Zetterberg zariadil štyri góly, Daňo nehral, Jurčo trafil žŕdku

Švédsky útočník Detroitu Johan Franzén počas zápasu v Toronte.
Švédsky útočník Detroitu Johan Franzén počas zápasu v Toronte. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. okt 2014 o 07:02

Slovenský obranca Martin Marinčin si po návrate z farmy zahral prvý zápas v sezóne za Edmonton.

NEW YORK. Švédsky hokejista Henrik Zetterberg prihral na všetky štyri góly Detroitu na ľade Toronta a jeho tím zvíťazil v zápase NHL 4:1.

Blízko k bodom mali aj slovenskí útočníci Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. V záverečnej tretine počas presilovky o dvoch hráčov vymyslel Tatar šikovnú prihrávku, Jurčo strieľal z prvej, ale trafil len žŕdku bránky Toronta.

Tatarova prihrávka, Jurčova žŕdka.

Prvý zápas v tejto sezóne si po návrate z farmy zahral za Edmonton obranca Martin Marinčin. Odohral takmer 16 minút a bol na ľade pri prvom góle Vancouvru. Hostia napokon vyhrali 2:0, triumf spečatili do prázdnej bránky pri power play Edmontonu.

Edmonton prehral dosiaľ všetkých päť zápasov a má najhorší štart v histórii klubu. Brankár hostí Roberto Luongo si pripísal 67. čisté konto v kariére, čím prekonal legendárneho Patricka Roya a dostal sa na 13. miesto v historických tabuľkách.

Columbus zdolal Calgary 3:2 bez Marka Daňa. Slovenský útočník chýbal v zostave domácich pre bližšie nešpecifikované zranenie. "Nie je to nič vážne, pre dnešný zápas som ho nechal oddychovať na tribúne," uviedol tréner Columbusu Todd Richards.

Buffalo prehralo s Floridou 0:1 a slovenský obranca domácich Andrej Meszároš bol na ľade pri jedinom góle súpera. Columbus bez Marka Daňa zdolal Calgary 3:2.

Meszároš stratil pri mantineli puk, Florida dala gól.

Výsledky

Buffalo - Florida 0:1

Gól: 24. Bergenheim (Boyes, Kulikov).

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 17:03 min, mal jednu mínusku, streli a dve trestné minúty. Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:47 min a mal jednu strelu.

Toronto - Detroit 1:4

Góly: 41. Santorelli (Komarov, Clarkson) - 10. Franzen (Zetterberg), 26. Franzen (Zetterberg, Abdelkader), 39. Nyquist (Zetterberg, Kindl), 46. Abdelkader (Nyquist, Zetterberg).

Richard Pánik (Toronto) odohral 9:46 min. Tomáš Tatar odohral 14:51 min a mal jednu strelu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:27 min a mal tri strely.

Šikovná Zetterbergova prihrávka na druhý gól Detroitu.

Edmonton - Vancouver 0:2

Góly: 36. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 60. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata).

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 15:46 min a mal jednu mínusku.

Columbus - Calgary 3:2

Góly: 3. Skille (Letestu, Calvert), 6. Johansen (Foligno, Atkinson), 28. Calvert (Letestu, Wisniewski) - 43. Raymond (Glencross, Backlund), 52. Jooris (Giordano, Brodie).

Krásna akcia Calgary a gól Joorisa.

Anaheim - Minnesota 2:1

Góly: 45. Cogliano (Smith-Pelly, Fowler), 52. Perry (Thompson) - 23. Zucker (Carter, Ballard).

Winnipeg - Nashville 0:2

Góly: 17. Ribeiro (Jones, Volčenkov), 48. Neal (Forsberg, Volčenkov).