Daniel Martin vyhral klasiku Okolo Lombardie

Martinova radosť na pódiu.
Martinova radosť na pódiu. (Autor: SITA/AP)
SITA|5. okt 2014 o 18:56

Novým lídrom svetového rebríčka sa stal Alejandro Valverde, zrejme bude celkovým víťazom WorldTour 2014.

BERGAMO. Ír Daniel Martin sa stal víťazom klasických cyklistických pretekov Okolo Lombardie, ktoré boli súčasťou série WorldTour.

V dramatickom závere v Bergame zdolal o jednu sekundu Alejandra Valverdeho a vlaňajšieho majstra sveta Ruia Costu.

Jazdec tímu Garmin Sharp Martin patril do okruhu širších favoritov, v záverečnom zjazde bol v úniku a definitívne zaútočil v záverečnom kilometri.

Martin vyhral druhú klasiku zaradenú medzi monumenty, v roku 2013 sa presadil na Liége - Bastogne - Liége.

Slovenskí cyklisti na Okolo Lombardie neštartovali. Valverde sa stal vďaka 2. miestu novým vedúcim mužom svetového rebríčka a ak sa nestane nič nepredvídané bude celkovým víťazom WorldTour 2014.

Do konca série sú na programe ešte preteky Okolo Pekingu, predstihnúť ho môže iba Alberto Contador, ktorý by však v Číne nemal štartovať.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Lombardie

1. Daniel Martin (Ír.) Garmin Sharp 6:25:33 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 3. Rui Costa (Portug.) Lampre-Merida, 4. Tim Wellens (Belg.) Lotto Belisol, 5. Samuel Sánchez (Šp.) BMC Racing, 6. Michael Albasini (Švaj.) Orica GreenEdge, 7. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing, 8. Joaquin Rodríguez (Šp.) Kaťuša všetci +1 s