AKTUALIZOVANÉ 22:55

Slovan prehral v Záhrebe 0:1, ide na štyri zápasy do Ruska

Mužstvá odohrali už štvrtý vzájomný zápas sezóny, belasí dva vyhrali, dva prehrali.

Jaroslav Janus.(Zdroj: TASR)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

Záhreb - Slovan 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 18. Segal (St. Pierre), 5500 divákov, strely na bránku 20:34

Rozhodovali: Safiullov, Sergejev - Balodis, Šichanov, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Medveščak: Brust - Flood, Martinovič, Carle, Morrison, Popovič, Hutchinson - Thomas, Anderson, Polushaj - Segal, St. Pierre, Pelletier - Perkovich, Murray, Kostovič - Trotter, Wright, Björkstrand

Slovan: Janus - 1. formácia: Baranka, Štajnoch, Bartovič, Surový, Netík - 2.: Sigalet, Sersen, Hudáček, Bližňák, Vondrka - 3.: Starosta, Foster, Jeglič, Tičar, Nagy - 4.: Brejčák, Lunter, White, Šťastný

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v KHL tretí zápas za sebou, keď sa čistým kontom a 34 úspešnými zákrokmi blysol v bránke domácich Kanaďan Barry Brust.

Vo štvrtom vzájomnom súboji v tejto sezóne si tak Slovan pripísal s Medveščakom druhú prehru.

Hostia nastúpili bez zraneného amerického útočníka Matta Murleyho, ktorého nahradil v druhej formácii Mário Bližňák.

Brankárovi Janusovi kryl chrbát Denis Godla, ktorého vytiahol Slovan z reprezentácie do 20 rokov.

Po súboji v Záhrebe pokračujú belasí sériou štyroch duelov v Rusku - v Čeľabinsku, Chanty-Mansijsku, Nižnekamsku a Togliatti. Vo štvrtok 30. októbra o 19.30 h privíta Slovan doma Novosibirsk.

Petri Matikainen, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Máme za sebou náročný program, odohrali sme päť zápasov za desať dní, čo je na našich najvyťažovanejších hráčoch vidieť, zranenia trápia tiež troch našich útočníkov. Napriek tomu som spokojný s hrou, ktorú sme dnes predviedli. S výnimkou prvej tretiny, sme v ostatných dvoch tretinách boli aktívnejší, vytvorili si veľké množstvo príležitostí a striel. Pochváliť musím gólmana domácich Barryho Brusta, ktorý podal skvelý výkon a dá sa povedať, že zabránil tomu, aby sme si odtiaľto odniesli body."

Online:

Zápas sa skončil, Slovanu nepomohla ani minútová powerplay bez Janusa.

51. min: Baranku vylúčili za držanie súperovej hokejky. Slovan oslabenie prežil, ale šance na vyrovnanie príliš nemá.

V úvode tretej tretiny už boli vonku domáci Thomas aj hosťujúci Foster, Janus podržal Slovan v oslabení.

Druhá tretina sa skončila, Slovan nevyužil v jej závere presilovku. Strely na bránku sú 14:21.

35. min: Akcia dvoch slovanistov na brankára domácich Brusta sa skončila famóznym zákrokom Brusta, ktorý nedovolil po prihrávke Bartoviča skórovať Whiteovi.

34. min: Slovanista White bol za hákovanie na trestnej laavici, Slovan veľký tlak domácich prežil.

30. min: Rozohral sa aj Slovan, asi mu je ľúto fanúšikov na štadióne, ktorí za mužstvom cestovali z Bratislavy. Vyrovnať mohli Hudáček a dvakrát aj Sigalet. Šanca pri hre 4 na 4 bola fakt výborná. Vonku sú Morrison a za oplácanie aj Šťastný.

V úvode druhej časti mohol Slovan dvakrát inkasovať, proti šanciam Palushaja a Segala bol pozorný Janus.

Slovan hrá so Záhrebom už 4. vzájomný zápas v tejto sezóne. Dva doteraz vyhral, jeden prehral. Všetko v riadnom hracom čase. Začala sa druhá tretina.

Skončila sa I. tretina, strely na bránku sú 7:8. Najviac striel za hostí (tri) vyslal Tomáš Surový.

18. min: Slovan takto inkasuje gól:

17. min: Na ľade sa toho dnes naozaj veľa nedeje. Strely na bránku sú od presilovky 3:6.

10. min: Slovan hral síce presilovku pri vylúčení Morrisona dobre, ešte si ale v zápase nevypracoval dobrú šancu.

7. min: Prvú vážnejšiu šancu zápasu mal domáci Björkstrand, ale Janus tím podržal.

Zápas sa začal.

Pred zápasom:

BRATISLAVA. S menšími zmenami v zostave v porovnaní s nedeľňajším domácim duelom KHL proti Jokeritu Helsinki (2:4) nastúpi Slovan Bratislava v utorok na ľade Medveščaku Záhreb.

Tréner Petri Matikainen nemôže pre zranenie rátať s americkým centrom Mattom Murleym, ktorého v druhej formácii nahradí Mário Bližňák. Jeho miesto vo štvrtom útoku zaujme Patrick White.

Obrana zostala nezmenená a chytať bude opäť Jaroslav Janus, no kryť chrbát mu bude Denis Godla.

S jedenástimi gólmi najlepší strelec Slovana Ladislav Nagy nastúpi rovnako ako v nedeľu po boku legionárov zo Slovinska - Žigu Jegliča a Roka Tičara.