Najviac bodov: Jankovič 25, Bannister 16, Bilič 12 - Vido 32, Novysedlák 16, J. Ward 12
TH: 24/18 - 13/5, fauly: 19 - 23, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Tomašovič, Hančík a Kurpaš, 550 divákov
BK Levickí Patrioti - MBK Handlová 93:76 (25:17, 21:29, 22:15, 25:15)
Najviac bodov: Igrutinovič 25, Jurjevič 20, Oluič 18 - Stanojevič 22, Drezga 15, Djurišič 12
TH: 30/20 - 20/17, fauly: 22 - 28, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Ženiš, Margala, Hricišin
BK Inter Incheba Bratislava - ŠKP Banská Bystrica 95:60 (24:12, 22:15, 24:14, 25:19)
Najviac bodov: Sedmák 20, Starosta 14, Kuffa 13 - Blagojevič 13, Everett Maree 11, Munks 10
TH: 27/15 - 20/12, fauly: 21 - 24, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Pipíška, Turčin, Holländer
Iskra Svit - BC Prievidza 69:83 (18:19, 20:20, 11:23, 20:21)
Najviac bodov: Coley 21, L. Jackson 16, Smajlagič 9 - Klarič 21, Batina 19, C. Jefferson 15
TH: 23/14 - 11/9, fauly: 16 - 24, trojky: 3 - 12, rozhodovali: Brziak, Kúkelčík a Šarišský
Ženy - 1. kolo ligy:
MBK Ružomberok - BK ŠKP 08 Banská Bystrica 82:49 (23:16, 20:4, 18:22, 21:7)
Najviac bodov: D. Baburová 25, Lázárová-Brezániová 22, Remenárová 12 - Števulová 11, Piperková 9, Ondrejková 8
TH: 21/19 - 13/7, fauly: 14 - 20, trojky: 1 - 6, rozhodovali: Gabara, Špirka a Karnay, 300 divákov
Piešťanské Čajky - BK SOUŽ Cassovia Košice 98:34 (24:17, 23:2, 29:8, 22:7)
Najviac bodov: Krč-Turbová 28, Zentková 13, Stehlíková a T. Páleníková po 12 - Timková a Mončeková po 8, Jassová 7
TH: 19/11 - 6/1, fauly: 13 - 20, trojky: 5 - 1, rozhodovali: Lamoš, Dula a Čeppan, 150 divákov
Hádzaná
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 8. kola hádzanárskej extraligy mužov:
HKM Šaľa - 1. MHK Košice 35:21 (15:9)
Najviac gólov: Meľnyk 7/4, E. Masaryk 6, Bočkay a Salvata po 5 - Kučer 6, Fuňak 5/2, Hriňák 4
Pok. hody: 5/5 - 10/3, vylúčení: 5 - 2, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 650 divákov
HáO Slovan Modra - MHáK Martin 24:21 (9:10)
Najviac gólov: Stachovič 6, P. Kintler 4/1, Raček 4 - Biro 7/2, Buvala 7, M. Štrbák a Saitz po 3
Pok. hody: 6/3 - 4/2, vylúčení: 2 - 5, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 300 divákov
Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 46:29 (23:17)
Najviac gólov: Hrstka 14/1, T. Urban 8, Rábek a Petro po 6 - T. Straňovský 10/5, Monczka 6, Pogány 5
Pok. hody: 1/1 - 5/5, vylúčení: 3 - 1, rozhodovali: Gedeon a Vydra, 1288 divákov
Volejbal
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola volejbalovej extraligy žien:
Bratislavský volejbalový klub - COP Nitra 3:1 (19, -18, 18, 23)
111 minút, rozhodovali: I. Sloboda a Pivarček, 50 divákov
Volley project UKF Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (17, 11, 24)
73 minút, rozhodovali: Gerboc a Smolko, 120 divákov
VTC Pezinok - Dobré zo Slovenska Prešov 3:0 (18, 14, 18)
63 minút, rozhodovali: Tiršel a Schimpl, 250 divákov
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola volejbalovej extraligy mužov:
VK Slávia Svidník - Spartak VKP Komárno 0:3 (-23, -17, -20)
72 min, rozhodovali: Drobňák a A. Sluk, 320 divákov
TJ Spartak Myjava - VK MIRAD PU Prešov 2:3 (12, 21, -15, -15, -11)
120 min, rozhodovali: Královič a Sarka, 250 divákov
VK KDS Šport Košice - ŠK Chemes Humenné 0:3 (-15, -10, -21)
71 min, rozhodovali: Servický a Höger, 250 divákov
VK Prievidza - VK Ekonóm SPU Nitra 3:2 (-21, 24, 17, -19, 16)
127 min, rozhodovali: Daruľa a Čuntala, 620 divákov
VKM Stará Ľubovňa - COP Trenčín 3:0 (23, 24, 18)
86 min, rozhodovali: Vaško a Porvazník, 200 divákov
Futbal
Prípravné zápasy.
Čile - Peru 3:0 (2:0)
Góly: 28. a 54. Vargas, 35. Medel, ČK: 40. Cruzado (Peru)
USA - Ekvádor 1:1 (1:0)
Góly: 5. Diskerud - 88. E. Valencia
Kolumbia - Salvádor 3:0 (1:0)
Góly: 8. Falcao, 49. a 52. Bacca
Tenis
ITF v egyptskom Sharm El Sheikhu.
Štvorhra - semifinále:
Sharrmadaa Baluuová, Si-Jao Wang (India/Čína-1) - Janina Geissová, Lujza Ryšková (Nem./SR) 6:1, 6:2
Motorizmus
VC Ruska
III. meraný tréning - sobota: 1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 1:38,726 min, 2. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes +0,290, 3. Valtteri Bottas (Fín.) Williams +0,371, 4. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull +1,029, 5. Felipe Massa (Braz.) Williams +1,228, 6. Daniil Kvjat (Rus.) Toro Rosso +1,283
Cyklistika
Okolo Pekingu
2. etapa (Čchung-li - Peking, 111 km):
1. Philippe Gilbert (Belg./BMC Racing) 2:29:02 h, 2. Reinardt Janse Van Rensburg (JAR/Giant), 3. Rui Costa (Portug./Lampre), 4. Sergej Černeckij (Rus./Kaťuša), 5. Daniel Martin (Ír./Garmin), 6. Pieter Serry (Belg./Omega Pharma-QuickStep) - všetci čas ako víťaz
Priebežná klasifikácia:
1. Philippe Gilbert (Belg./BMC Racing) 6:51:49 h, 2. Reinardt Janse Van Rensburg (JAR/Giant) +5, 3. Rui Costa (Portug./Lampre) +7, 4. Jesus Herrada (Šp./Movistar) +11, 5. Pieter Serry (Belg./Omega Pharma-QuickStep) +12, 6. Mickael Cherel (Fr./AG2R) +15
Streľba
V. akademické majstrovstvách sveta v Al Aine v SAE.
Výsledky - sobota:
vzduchová pištoľ 60
muži: 1. Park Dae-hun (Kór. rep.) 201,5 b. (v kvalifikácii 583), ... 7. Peter Baláž 94,7 (570), 13. Lukáš Daniel (obaja SR) 567
družstvá: 1. Poľsko 1712
športová puška 3x20
ženy: 1. Isabella Straubová (Nem.) 456,1 (581), ... 10. Jana Hyblerová (SR) 576
družstvá: 1. Kórejská republika 1728
skeet
muži (konečné poradie): 1. Daniel Herberger (ČR) 120 - semifinále 15, finále 15, 2. Giancarlo Tazza (Tal.) 123 - semifinále 14+4, finále 13, 3. Tomáš Nýdrle (ČR) 121 - semifinále 14+3, o 3. miesto 15, ... 8. Filip Kucharovič 119, 9. Filip Tekula 117, 10. Dominik Krčmár (všetci SR) 116
družstvá (konečné poradie): 1. Taliansko 363, 2. Česko 361, 3. Slovensko 352
Curling
Slovenské reprezentantky v curlingu Marína Gallová, Linda Salíni, Slávka Zubercová a Šárka Zubercová uspeli aj vo svojom záverečnom šiestom vystúpení v základnej fáze turnaja C-kategórie majstrovstiev Európy v holandskom Zoetermeeri. V piatok zvíťazili 10:3 nad Slovinkami, zápas sa skončil po 9. ende.
Hráčky SR sa kvalifikovali do play-off z prvej pozície a premožiteľky našli vo finále, kde podľahli tesne 5:6 Holanďankám, nad ktorými v utorok zvíťazili 7:6.
Reprezentační kolegovia Sloveniek Pavol, František, Tomáš a Peter Pitoňákovci v piatok prehrali 4:6 so Srbmi (po 9. ende). Majú na tomto podujatí zápasovú bilanciu 6 víťazstiev a 3 prehry a k tomu už istotu, že si zahrajú minimálne baráž o play-off.
Výsledky - ME v curlingu - C-kategória - piatok:
MUŽI
Slovensko - Srbsko 4:6 - ukončené po 9. ende
ŽENY
Slovensko - Slovinsko 10:3 - ukončené po 9. ende
finále:
Slovensko - Holandsko 5:6
Gymnastika
Majstrovstvá sveta v športovej gymnastike v čínskom Nan-ningu - sobotňajšie výsledky.
Finále na jednotlivých náradiach (postúpilo tam osem najlepšie ohodnotených gymnastov z kvalifikácie, maximálne však dvaja z jednej krajiny):
MUŽI:
Prostné: 1. Denis Abľazin (Rus.) 15,750 bodu, 2. Kenzo Širai (Jap.) 15,733, 3. Diego Hypolito (Braz.) 15,700, 4. Jacob Dalton (USA) 15,600, 5. Kim Han-sol (Kór. rep.) 15,500, 6. Rjohei Kato (Jap.) 15,466
Kôň s držadlami: 1. Krisztián Berki (Maď.) 16,033, 2. Filip Ude (Chor.) 15,783, 3. Cyril Tommasone (Fr.) 15,600, 4. Sašo Bertoncelj (Slovin.) 15,533, 5. Robert Seligman (Chor.) 15,400, 6. Alexander Naddour (USA) 15,300
Kruhy: 1. Liou Jang (Čína) 15,933, 2. Arthur Nabarrete Zanetti (Braz.) 15,733, 3. Jou Chao (Čína) a Denis Abľazin (Rus.) - obaja 15,700, 5. Samir Ait Said (Fr.) 15,566, 6. Courtney Tulloch (V. Brit.) a Eleftherios Petrounias (Gréc.) - obaja 15,400
ŽENY:
Preskok: 1. Un Jong Hong (KĽDR) 15,599 (prvý skok: 15,766, druhý skok: 15,433), 2. Simone Bilesová 15,554 (prvý skok: 15,900, druhý skok: 15,208), 3. Mykayla Skinnerová (obe USA) 15,366 (prvý skok: 15,700, druhý skok: 15,033), 4. Alla Sosnická (Rus.) 14,966, 5. Claudia Fragapaneová (V. Brit.) a Giulia Steingruberová (Švaj.) - obe 14,716
Bradlá: 1. Jao Ťin-nan 15,633, 2. Chuang Chuej-tan (obe Čína) 15,566, 3. Daria Spiridonovová (Rus.) 15,283, 4. Ashton Locklearová (USA) 15,266, 5. Rebecca Downieová (V. Brit.) 15,166, 6. Alija Mustafinová (Rus.) 15,100