ManCity rozhodol v závere, Liverpool vyhral po troch zápasoch

Liverpoolčan Jordan Henderson oslavuje svoj víťazný gól do bránky West Bromu.
Liverpoolčan Jordan Henderson oslavuje svoj víťazný gól do bránky West Bromu. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. okt 2014 o 17:59

Swansea prišla o vedenie s Newcastlom, Sunderland zdolal Stoke City 3:1.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool sa po troch zápasoch tešili v anglickej Premier League opäť z víťazstva. V sobotňajšom dueli 7. kola zdolali West Bromwich Albion 2:1 a posunuli sa priebežne na siedmu priečku v tabuľke.

Liverpool v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Šktrelom otvoril skóre tesne pred koncom prvého polčasu zásluhou Adama Lallanu a hoci Saido Berahino v 56. minúte z penalty vyrovnal, o triumfe domácich rozhodol o päť minút neskôr Jordan Henderson. Škrtel odohral celý zápas a v 17. minúte videl žltú kartu.

Lallanov gól na 1:0.

Obhajca titulu Manchester City triumfoval na ihrisku Aston Villy 2:0 vďaka dvom gólom v záverečnej desaťminútovke.

Najskôr sa v 82. minúte presadil Yaya Touré, o šesť minút neskôr potvrdil úspech hostí Sergio Agüero.

"Citizens" sú v tabuľke druhí s dvojbodovou stratou na Chelsea, tá má ale zápas k dobru.

Tourého gól.

Hráči Swansea remizovali s Newcastlom 2:2. Domáci dvakrát viedli, ale gólovo dokázal vždy odpovedať Senegalčan Papiss Cissé. Newcastle je v tejto ligovej sezóne stále bez trojbodového zápisu.

Leicester prišiel o víťazstvo nad Burnley až v šiestej minúte nadstavenia, v dramatickej koncovke sa z priameho kopu presadil Ross Wallace.

Anglicko - Premier League - 7. kolo

Hull City - Crystal Palace 2:0 (0:0)

Góly: 60. Diamé, 89. Jelavič

FC Liverpool - West Bromwich Albion 2:1 (1:0)

Góly: 45. Lallana, 61. Henderson - 56. Berahino (z 11m)

/Škrtel za domácich celý zápas+ŽK/

Swansea City - Newcastle United 2:2 (1:1)

Góly: 82. Touré, 88. Agüero

Domov»Futbal»Anglicko»ManCity rozhodol v závere, Liverpool vyhral po troch zápasoch