Takto Kližan oslavoval víťazstvo nad Nadalom.
Takto Kližan oslavoval víťazstvo nad Nadalom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. okt 2014 o 08:32

Martin Kližan nastúpil v Pekingu proti Berdychovi, v Španielsku pútal súboj Valencie s Atléticom Madrid.

BRATISLAVA. Podarí sa Martinovi Kližanovi nadviazať na životný úspech? Dostane Barcelona prvý gól ligovej sezóny? Chytí sa nevýrazný Liverpool?

Odpovede na tieto aj iné otázky priniesla športová sobota.

Toto je päť zápasov, ktoré sa oplatilo sledovať.

Anglicko – Premier League – 7. kolo

Aston Villa – Manchester City 0:2 (0:2)

Góly: 82. Yaya Touré, 88. Aguero

Predzápasové kurzy: 7,50 - 4,50 - 1,50

Manchester City triumfoval na ihrisku Aston Villy 2:0 vďaka dvom gólom v záverečnej desaťminútovke.

Najskôr sa v 82. minúte presadil Yaya Touré, o šesť minút neskôr potvrdil úspech hostí Sergio Agüero. "Citizens" sú v tabuľke druhí s dvojbodovou stratou na Chelsea, tá má ale zápas k dobru.

Tourého gól.

Liverpool – West Brom 2:1 (1:1)

Góly: 45. Lallana, 61. Henderson - 55. Berahino (z pok. kopu)

Predzápasové kurzy: 1,45 - 4,75 - 8,00

Futbalisti FC Liverpool sa po troch zápasoch tešili v anglickej Premier League opäť z víťazstva. V sobotňajšom dueli 7. kola zdolali West Bromwich Albion 2:1 a posunuli sa priebežne na siedmu priečku v tabuľke.

Liverpool v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Šktrelom otvoril skóre tesne pred koncom prvého polčasu zásluhou Adama Lallanu a hoci Saido Berahino v 56. minúte z penalty vyrovnal, o triumfe domácich rozhodol o päť minút neskôr Jordan Henderson. Škrtel odohral celý zápas a v 17. minúte videl žltú kartu.

Lallanov gól na 1:0.

Španielsko - Primera División - 7. kolo

Vallecano – Barcelona 0:2 (0:2)

Góly: 35. Messi, 36. Neymar

Barcelončania potvrdili svoju líderskú pozíciu aj v Madride a v novej sezóne najvyššej súťaže stále neinkasovali.

Na ihrisku Rayo Vallecano sa o triumf 2:0 postarali ešte v prvom polčase najjagavejšie hviezdy tímu Lionel Messi a Neymar dvoma gólmi v priebehu jedinej minúty.

Barcelona má na čele 19 bodov a skóre 19:0. Rayo Vallecano prišlo v zápase o dvoch vylúčených hráčov.

Čilský brankár Barcelony Claudio Bravo prekonal rekord v počte minút bez inkasovaného gólu od začiatku sezóny.

Muž, ktorý prišiel na Nou Camp v lete z Realu Sociedad San Sebastian, zlomil doterajší historický zápis 560 minút bez gólu. Ten držal bývalý brankár Barcelony a Realu Sociedad Pedro Maria Artola zo sezóny 1977/1978.

Predzápasové kurzy: 10,00 - 7,00 - 1,22

Valencia – Atlético Madrid 3:1 (3:1)

Góly: 6. Miranda (vlastný), 8. Gomes, 13. Otamendi - 29. Madžukič

Predzápasové kurzy: 2,88 - 3,20 - 2,50

Futbalisti španielskeho majstra Atlética Madrid prehrali na trávniku FC Valencia 1:3.

Domáci už v 13. minúte viedli 3:0, no po polhodine znížil chorvátsky útočník hostí Mario Mandžukič a Atlético ešte v nadstavenom čase prvého dejstva nepremenilo penaltu, keď sa pomýlil Guilherme Siqueira.

Mandžukičov gól.

V druhom dejstve už zverenci argentínskeho trénera Diega Simeoneho márne lapali zajaca po poli. Valencia sa dostala na čelo tabuľky so 17 bodmi, o bod pred druhú Barcelonu, ktorá však v sobotu ešte hrá na štadióne Raya Vallecana.

Tenis – ATP 500 v Pekingu

Tomáš Berdych - Martin Kližan 6:4, 6:1 za 81 minút

Predzápasové kurzy: 1,20 - 4,50

Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v semifinále dvojhry na turnaji ATP v Pekingu. V pozícii kvalifikanta prehral s tretím nasadeným Čechom Tomášom Berdychom v dvoch setoch 4:6, 1:6.

Zverenec trénera Martina Damma neodplatil súperovi prehru z grandslamového US Open.

Kližan v nedeľu nebude bojovať o svoj tretí singlový titul na okruhu ATP, turnaj v Pekingu bol však pre neho veľmi úspešný.

Vo štvrťfinále dosiahol životný úspech keď vyradil bývalú svetovú jednotku a nasadenú dvojku Španiela Rafaela Nadala.