Lyžovanie: Víťazom zjazdu SP Eberharter - SÚHRN - text, hlas, výsledky, poradia

TASR|1. dec 2002 o 08:23

Lake Louise 1. decembra (TASR) - Víťazom úvodného zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov v kanadskom stredisku Lake Louise sa stal Rakúšan Stephan ...

Lake Louise 1. decembra (TASR) - Víťazom úvodného zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov v kanadskom stredisku Lake Louise sa stal Rakúšan Stephan Eberharter, ktorý dosiahol výsledný čas 1:42,61. Na druhom mieste skončil s odstupom 49 stotín jeho krajan Hannes Trinkl, tretie miesto obsadil Nór Kjetil-Andre Aamodt (+0,84).

Tridsaťtriročný Eberharter slávil svoj 18. triumf v kariére a druhý v tejto sezóne, vďaka čomu sa dostal na vedúcu pozíciu v celkovom poradí SP so ziskom 232 bodov. Rakúsko opäť potvrdilo štatút svetovej alpskej lyžiarskej veľmoci číslo jeden, keď v prvej pätnástke sa umiestnilo až jedenásť rakúskych reprezentantov. Americký špecialista na točivé disciplíny Bode Miller, ktorý na základe nových pravidiel štartoval ako víťaz posledného tréningu s číslom 30, obsadil siedmu priečku.

"Som rád, že sa mi v kráľovskej disciplíne podarilo triumfovať, aj keď preteky boli náročné. Mal som chvíľami dojem, akoby to nebolo podujatie Svetového pohára, ale rakúsky šampionát," povedal v cieli Eberharter.

výsledky zjazdu v Lake Louise:

1. Stephan Eberharter (Rak.) 1:42,61, 2. Hannes Trinkl (Rak.) +0,49, 3. Kjetil-Andre Aamodt (Nór.) +0,84, 4. Josef Strobl (Rak.) +1,06, 5. Fritz Strobl (Rak.) +1,32, 6. Michael Walchhofer (Rak.) +1,33, 7. Bode Miller (USA) +1,35, 8. Peter Rzehak (Rak.) +1,42, 9. Didier Defago (Švajč.) +1,50, 10. Werner Franz (Rak.) +1,57

Celkové poradie v SP (po 4 súťažiach):

1. Eberharter 232, 2. Michael Von Grünigen (Švajč.) 160, 3. Aamodt 122, 4. Benjamin Raich (Rak.) 120, 5. Rainer Schönfelder (Rak.) 115, 6. Frederic Covili (Fr.) 109

zjazd (1): 1. Eberharter 100, 2. Trinkl 80, 3. Aamodt 60, 4. J. Strobl 50, 5. F. Strobl (Rak.) 45, 6. Walchhofer (Rak.) 40

družstvá (4): 1. Rakúsko 1224, 2. Švajčiarsko 401, 3. Francúzsko 304

la ph

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Víťazom zjazdu SP Eberharter - SÚHRN - text, hlas, výsledky, poradia