OPRAVENÉ 11:17

Sekera dvakrát asistoval, na víťazstvo nad Halákom to nestačilo

V jedinom nočnom zápase NHL vyhrali Islanders na ľade Caroliny 5:3, brankár hostí Jaroslav Halák mal 21 úspešných zákrokov.

Jaroslav Halák dostáva gól od Nathana Gerbeho.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v jedinom piatkovom zápase zámorskej NHL na ľade Caroliny Hurricanes 5:3.

Na víťazstve hostí sa výraznou mierou podieľal slovenský brankár Jaroslav Halák. Pri premiére v newyorskom drese zastavil dvadsaťjeden striel s 87,5-percentnou úspešnosťou zákrokov.

"Carolina hrala doma a jej fanúšikovia ju hnali dopredu. My sme len chceli vyhrať tento zápas a získať dva body,“ povedal po zápase Halák pre oficiálny web NHL.

Na druhej strane sa v drese Caroliny predstavil ďalší Slovák, obranca Andrej Sekera. Rovnako ako pre Haláka, aj pre neho to bol prvý zápas v novom pôsobisku, kam prišiel v lete z Buffala.

Nastúpil v prvej obrane ako asistent kapitána a viackrát sa podieľal na nebezpečnom ohrozovaní bránky Islanders. Asistoval pri góloch Nathana Gerbera a Chrisa Terryho v tretej tretine.

Sekerova druhá asistencia.

Prispeli nové tváre

Islanders viedli necelých osem minút pred koncom už 5:1. Noc bohatú na body zažil útočník Brock Nelson, ktorý strelil dva góly a na ďalšie dva prihral. Jeho druhý gól bol teč Boychukovej strely.

„Zasiahlo ma to nad chránič holení, tak to tam asi chvíľu bude vidno. Ale na papieri to zostane a to je to, na čom záleží."

"K víťazstvu prispeli výrazne aj nové tváre v našom tíme. Ak sa k nám v ďalších zápasoch pridajú so strieľaním gólov ďalší hráči, budeme mať celkom dobré mužstvo,“ povedal Nelson.

Iný debut si pravdepodobne predstavoval Bill Peters na lavičke Hurricanes. Štyridsaťdeväťročný tréner sa po troch sezónach v pozícii asistenta Detroite pred touto sezónou ujal postu hlavného kouča v Caroline.

„Chlapci odviedli celkom dobrú prácu. Príliš často sme však nezmyselne nahadzovali puk do útočného pásma a sami sme si to spravili ťažšie, ako to malo byť.“

Odveta už v sobotu

Napriek piatim gólom z dvadsaťjeden striel odmietol zvaliť vinu na brankára Cama Warda.

„Vždy sa pozriem najprv na hráčov, ktorí sú pred brankárom, až potom na brankára. Myslím, že z jeho strany to nebolo až tak zlé. Sami sme si to príliš často zbytočne kazili a v takýchto prípadoch na to vždy doplatia dobrí hráči.“

Na odvetu nebude musieť Carolina čakať dlho, oba tímy proti sebe nastúpia už v noci zo soboty na nedeľu, keď sa v zápasoch predstaví všetkých 30 tímov NHL. Stretnutie tentoraz odohrajú v Nassau Coliseum v New Yorku.

Hokej - NHL - piatok

Carolina - New York Islanders 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)

Góly: 42. Gerbe (Faulk, SEKERA), 55. Terry (SEKERA, Nash), 59. E. Staal (Lindholm, Tlustý) - 18. Boychuk (Okposo, Tavares), 19. Nelson (Tavares, Boychuk), 28. Nelson (Boychuk, Tavares), 46. Grabovskij (Strome, Nelson), 53. Hamonic (Nelson, Strome).

Slováci v akcii

Andrej Sekera (Carolina) 22:08 0 2 2 0 2 0

Jaroslav Halák (Islanders) 59:59 3/24 87,5

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/