), 2. Dárius Bozay (AŠK Slávia Trnava), 3. Zlatko Potičný (Judo Club Bardejov) - štartovali traja pretekári

ŽENY

Do 48 kg: 1. Dominika Kincelová (Zemplín Michalovce), 2. Barbora Rýdza (ZTS Dubnica nad Váhom), 3. Eszter Hortobagyiová (UMB Banská Bystrica) - štartovali tri pretekárky

Do 52 kg: 1. Andrea Krišandová (Dukla Banská Bystrica), 2. Tereza Rýdza (ZTS Dubnica nad Váhom), 3. Michaela Hladová (MŠK Vranov nad Topľou) - štartovali tri pretekárky

Do 57 kg: 1. Viktória Majorošová (STU Bratislava), 2. Magdaléna Mužíková (STU Bratislava), 3. Karin Czibulová (STU Bratislava) a Sophia Kanátová (STU Bratislava)

Do 63 kg: 1. Ivana Komlóšiová (AŠK Slávia Trnava), 2. Martina Petríková (AŠK Slávia Trnava), 3. Zuzana Očenášová (TJ Mladosť Rimavská Sobota), 4. Tina Mlynarčíková (STU Bratislava) - štartovali štyri pretekárky

Do 70 kg: 1. Adela Jakubcová (Judo Club ZŤS Martin), 2. Alexandra Peterová (STU Bratislava), 3. Zuzana Kaňková (TJ Sokol Bratislava), 4. Martina Varadyová (Zemplín Michalovce) - štartovali štyri pretekárky

Vodné pólo

Slovenský pohár mužov

A-skupina (Topoľčany):

KPŠ Nereus Žilina - ČH Hornets Košice 10:19 (3:7, 2:3, 1:4, 4:5)

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - Pirana SC Topoľčany 29:5 (5:2, 6:1, 9:1, 9:1)

KPŠ Nereus Žilina - Pirana SC Topoľčany 6:10 ( 2:1, 1:4, 1:2, 2:3)

ČH Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 8:20 (2:5, 1:3, 3:4, 2:8)

B-skupina (Nováky):

Slávia UK Bratislava - KVP Komárno 16:7 (4:1, 3:2, 6:3, 3:1)

KVP Nováky - Slávia UK Bratislava 13:7 (5:2, 3:1, 3:2, 2:2)

Krasokorčuľovanie

Memoriál Ondreja Nepelu v Bratislave

Tance: 1. Maia Shibutaniová, Alex Shibatani (USA) 162,98, 2. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (Tal.) 143,94, 3. Federica Testová, Lukáš Csölley (SR) 127,22

Muži: 1. Stephen Carriere (USA) 219,76, 2. Kim Jin Seo (Kór. rep.) 207,34, 3. Gordej Gorškov (Rus.) 206,55, ... 6. Marco Klepoch 119,84, 7. Jakub Kršňák (obaja SR) 110,64

Bejzbal

Výsledky piatkových stretnutí 1. kola play-off (hrá sa na 3 víťazstvá)

Americká liga - semifinále:

Baltimore - Detroit 7:6 - stav série: 2:0, Los Angeles Angels - Kansas City 1:4 - stav série: 0:2

Národná liga - semifinále:

Los Angeles Dodgers - St. Louis 9:10 - stav série: 0:1, Washington - San Francisco 2:3 - stav série: 0:1

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  6. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  7. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  9. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  10. Najužitočnejšia appka
  1. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  2. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  8. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  9. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  1. Najužitočnejšia appka 17 291
  2. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 16 781
  3. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 989
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 604
  5. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 8 900
  6. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 371
  7. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 5 167
  8. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 4 809
  9. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 3 342
  10. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 3 321

Téma: Tenis


Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Hamšík vypadol z Ancelottiho zostavy, o odchode neuvažuje

Nerozumiem, odkiaľ tieto správy pochádzajú, odbil tvrdenia agent Petráš.

Blog Radovana Bránika

Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von

Ľudia z pozadia firmy BYTES sa v obave z negatívnej publicity ozvali.

ROZHOVOR S DAVIDOM ENGELSOM - FÓRUM

Belgický historik: Čaká nás čo Rimanov v prvom storočí pred Kristom

K vláde majú prísť autoritárske režimy.

Neprehliadnite tiež

Autorská strana Petra Fukatscha

Každý klub chce vychovať Hamšíka

Ako sa u nás darí mladému futbalu.

Žilina deklasovala Senicu a oslávila Pečovského rekord

V 9. kole Fortuna ligy zvíťazili okrem Žiliny aj Slovan, Trenčín, Ružomberok a Nitra.

Kližan porazil Wawrinku na ceste do finále turnaja v Petrohrade

Vďaka postupu do finále sa Kližan posunie v online poradí rebríčka ATP na priebežné 49. miesto.

Slovenský olympijský výbor oslávil 25. výročie svojho vzniku Cestou na Olymp

Na galavečeri sa zúčastnilo 28 olympijských medailistov zo Slovenska.