Mladí Slováci remizovali s Talianskom 1:1, Galád ľutoval gól

Lukáš Pauschek (vľavo) v súboji s Talianom Christianom Battocchiom.
Lukáš Pauschek (vľavo) v súboji s Talianom Christianom Battocchiom. (Autor: TASR)
Sportnet|10. okt 2014 o 16:39

Slovenská reprezentácia do 21 rokov v prvom zápase play-off o postup na ME do Česka doma remizovala.

Slovensko - Taliansko 1:1 (0:0)

Góly: 69. Zreľák - 54. Belloti. Rozhodoval: Dias (Portug.), ŽK: Mihalík - Crisetig, Molina, Viviani, 3847 divákov (vypredané)

Slovensko: Rusov - Pauschek, Niňaj, Teixeira, Mazáň - Lásik, Paur - Schranz (66. Malec), Hrošovský, Mihalík (56. Lobotka) - Zreľák

Taliansko: Bardi - Bianchetti, Rugani - Zappacosta, Biraghi - Baselli (71. Crisetig), Viviani, Battochio - Bernardeschi (61. Molina), Berardi, Belotti´(89. Longo)

ZLATÉ MORAVCE. Slovenskí futbalisti do 21 rokov naďalej majú šancu na postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Česka.

V piatkovom zápase play-off uhrali v Zlatých Moravciach proti favorizovaným Talianom remízu 1:1. Ak chcú naši postúpiť, v utorkovej odvete musia skórovať.

Aktuálni vicemajstri Európy Taliani nevyužili prvopolčasovú prevahu, krátko po prestávke ale futbalovejší tím skóroval zásluhou svojho najlepšieho hráča Andreu Belottiho.

Inkasovaný gól naštartoval domácich, ktorí v 69. min vyrovnali zásluhou Zreľáka. Záverečný slovenský tlak už víťazný gól nepriniesol. Zverenci Ivana Galáda podali sympatický výkon, boli bojovnejším tímom.

Naposledy na ME v roku 2000

Spomedzi hostí v talianskej lige vyniká Domenico Berardi, ten však má povesť problémového hráča

. Medzi najväčšie talianske brankárske nádeje patrí Francesco Bardi. Trénerom mladíkov je Luigi di Biagio, bývalý hráč Interu Miláno.

Slováci by si v prípade úspechu v odvete zahrali na ME prvýkrát od domáceho šampionátu v roku 2000. Semifinalisti osemčlenného turnaja sa kvalifikujú na olympiádu v Riu de Janeiro.

Naši pred dvomi rokmi v play-off neprešli cez Holanďanov, pred ktorými v súčasnom cykle vyhrali kvalifikačnú skupinu.

Problémy robil hlavne Belotti

Úvodné pološance zápasu patrili Talianom, po štvrťhodine ale Schranzova krížna strela minula Bardiho bránku. Z domácich bol aktívny hlavne šikovný Hrošovský, ktorého strelu v polovici prvého polčasu však tečom stlmila domáca obrana.

Slovenskú aktivitu následne vystriedala talianska futbalovosť. Našim robil problémy hlavne Belotti. Po polhodine sa prebil cez nedôsledného Teixeru, strelou z uhla neuspel.

Najväčšiu taliansku šancu prvého polčasu priniesla 45. min, keď hviezdny Berardi v protiútoku oklamal našich obrancov, Rusov ale jeho strelu vyrazil.

Vyrovnal Zreľák

Po prestávke opäť podržal spoluhráčov Rusov, včasne vybehol proti Belottimu. Najlepší hráč zápasu sa presadil v 54. min, skóroval hlavou po rohovom kope.

Taliani sa po góle stiahli, v 69. min mierny slovenský tlak využil Zreľák. Vyhral súboj s obrancom a z otočky krížnou strelou vyrovnal. Slováci ožili, vypracovali si tlak, vyložené šance však nie.

Teixeirova ani Niňajova strela v talianskej bránke neskončili. V nadstavenom čase mohli rozhodnúť hostia rýchlym protiútokom, Niňaj však výborne zasiahol pred Longom.

Odveta je na programe v utorok 14. októbra v Reggiu Emilia.

Ivan Galád, tréner SR 21: "Baráž sa hrá na postup, no proti vicemajstrovi Európy sme dnes ukázali dobrú hru. Bol to vyrovnaný zápas a boli fázy, v ktorých sme boli lepší. Rozhodne sa v Taliansku, pre mňa je dôležité, že ľudia ocenili výkon chlapcov potleskom. Taliani boli vynikajúci, mali veľa šanci, veľmi nám pomohol brankár Rusov. Náš scenár bol vyhrať 1:0, škoda inkasovaného gólu. V Taliansku budeme môcť počítať už aj s Ondrejom Dudom a určite sa pobijeme o postup."

Adam Zreľák, strelec vyrovnávajúceho gólu Slovenska: "V prvom polčase sme hrali opatrne. V druhom dejstve dal súper gól po našej chybe zo štandardky, no potom sme ich zatlačili. Som rád, že mi to tam padlo a že som pomohol chlapcom vybojovať remízu."

Dobrivoj Rusov, brankár SR: "Sme spokojní, vzhľadom na vývoj zápasu remíze nie je zlá. Teraz hráme o všetko. Pokiaľ ide o prvý gól, nepokryli sme talianskeho hráča pri štandardke, on to predĺžil a pre Belottiho už nebol problém zasunúť loptu do bránky. Chvalabohu že sme strelili vďaka Adamovi krásny vyrovnávajúci gól."

Online prenos

93. min: Mazáň pálil z diaľky tesne nad.

90. min: Po rohu lietala lopta v šestnástke Talianov, ale k zakončeniu sa Slováci nedostali. Hneď z protiútoku pohrozili hostia, ale skvele zasiahol Niňaj. Hrať sa bude ešte tri minúty.

82. min: Niňaj sa uvoľnil v šestnástke, ale jeho strela šla nad bránku. Slováci majú aj vďaka štandardným situáciám prevahu.

75. min: Slováci tlačia, Teixeira po centri mieril v ťažkej pozícii nad bránku.

69. min: Vyrovnané na 1:1! Adam Zreľák si pätou spracoval dlhý pas a z hranice šestnástky prestrelil talianskych obrancov aj brankára Bardiho.

Zreľákov gól na 1:1.

66. min: Na trávnik prišiel Malec, ktorému sa strelecky darí v Nórsku, vystriedal Schranza.

63. min: Biraghi zahral v šestnástke rukou, ale penalta sa nepískala. Slováci sú aktívnejší, do šancí sa však nedostávajú.

54 min: Taliansko strieľa gól, po rohu sa presadil Belloti.

49 min: Belotti mal ďalšiu veľkú šancu, bol sám pred Rusovom, ale slovenský brankár opäť skvele zasiahol.

45. min: Veľká šanca Talianov, Bernadeschi sa pohral s Teixeirom, ale Rusov skvele vyrazil.

43. min: Pripomenuli sa aj Slováci, Hrošovský strieľal z hranice šestnástky, ale lopta šla vedľa.

37. min: Taliani stupňujú tlak, po ďalšom rohu hlavičkoval Bianchetti a loptu ešte tesne pred bránkou tečoval Battochio, ale mieril nad bránku.

33. min: Chyba Teixeiru, ale Niňaj v poslednej chvíli skomplikoval zakončenie Belottimu, lopta šla vedľa bránky.

32. min: Šikovný signál Talianov z rohového kopu, nebezpečnú strelu Bernadeschiho zblokoval Paur.

28. min: Diváci sa po zákroku v šestnástke dožadovali penalty v prospech Slovenska, ale rozhodca nepískal. Domáci zahrávali dva rohy v rade, zatiaľ predvádzajú sympatický výkon.

25 min: Šanca Slovenska, Schranz hlavou sklepol v šestnástke loptu pre Hrošovského, jeho strelu vo výbornej pozícii však obrana Talianov stlmila a brankár Bardi s ňou nemal vážnejšie problémy.

22. min: Po krídelnej akcii sa dostával do nebezpečnej pozície Belotti, ale Niňaj s Teixeirom mu v poslednej chvíli zabránili vystreliť.

17. min: Schranz pálil v šestnástke z veľkého uhla, ale netrafil bránku, taliansky gólman nemusel zasahovať

12. min: Slováci zahrávali dva rohy, ale k vážnejšiemu zakončeniu sa nedostali

8. min: Rusov výborne zasiahol po strele Belottiho

3. min: Prvá strela Talianov, ale brankár Rusov si s ňou poradil

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladí Slováci remizovali s Talianskom 1:1, Galád ľutoval gól