Daňo má prvé body v NHL, Hossa dal gól v oslabení

Brankár Calgary Jonas Hiller a hráč St. Louis Blues Jori Lehtera. Hiller takto vyrazil puk. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|12. okt 2014 o 07:22

Marko Daňo strelil v druhom zápase svoj prvý gól, jeho Columbus vyhral nad Rangers 5:2.

NEW YORK. Marko Daňo odohral druhý zápas v kariére v NHL a opäť víťazný. Po výhre 3:1 nad Buffalom vyhral jeho tím Columbus aj nad Rangers 5:2.

Daňo už tentokrát bodoval aj v osobných štatistikách kanadského bodovania súťaže. V prvej tretine asistoval pri góle Anisimova a v 14. minúte tretej tretiny zvyšoval na 4:1 pre domácich.

"Pozrel sa do neba a usmial sa", opísal prvý Daňov gól americký komentátor. Daňo dorazil strelu spoluhráča Daltona Prouta.

Devätnásťročného nováčika zo Slovenska vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Pred očami otca Jozefa strávil proti Rangers na ľade dvanásť minút, z dvoch striel sa ujala jedna.

„Bola to pre mňa skutočne výnimočná chvíľa. Som šťastný, že som sa presadil už v druhom stretnutí a pred vlastnými fanúšikmi. Teší ma, že môj gól mohol vidieť aj môj otec,“ vyjadril sa Marko Daňo.

Marko Daňo (vpravo) oslavuje svoj prvý gól v NHL so spoluhráčmi. Michael Chaput (v strede) a Fedor Ťuťin. FOTO - SITA/AP

Bozk venoval priateľke

Presný zásah oslávil na ľade, po góle stihol aj poslať bozk do hľadiska. Zámorskí novinári si mysleli, že to bol pozdrav pre otca Jozefa, ktorý sledoval súboj naživo. Bozk však smeroval k priateľke Miriam.

"Otec sedel na opačnej strane. Som šťastný, že mohol vidieť môj prvý gól. V hľadisku však bola aj moja priateľka Miriam, jej patril ten bozk,“ povedal pre Columbus Dispatch Daňo.

Dvadsaťsedmička draftu 2013 bojuje o väčšiu šancu v NHL. V úvode pôsobenia v Columbuse pomohli Daňovi absencie Nathana Hortona, Boona Jennera či Brandona Dubinského, aj vďaka nim sa dostal do prvého mužstva.

Z premiérového gólu sa tešil proti New Yorku Rangers, ktorý patrí medzi veľkokluby v NHL. "Je to veľká vec, čo sa mi podarila. Tím New York Rangers má dlhú históriu, skvelých hráčov,“ dodal Daňo.

Hossa dal pekný gól

Buffalo prehralo v Chicagu 2:6. Za hostí raz asistoval slovenský obranca Andrej Meszároš, za domácich dal na 4:2 gól v oslabení Marián Hossa, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Premiéru v novom drese absolvoval Richard Pánik, Toronto prehralo s Pittsburghom 2:5. Dvadsaťtriročný útočník strávil na ľade 8:17 minúty a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod.

Bodovo naprázdno vyšli aj Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, keď ich Detroit nestačil na Anaheim tesne 2:3.

Hetrik Čecha Jiřího Tlustého nestačil Caroline k výhre na ľade New Yorku Islanders, domáci uspeli bez Jaroslava Haláka a Ľubomíra Višňovského 4:3.

Nedarilo sa ani obrancovi Andrejovi Sekerovi, ktorého Carolina podľahla New Yorku Islanders 3:4. Slovenský bek bol najvyťaženejším hráčom duelu a zaznamenal jednu mínusku.

Víťazi Stanleyho pohára 2014 z Los Angeles zakopli aj vo svojom druhom vystúpení v sezóne, o výhre Arizony rozhodol 14 sekúnd pred koncom predĺženia Oliver Ekman-Larsson. Marián Gáborík neohrozil bránku Coyotes ani raz počas vyše 19 minút na ľade.

Sobota bola v NHL nebývalo hustá. Nastúpilo totiž všetkých 30 mužstiev. Z 15 zápasov sa 4 predlžovali.

Výsledky - sobota:

Boston - Washington 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 19. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Alzner), 31. M. Green (J. Kuznecov, Burakovsky), 59. J. Ward (Carlson, Burakovsky)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:56 min, 0+0, -1, 2 tr. minúty

Toronto - Pittsburgh 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Góly: 25. Lupul (Rielly, Gardiner), 51. Bozak (Percy) - 7. Hörnqvist (Ehrhoff), 8. Crosby (Hörnqvist, Letang), 18. Kunitz (Crosby, Malkin), 34. Malkin (Letang, Crosby), 49. B. Sutter (P. Martin, Malkin)

Richard Pánik (Toronto) odohral 8:17 min, 0+0, -1

Detroit - Anaheim 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 36. Glendening (Abdelkader, N. Kronwall), 42. Nyquist (Zetterberg, Franzén) - 22. Getzlaf (Perry, Maroon), 44. Beleskey (Kesler), 60. Getzlaf

Tomáš Tatar odohral 14:16 min, 0+0, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:50, 0+0, 2 strely

Tampa Bay - Ottawa 2:3 sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Hedman (Stamkos, V. Filppula), 53. B. Connolly (Boyle), 48. Karlsson (Chiasson, Ryan), 50. Stone (Turris), rozhodujúci sam. nájazd Zibanejad

Florida - New Jersey 1:5 (0:4, 1:1, 0:0)

Góly: 37. MacKenzie (Upshall, B. Campbell) - 3. T. Ruutu (Gelinas, Merrill), 9. Havlát (Gelinas, Eliáš), 14. Cammalleri (Židlický, Severson), 20. Severson, 23. Clowe (Ryder, Henrique)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 10:55 min, 0+0, -2, 1 strela

New York Islanders - Carolina 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 4. Tavares (Nelson, Boychuk), 15. Conacher (Tavares, Okposo), 27. Nelson (Boychuk, Okposo), 40. Bailey (Nielsen, Kuľomin) - 15. Tlustý (Liles, Siomin), 20. Tlustý (E. Staal, Siomin), 55. Tlustý

Andrej Sekera (Carolina) odohral 26:57 min, 0+0, -1

Philadelphia - Montreal 3:4 sn (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Raffl (Giroux, Voráček), 4. Simmonds (B. Schenn, Del Zotto), 21. Simmonds (Lecavalier, Streit) - 48. A. Markov (Gallagher, Subban), 50. Plekanec (Parenteau, A. Markov), 55. Galchenyuk (Plekanec, A. Markov), rozhodujúci sam. nájazd Parenteau

Columbus - New York Rangers 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Anisimov (Hartnell, DAŇO), 18. Foligno (Johansen, Savard), 30. Atkinson (Foligno, Johansen), 54. DAŇO (Prout, Chaput), 59. Atkinson (Hartnell) - 26. Stempniak (DuClair, M. Staal), 55. Rick Nash (DuClair)

Marko Daňo (Columbus) odohral 12:08 min, 1+1, +2, 2 strely, stal sa druhou hviezdou zápasu

St. Louis - Calgary 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 1. J. Lindström (P. Stastny, Steen), 9. Backes (Shattenkirk, P. Stastny), 24. Pietrangelo (Shattenkirk, Stastny), 28. Tarasenko (Schwartz, Shattenkirk) - 56. Glencross (Giordano, Brodie)

Nashville - Dallas 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 40. S. Weber (F. Forsberg, D. Roy), 49. Gaustad (Beck, Nystrom), 50. Nystrom (Gaustad), 60. Josi (Nystrom, S. Weber) - 8. Roussel (Daley, Garbutt)

Chicago - Buffalo 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)

Góly: 1. Shaw (Hjalmarsson, Saad), 3. Keith, 46. P. Kane (Shaw, Saad), 51. MARIÁN HOSSA (Toews, Seabrook), 54. Sharp (Toews, P. Kane), 58. Carcillo (Saad) - 8. Girgensons (MESZÁROŠ, Stafford), 19. Ennis (Stafford)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:29 min, 1+0, 5 striel, +1, stal sa prvou hviezdou zápasu, Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 17:20 min, 0+1, -4, 2 strely, 2 tr. min

Colorado - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Coyle (Brodin, R. Suter), 32. Zucker (Vanek, Dumba), 60. Parise (Cooke, Spurgeon)

Arizona - Los Angeles 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 20. Vermette (Yandle), 31. Boedker (Yandle, Stone), 65. Ekman-Larsson (Vermette, Yandle) - 2. Pearson, 13. J. Carter (Toffoli)

Marián Gáborík (LA) odohral 19:22 min, 0+0, -1

Vancouver - Edmonton 5:4 sn (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 25. Bonino (Hamhuis, Burrows), 31. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 48. Vey (D. Sedin, R. Vrbata), rozhodujúci sam. nájazd Higgins - 6. Hunt (Purcell, Perron), 11. Arcobello (Purcell, Perron), 23. Jakupov (Pouliot), 29. Joensuu (Arcobello, Fayne)

San Jose - Winnipeg 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Vlasic (Couture, Marleau), 6. Hertl (J. Thornton, Pavelski), 40. Marleau (Nieto, Burns)