AKTUALIZOVANÉ 9:55

Tatar dal prvý gól v sezóne, Dán Bödker má prvý hetrik v NHL

Útočník Tomáš Tatar z Detroitu sa stal treťou hviezdou stretnutia NHL s Bostonom.

Tomáš Tatar vľavo s číslom 21 oslavuje svoj gól.(Zdroj: SITA/AP)
Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

DETROIT. Tomáš Tatar z Detroitu sa stal treťou hviezdou stredajšieho stretnutia NHL s Bostonom. Domáci Red Wings napokon s Bruins prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch.

Tatar v 9. minúte vyrovnával na 1:1, bol to jeho prvý gól v sezóne. Prihrával mu krajan Tomáš Jurčo.

Z víťazstva sa v zápase tešil Zdeno Chára, ktorý odkorčuľoval vyše 28 minút a štyrikrát ohrozil bránku domácich.

Boston mohol rozhodnúť už v závere riadneho hracieho času, ale brankár Jimmy Howard urobil takéto dva pekné zákroky:

Chicago - Calgary 50:18

"Dnes nám Jimmy zachránil aspoň bod," povedal kapitán Red Wings Henrik Zetterberg.

Tatar takisto priznal, že Detroit nepreviedol svoj najlepší výkon:

"Celý zápas sme naháňali puk a hralo sa väčšinou v našom pásme. Sme šťastní, že máme bod, Jimmy nás držal celý zápas nad vodou."

Hossa: Ukradli nám zápas

K štyrom strelám sa dostal aj Marián Hossa z Chicaga. Počas takmer 22 minút proti Calgary však Trenčan nebodoval a jeho tím napokon prehral 1:2 po predĺžení. Domáci prestrieľali súpera 50:18, no berú iba bod.

"Ukradli nám zápas," tvrdil po stretnutí Hossa. "Už v prvej tretine sme mali množstvo striel a pokračovali sme v tom aj ďalej. Hrali sme dobre, ale nedokázali sme dostať puk do siete. Ich gólman si zaslúži najväčšie uznanie."

Švajčiarsky brankár Hiller zaznamenal svoje prvé víťazstvo v kariére v drese Calgary, s ktorým podpísal v júli dvojročný kontrakt na 9 miliónov dolárov.

"Nebol to dnes asi náš najlepší výkon, ale našli sme cestu ako vyhrať. Som šťastný, že sme nešli do nájazdového rozstrelu, pretože som mal už v závere poriadne ťažké nohy," povedal Hiller.

Chválil ho aj kouč Bob Hartley: "Bol neuveriteľný. Hrali sme dnes s obrovským zanietením a výkon Hillera spolu s našimi oslabeniami nás priviedli k výhre." Chicago si pripísalo prvú prehru v sezóne.

Štyri body Bödkera

Dánsky krídelník Mikkel Bödker bol hrdinom duelu medzi Arizonou a Edmontonom. Pod víťazstvo domácich sa podpísal prvým hetrikom v zámorskej kariére a jednou asistenciou. Na konte tak má po troch zápasoch už päť gólov.

V drese Arizony bodovalo až 13 hráčov. Edmonton tak stále čaká na premiérový plný bodový zápis v sezóne, na konte má tri prehry v riadnom čase a jednu v nájazdoch. Olejári navyše v štyroch dueloch inkasovali hrozivých 23 gólov.

Výsledky - streda:

Detroit - Boston 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. TATAR (JURČO, Sheahan), 43. Nyquist (N. Kronwall, Helm) - 6. Krejčí (Kelly), 34. R. Smith (P. Bergeron, Marchand), rozhodujúci sam. nájazd Krejčí

Tomáš Tatar 1+0, 1 strela, 17:06 min na ľade, stal sa treťou hviezdou zápasu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 0+1, 2 strely, 12:38 min na ľade, Zdeno Chára (Boston) 4 strely, +1, 28:08 min na ľade

Chicago - Calgary 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 55. Shaw (Sharp, Toews) - 32. Wideman (Colborne), 65. M. Backlund (Brodie, Russell)

Marián Hossa (Chicago) odohral 21:50 min, 4 strely, -1

Arizona - Edmonton 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)

Góly: 9. Boedker (Yandle, M. Smith), 14. Chipchura (Vitale, McMillan), 26. Murphy (Doan, Boedker), 27. Klinkhammer (Erat, Hanzal), 50. Boedker (Vermette, Yandle), 53. Erat (Hanzal, Schlemko), 60. Boedker - 2. Hall (Eberle, Nikitin), 18. Fayne (Draisaitl, Pouliot), 44. Arcobello (Hall), 55. Hall (Eberle)