Holandsko prehralo na Islande 0:2, Belgicko remizovalo v Bosne

Talian Graziano Pellé oslavuje gól do bránky Malty.
Talian Graziano Pellé oslavuje gól do bránky Malty. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. okt 2014 o 16:19

Lídrami A-skupiny sú Island a Česko, zatiaľ vyhrali všetky svoje zápasy. Oba tímy zdolali Holandsko.

BRATISLAVA. Futbalisti Islandu a Česka sú v kvalifikácii o Euro 2016 stále bez straty bodu. Island v pondelok prekvapujúco zdolal bronzový tím z MS Holandsko 2:0.

Česi zasa potvrdili úlohu favorita na ihrisku Kazachstanu víťazstvom 4:2. Oba tímy sú s plným počtom deviatich bodov na čele A-skupiny, so skóre 8:0 vedie Island.

Zverenci trénera Pavla Vrbu uspeli v Astane aj bez svojho kapitána Tomáša Rosického, ktorého do hry nepustilo zranené lýtko.

Island v Reykjavíku ťažil z nasadenia a bojovnosti a už v prvom polčase strelil Holanďanom dva góly Gylfi Sigurdsson. Najskôr premenil po desiatich minútach hry pokutový kop a pred koncom polčasu prudkou strelou pod brvno pridal druhý presný zásah.

Sigurdssonov druhý gól

Wales vedie skupinu

Holanďania sa ešte po prestávke snažili so skóre niečo urobiť, no nič to nezmenilo na ich druhej kvalifikačnej prehre. Ešte horšie sú na tom Turci, ktorí iba remizovali v Lotyšsku 1:1 a na konte majú po troch kolách jediný bod.

V šlágri B-skupiny sa v Zenici v dueli medzi Bosnou a Hercegovinou a Belgickom zrodila remíza 1:1. Domácich poslal do vedenia v 28. minúte Edin Džeko, Belgičania ale boli potom aktívnejším tímom a ich snahu zakončil vyrovnávajúcim gólom Radja Nainggolan.

Na čele skupiny je Wales, ktorý doma potvrdil predpoklady a vyhral nad Cyprom 2:1, hoci takmer celý druhý polčas hral s desiatimi mužmi. Izrael triumfoval na ihrisku Andorry aj vďaka hetriku Omera Damariho a v tabuľke figuruje na druhom mieste.

Džekov gól

Chorváti zdolali Azerbajdžan 6:0

Taliansko i Chorvátsko bez straty bodu dominujú v H-skupine. Taliani uspeli na Malte chudobne 1:0 gólom Graziana Pelleho z 24. minúty a situáciu im uľahčilo aj vylúčenie domáceho Michaela Mifsuda ešte v prvom polčase.

Neskôr išiel predčasne pod sprchy aj hosťujúci Leonardo Bonucci.

Chorváti zdolali Azerbajdžan v Osijeku 6:0, pod čo sa dvoma gólmi podpísal Ivan Perišič. Nóri doma vyhrali nad Bulharskom 2:1 a na lídrov skupiny strácajú tri body.

Pellého gól

Futbal - kvalifikácia o postup na ME 2016 do Francúzska - tretí hrací deň - pondelok

A-skupina

Kazachstan Česko 2:4 (0:2)

Góly: 84. a 90.+1 Logvinenko - 13. Dočkal, 44. Lafata, 56. Krejčí, 88. Necid

Island - Holandsko 2:0 (2:0)

Góly: 10. a 42. Sigurdsson (prvý z pok. kopu)

Andora - Izrael 1:4 (1:2)

Góly: 15. Lima (z pok. kopu) - 3., 41. a 82. Damari, 90.+ Hemed (z pok. kopu)

Bosna a Hercegovina - Belgicko 1:1 (1:0)

Góly: 28. Džeko - 51. Nainggolan

Wales - Cyprus 2:1 (2:1)

Góly: 13. Cotterill, 23. Robson-Kanu - 36. Laban, ČK: 48. King (Wales)

Chorvátsko - Azerbajdžan 6:0 (4:0)

Góly: 35. a 45. Perišič, 11. Kramarič, 45.+ Brozovič, 56. Modrič (z pok. kopu), 61. Sadygov (vlastný)

6. Azerbajdžan 3 0 0 3 2:10 0

Domov»Futbal»Reprezentácie»Holandsko prehralo na Islande 0:2, Belgicko remizovalo v Bosne