21. etapa: Montgeron - Paris Champs-Élysées | Sledujte naživo
AKTUALIZOVANÉ 10.13

Stamkos vyrovnal klubový rekord

Zdeno Chára odohral viac ako 22 minút a pripísal si dve trestné minúty.

Steven Stamkos.(Zdroj: TASR/AP)

BOSTON. Hráči Colorada Avalanche uspeli v pondelkovom zápase zámorskej hokejovej NHL na ľade Bostonu Bruins 2:1 a pripísali si prvé víťazstvo v novom ročníku.

V Bostone mohol o víťazstve domácich rozhodnúť Zdeno Chára, keď sa dve a pol minúty pred koncom riadneho času dostal do sľubnej príležitosti, ale strelou z ľavého kruhu Švajčiara Reta Berru neprestrelil.

Rozhodli v poslednej sekunde

Záverečných 30 sekúnd patrilo hráčom Colorada, ktorí zavreli súpera v pásme a nakoniec 0,4 sekundy pred koncom rozhodol o víťazstve Avalanche Briere. Šikovný útočník sa dostal k odrazenej strele obrancu Jana Hejdu a zblízka strelil svoj 300. gól v kariére. Lepší čas na dosiahnutie míľnika si ani nemohol vybrať.

"Verím, že ešte príde veľa gólov, ale z takéhoto mám špeciálnu radosť najmä po zlom vstupe do sezóny," povedal zámorským médiám Briere. Colorado v prvých dvoch zápasoch nestrelilo Minnesote ani gól, tímový strelecký účet v novej sezóne otvoril až po 143 minútach a 27 sekundách Jamie McGinn, ktorý v Bostone vyrovnal na 1:1.

Tretia prehra po sebe

Colorado odvrátilo vyrovnanie negatívneho rekordu z roku 1930, kedy hokejisti Montreal Maroons nedali gól v prvých troch zápasoch NHL. Boston pokračuje v zlom vstupe do sezóny a tri zápasy v základnej časti za sebou prehral naposledy medzi 10. a 15. marcom 2012.

"Vôbec sme nehrali zle, s výkonom som spokojný. V závere sme mali smolu, museli sme zhltnúť horkú pilulku," povedal tréner Boston Claude Julien. Bostonu sa doma s Coloradom nedarí, v TD Garden prehral s týmto súperom sedem zápasov v rade, naposledy vyhral 30. marca 1998.

Nedarilo sa ani ďalšiemu slovenskému bekovi. Andrej Meszároš a jeho Buffalo prehrali na domácom ľade s Anaheimom vysoko 1:5. Dvadsaťdeväťročný obranca odohral 21:10 min a zaznamenal mínusový bod, dve trestné minúty a jednu strelu na bránku súpera.

Hetrikom rozhodol o vysokom víťazstve Tampy Bay nad Montrealom 7:1. Steven Stamkos. Je to už jeho ôsmy hetrik v kariére, čím vyrovnal rekord Martina St. Louisa v Tampe Bay. Kanaďan mal v zápase až 12 striel na bránku súpera.

NHL - pondelok - výsledky

Boston - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 28. L. Eriksson (Söderberg, Reilly Smith) - 24. J. McGinn (Barrie, Duchene), 60. Briere (Hejda, MacKinnon)

Zdeno Chára (Boston) odohral 22:43 min a pripísal si dve trestné minúty

Buffalo - Anaheim 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 47. Enis - 16. Perry, 29. a 44. Karlsson, 43. Beleskey, 53. Kessler.
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 21:10, 1 strela, 2 trestné minúty, -1

Florida - Ottawa 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 36. MacArthur.
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 10:13 min, 2 trestné minúty

Tampa Bay - Montreal 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Góly: 6. Hedman, 10., 34. a 39. Stamkos, 47. Callahan, 47. Palat, 57. Namestnikov - 13. Gallagher.