Slovan v Petrohrade prehral 2:7, Janus musel striedať

V bránke Slovana opäť dostal prednosť Jaroslav Janus. V polovici zápasu ho vystriedal Backlund. (Autor: SITA)
SITA|6. okt 2014 o 19:48

Petrohrad v tejto sezóne prehral iba jeden zápas. Hokejistov Slovana Bratislava zdolali jasne 7:2.

PETROHRAD. Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali druhý výjazd v základnej časti KHL 2014/2015 debaklom 2:7 na ľade lídra celej súťaže SKA Petrohrad. V domácom drese sa hetrikom blysol útočník Artemij Panarin. Zverenci trénera Petriho Matikainena tak nepredĺžili šnúru troch víťazstiev a v tabuľke Západnej konferencie im patrí so ziskom 18 bodov 8. miesto.

Slovanisti si v prvej tretine vytvorili tri čisté šance, no v koncovke neuspeli a po presilovkovom góle Panarina zo 17. minúty prehrávali 0:1. V úvode druhej časti dokázal na presný zásah domáceho Tonyho Martenssona odpovedať šikovným tečom český legionár Michal Vondrka, ktorý strelil svoj piaty gól v ročníku.

Zápas sa zlomil v 28.-29. minúte, keď Petrohrad dvoma gólmi definitívne rozhodol o svojom triumfe. V tretej tretine "belasí" už nedokázali zastaviť rozbehnutých domácich a inkasovali ešte trikrát. Tridsaťšesť sekúnd pred koncom spravil poslednú korekciu výsledku obranca Ivan Baranka.

Slovan odohrá ďalší duel v rámci trojzápasovej série na klziskách súperov v stredu, keď o 18.30 SELČ zavíta na ľad lotyšského Dinama Riga. O ďalšie dva dni zakončí "trip" stretnutím v bieloruskej metropole s Dinamom Minsk.

Kontinentálna hokejová liga

Petrohrad - Slovan Bratislava 7:2

Góly: 17. Panarin (Šipačov, Dadonov), 23. Martensson (Červenka, Thoresen), 28. Panarin (Kutejkin, Dadonov), 29. Kadejkin (Jermakov) 46. Červenka, 50. Panarin, 50. Červenka - 24. Vondrka (Štajnoch), 60. Baranka

Petrohrad: Ivannikov - Rjasenskij, Chafizullin, Kutejkin, Alexandrov, Belov, Čudinov, Judin, Jermakov - Ericsson, Tichonov, Kovaľčuk - Dadonov, Šipačov, Panarin - Thoresen, Martensson, Červenka - Ketov, Kadejkin, Ponikarovskij

Slovan Bratislava: Janus (29. Backlund) - Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Starosta - Nagy, Murley, Vondrka - Netík, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, Hudáček - Šťastný, Bližňák, Lunter

Priebeh zápasu

60. min. Slovan ešte v poslednej minúte znížil gólom Ivana Baranku. V Petrohrade však prehral 2:7.

57. min. Slovan vystrelil na brankára Petrohradu už 31 striel, do jeho bránky sa však stále dostala iba jedna.

pucik_15.jpg 50. min. Zo zápasu sa stala gólová exhibícia domáceho Petrohradu. Panarin strelil už hetrik a Červenka pridal za štyri minúty dva góly. Prvý strelil po parádnom blafáku počas trestného strieľania.

Samostatný nájazd Romana Červenku na 5:1.

42. min. Domáci hráči Petrohradu budú hrať po faule Baranku presilovú hru.

41. min. Slovan začal tretiu tretinu náporom, v Petrohrade to ešte nezabalil.

Skončila sa druhá tretina. Petrohrad v jej priebehu strelil tri góly a vedie 4:1.

39. min. Slovan dohráva tretinu v početnej výhode. Na trestnej lavici sedí strelec druhého gólu Martensson.

29. min. Slovan vystriedal brankára, namiesto Janusa prišiel do bránky Backlund.

pucik_15.jpg 29. min. V úvodnej desaťminútovke druhej tretiny dostal Slovan už tretí gól. Janusa prestrelil tentoraz Kadejkin.

pucik_15.jpg 28. min. V druhej tretine padol už tretí gól. Na 3:1 pre domácich zvýšil po odrezenom puku od Janusa opäť Panarin.

pucik_15.jpg 24. min. Slovan na dvojgólové vedenie domácich rýchlo odpovedal a Vondrka znížil šťastným gólom na 1:2. Asistoval mu Štajnoch.

pucik_15.jpg 22. min. Slovan nešťastne dostal druhý gól. Nahodený puk nedokázal Janus skryť pod svoje chrániče a odrazený puk poslal do bránky Martensson s pomocou Čecha Romana Červenku a obrancov Slovana.

21. min. Slovan začal druhú tretinu nádejnou situáciou. Ani Vondrka sa však nepresadil.

Prvá tretina sa v Petrohrade skončila. Domáci vyhrávajú so Slovanom 1:0. Hostia však po prvej tretine vedú na strely 13:10. Stav na vylúčenia je 2:2.

pucik_15.jpg 17. min. Domáci Panarin využil na prvý gól zápasu presilovku. Petrohrad vedie so Slovanom 1:0.

12. min. Veľkú šancu mal Slovanista Surový, Ivannikov puk za chrbát nepustil.

9. min. Slovan mal veľkú šancu, ale pred brankárom Ivannikovom sa nepresadil. Aktuálne je to na strely 4:2 pre domácich.

5. min. Domáci Petrohrad začal náparom a ako prvý vystrelil na Janusa dva puky. Slovanisti sa zodpovedne bránia. Za najväčšiu hviezdu hostí určila pred zápasom ruská televízia Ladislava Nagya.

Petri Matikainen, tréner Slovana (zdroj: www.hcslovan.sk): "Zápas sme začali trošku nervózne, no dokázali sme prežiť úvodné minúty bez inkasovania gólu. Ďalšie minúty prvej tretiny sme hrali veľmi dobre, vytvorili si dostatok gólových príležitostí, stretnutie bolo vyrovnané. V druhej tretine sme dobre kontrolovali hru v útočnom pásme, no bohužiaľ sme spravili zopár chýb, ktoré veľmi efektívne hrajúce SKA využilo - z každej šance dali gól. Nie sme spokojní s tým, ako sme odohrali tretiu tretinu. Chceli sme byť aktívni, no spravili sme chyby, z čoho pramenili ďalšie inkasované góly. Dnes sme vysoko prehrali, no v hre vidím viacero pozitív, na ktorých musíme stavať v nasledujúcich stretnutiach."

Domov»Hokej»KHL»Slovan v Petrohrade prehral 2:7, Janus musel striedať