Lyžovanie: Nemka Hilde Gergová víťazkou super-G SP

TASR|29. nov 2002 o 22:22

Aspen 29. novembra (TASR) - Nemka Hilde Gergová vyhrala úvodný super-G Svetového pohára alpských lyžiarok v americkom Aspene. Len 6 stotín za ňou zaostala ...

Aspen 29. novembra (TASR) - Nemka Hilde Gergová vyhrala úvodný super-G Svetového pohára alpských lyžiarok v americkom Aspene. Len 6 stotín za ňou zaostala vedúca pretekárka SP, trojnásobná olympijská víťazka Chorvátka Janica Kosteličová, tretia bola Talianka Isolde Kostnerová (+0,11).

Dvadsaťsedemročná Nemka potvrdila svoju vlaňajšiu dominanciu v najmladšej alpskej disciplíne, v ktorej získala malý glóbus. Celkovo slávila už svoj pätnásty triumf kariéry v SP.

super-G žien: 1. Hilde Gergová (Nem.) 1:17,89, 2. Janica Kosteličová (Chorv.) +0,06, 3. Isolde Kostnerová (Tal.) +0,11, 4. Kirsten L. Clarková (USA) +0,17, 5. Corinne Reyová-Belletová (Švajč.) +0,26, 6. Karen Putzerová (Tal.) +0,33, 7. Michaela Dorfmeisterová (Rak.) +0,39, 8. Martina Ertlová (Nem.) +0,41, 9. Caroline Laliveová (USA) +0,60, 10. Jonna Mendesová (USA) +0,72

Celkové poradie SP (po 4 súťažiach): 1. Janica Kosteličová (Chorv.) 264, 2. Nicole Hospová (Rak.) 132, 3. Sonja Nefová (Švajč.) 121, 4. Hilde Gergová (Nem.) 114, 5. Anja Pärsonová (Švéd.) 101, 6. Tina Mazeová (Slovin.), Andrine Flemmenová (Nór.), Birgit Heebová-Batlinerová (Lich.) po 100

Poradie v super G (1): 1. Gergová 100, 2. Kosteličová 80, 3. Isolde Kostnerová (Tal.) 60, 4. Kirsten L. Clarková (USA) 50, 5. Corinne Reyová-Belletová (Švajč.) 45, 6. Karen Putzerová (Tal.) 40

družstvá, ženy (4): 1. Rakúsko 536, 2. Chorvátsko 298, 3. Švajčiarsko 263

Pohár národov (7): 1. Rakúsko 1305, 2. Švajčiarsko 593, 3. Francúzsko 517